1. 1.
  daha detaylı bilgi için;

  http://www.ttb.org.tr/STED/sted0301/5.html
  4 ... devedikeni
 2. 2.
  genel kurallar tarafından sınırlanan bireyin hırsını kamu mallarından çıkarma hakkı veren düşüncedir. bazen kişinin kendi eşyalarını kırıp dökmesi şeklinde görülebilir. sınır örneği dövüş kulübü filminde görülür.
  5 ... mavi cenin
 3. 3.
  slayer'in dittohead parcasina ait videoklibin ana temasi.
  5 ... radament
 4. 4.
  çıkış noktası fransız devrimi sırasında bir rahibin cumhuriyet ordusunu nitelemesidir. kamu mallarının hoyratça dağıtılmasını anlatır.
  6 ... legend of the stranger
 5. 5.
  devletin malı deniz yemeyen keriz düşüncesine sahip olanlarında içinde bulunduğu düşünce şeklidir.
  3 -1 ... dusunenadam
 6. 6.
  örneğin eminönü belediye başkanının sadece işgüzarlığından dolayı yılların pierre lotie 'sinin adını değiştirip, üstelikte o semte kendi adını vermek istemesi...
  2 -1 ... novakatinamite
 7. 7.
  Kuzeyli bir ırk olan sarı saçlı mavi gözlü Vandal ırkı kan dökmeyi, yakmayı, yıkmayı yaşam biçimi edinmiş bir ırktır. Vandalizm'de burdan gelir... Vandalizm günümüzde kamu malına zarar vermekten hoşlanan insanlar için kullanılmaktadır... Bir numaralı vandallar grafiti sanatçılarıdır..
  4 -2 ... madmax007
 8. 8.
  vandalizm ilk defa fransiz devrimi'nin 2. yilinda konvansiyon uyesi rahip gregorie tarafindan " etrafi kirip gecirmek" anlaminda kullanilmistir. Vandalizm sadece vandal kavmine mal edilmemesi gereken bir olgudur. barbarlik ve vandalizm avrupali'nin tarihidir. Erostratos'un efes tapinaklarini yikmasinda goruldugu gibi cogu defa oldurucu olmustur. romalilar, yunanistan'i talan ederken "galip gelen herseyi yapma hakkina sahiptir " kuralini uyguluyordu. ingilizler muzelerini zenginlestirmek amaciyla tapinaklari parcalarken, fransiz akademisi roma'dan 68 kasa dolusu heykeli gonderirken, napolyon bonaparte isgal ettigi italya'yi bosaltirken hep medeniyete hizmet ettigini dusunuyordu. oysa bunlar barbarligin dikalasiydi. ortacag'in skolastik ve sanat dusmani papalari ve krallari 5. yuzyil'in vandallar'indan geri kalmamistir. amerika kitasi'na kolomb sonrasinda ayak basan avrupali capulcu yiginlari yerli halkin kultur varliklarini sistemli bir sekilde yok etmistir. fransiz devrimi'nden kisa bir sure sonra cikarilan bir kararname ile paris'te bulunan tum heykel ve anitlar yok edildi. Bunlarin bronzdan olanlarindan silah ve top yapildi. altindan olanlari eritilerek kulce haline getirildi. Rahip gregoire yok edilen sanat eserlerinin listesinin ciltler dolusu oldugunu soyler. Bugun de bir ilim sehri olan bagdat yok ediliyor. Butun bunlarin tek bir aciklamasi vardir ki o da barbarligin ve vandalizmin avrupalinin genetiksel bir hastaligi oldugudur.
  6 ... migfer
 9. 8.
  (bkz: ülkücüler).
  8 -7 ... leggare
 10. 9.
  vandallar yapıları yakıp yıkıyor zarar veriyorlar da, ya ülke sınırlarını paramparça eden üstüne basan ezen geçenlere ne denir? bi de ülkeyi malı sanıp hoyratça ordan oraya atanlar var ama allah'tan onlara ne dendiğini biliyoruz.
