bugün

entry'ler (1076)

üç yıl sonra sözlüğe dönmek

Yaşadığım durumdur. Hatta üç yılı da geçmiş.
Henüz ortalığa bakma fırsatım olmadı ama mel mel bakan gibson yetkili olmuş, onu fark ettim.

Nerede yavşak var yetkili oluyordu eskiden. Durum değişmemiş. Wtf.

yazarlar 15 temmuz gecesi ne yapıyordu

Çok sevgili tayyip bey 4,5 g yardımı ile vatanı soysuzlardan kurtarırken bütün ailemle cephede yerimi almış, savaşıyordum.

Tankın altına bez tıktım ve tank durdu.. filmlerde bile böylesi mucize olamaz. Allah isterse her şey oluyormuş. Erdoğan asla saklanmamıştı, gözlerini dinlendiriyordu gemiciklerinde.

bazı insanların hiç değişmiyor oluşu

O kişiler için üzülme sebebidir.
Her gün yaş alıyoruz, tecrübelerimize bir yenisi daha ekleniyor. Ne kadar silmeye çalışsanız, kaçsanız, üzerine binlerce yeni anılar da yeşertseniz geçmiş orada. Hep orada olacak.

Bir insan nasıl arkasına dönüp baktığında dünle, bir ay ya da beş yıl öncesiyle aynı kalabilir?
Nasıl kötü özelliklerini törpüleyemez, gelişemez, hiç olgunlaşmaz?

Sözlükte bakıyorum bazen. Ben bu insanla nasıl sohbet etmişim diyorum yıllar önce, kendime hiç mi saygım yokmuş ya da daha korkuncu ben de öyle bir insan mıymışım diyorum. ikisi de değil.
Yaşımın küçük oluşu, insanları şu anki kadar net görememem. Geçmişe baktığımda mütemadiyen iyi ki diyorum. iyi ki her zaman sert duvarların var ve kimse geçemiyor. Tam bu an acıyarak baktığım insanlar gibi olmayı düşümde dahi görmek istemiyorum.

akp li olmanın mağduriyeti beraberinde getirmesi

hep mağdurlar.
ekonomimizin boktan hâlde olmasının sebebi; cehape, israyil, fedö, satanistler, feminikler, ev hanımları, kahkaha atan kadınlar, layikler, türk halk müziği dinleyenler...

ama asla kendileri değil. asla şu konuda yanlış yapmıştık deyip kendilerine bir eleştiri yapmıyorlar. arada bir tayyip reyiz camdan iyi okuyamıyor, hırsızlık babadan oğluna geçer gibi güzel laflar ediyor. o kadar.

ben bunu yazarken bile kaç farklı konuda mağdur oldular kim bilir.

kızlar erkeklerin götüne neden bakar

Güzelse bakarız kardeşim.
Adam götüme baksınlar diye spor yapmış, saatlerini harcamış, götünü şekle sokmuş.
sadece emeğini takdir etmek için bile bakıyorum.

ekşi sözlük

Son üç beş günümün tek eğlencesi.

hep demişimdir, Uludağ'dan fazla abazan var içerisinde.
Maç izleyen bağyan başlığına;

"Benim ehehe" yazmanız saniyeler içerisinde 30-40 mesaj almanızı sağlar. Bu sefer de; "bir maç bile izletmiyorsunuz pis yavşaklar" deyip sinirleniyorum ajsjfj.

Çok eğlenceli çok. fotoğrafını atıp yorum bekleyen birkaç kişiye cevap vermem lâzım.

Bye.

imla bilmeyen sevgiliyi terk etmek

gözünün yaşına bakmam, terk ederim.

"zeki kadınlardan hoşlanıyorum, entellektüel seviyesi yüksek olsun, kendini farketmiş olsun ama malesef türk kızları bla bla."

ulan on kelimelik cümlede altı tane imla hatası yapan adam entelektüel kızlardan hoşlanıyorum diyebiliyor bu ülkede.

bayağı utanç vericisiniz. ben okurken utanıyorum. beyendim yazan var ya. Bir cümle daha yazıp sinir krizi geçirmek istemiyorum.

bazı yazarların sözlükteki konumu

Tengir budun Sözlüğün dönme dolabı olabilir. maşallah her partiye üye olmuşluğu var.

ikizler burcu

Burçlara inananlar geri zekâlıdır.

Onun dışında gayet zeki, farkındalığı yüksek ama ruh hâli dağınık insanlarız.
ikizler burcu erkeği çöpten bile kötüdür, onları hesaba katmayınız.

yazarları anlatan cümleler

Sümeyye ve meriçlerin en sevdiği başlık olabilir.

Bu başlıkta edebiyat kasan kızların düşme olasılığı, cehape'nin izmir belediyesini alması kadar fazla.

uludağ sözlük ölmüş

Şüphesiz ki yılın tespitidir.

Eskiden kızçeler, erkekler için birbirini 56 yerinden bıçaklar; meriçler ağlanacak omuz olmak için en az 76 hemcinsini klavye delikanlılığı göstererek sözlüğün kanlı sayfalarına gömerdi.

Troller bir başlık açar ve duyargül ile duyarberk ön saflarda yerini alır, ulusa sesleniş yaparlardı.

Şimdi peki? Meriçler tahâkküm altına alınmış, troller evet hayır yazmaktan öteye gidemiyor, sol frame 768 saat aynı.
Benim kadar güzel olmasalar da sözlüğe birkaç rus kızı, üç beş ingiliz erkeği getirmek şart oldu zall. Bu böyle olmaz.

hamileyken sigara içmek

Çocuğunu önemsemeyen, anne karnındaki gelişimini zerre kale almayan, anneliği hak etmeyen kadının yapacağı harekettir.

Böylelerinin doğurduğu çocuk 32 hayküsüyle ortamların aranan kekosu olup çıkıyor.
Yazzık.

çocuk tecavüzcülerinin partisi

Herkesin bildiği malûm partidir.

rabbimin izniyle analarını belleyeeceğiz

milletin a.ına koyacağız diyenin kardeşi.

Çok uzun yıllar önce söylenmiş bir söz var: "bu ülkede her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız."

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

yarım saat kadar önce, tüm hayatım için edilmiş en doğru değerlendirmeyi işittim.
asla kale almadığım, takdir edilecek tek davranışı olmayan, vasat özelliklere sahip bir insandan duymam ise ironik oldu. cümleyi burada yazacak değilim tabii ama not düşmek istedim.
yazının buradan sonrası ise ayrı bir ruh hâlim için.

bazen reel hayatta veya sözlükte, hiç umurumda olmayan bir hadise hakkında, sırf canım istediği için ortalığı velveleye verecek şekilde konuşurum ya da yazarım. zihnimde hiç savunmadığım bir fikri çok defa ateşli şekilde desteklediğim oldu.
ve gene hem hayatın tam içinde hem sanalda arkamdan gelen, son ana kadar yanımda yer alan, desteğini aldığım yüzlerce birey oldu.

ruhum troll, alaycı. en ciddi meselede bile içten içe kayıtsızım. bazen bu olayda tepki göstermeliyim, sakin kalmamalıyım deyip sorun çıkardığım oluyor. aslında minicik değeri yok yapılan hatanın gözümde. Fakat canımı sıkmaya çalışan o kişiyi; hırpalanırken, dağılmışken, bitikken görmek hoşuma gidiyor.

huzurumu bozan ise mütemadiyen bir gerginlik alanı. polemiğin, yüksek sesin, çirkefliğin hüküm sürdüğü her yer beni çok çabuk tüketiyor.
benim için cennet, istediğim anlarda gelen sessizlik.

sözlük kızından telefon numarası isteme yöntemleri

üç paragraf boyunca girilerimle ilgili analiz yapmaları yeterli.

Tahlilini beğendiğim ve imla kurallarına uygun yazan insanlara numaramı vermekte mahsur görmüyorum. Yazım tarzından birikimini anlıyorum elbette.

hayatını tek görselle özetle

Mutluyum, kudurun.
görsel

eski eşin evlenmesi

Başıma gelendir.
Beni aldattığı için ayrılmıştım ama hırsız yavuzun ev sahibini bastırması gibi oldu.

Üstüne haksız çıkan oldum ve kendinden 20 yaş küçük bir kadınla evlendi.
Herhâlde bebek bakıcılığı yapmak hobileri arasına girmiş. Umarım evlendiği kız çatır çatır parasını yer de iki kuruşa köppek gibi sürünür.

salçalı ekmek

Bir neslin annesinin eline tutuşturduğu yiyecekmiş.

Kusura bakmayın ya da ne olur bakın, benim annem böyle sağlıksız yiyecekleri asla önümüze koymazdı.

Zaten küçükken de sinir bozucu piçin teki olduğum için salçalı ekmekle beni geçiştiremeyeceğini bilirdi.

çikolata

Çikolata 0 kalori olsaydı dünya daha güzel bir yer olabilirdi.
Daha az stresli ve kilo alma kaygısına düşmeyen tatlı insanlar.

tanrı bunu düşünmeli. Tanrı da olsa patenti bana ait.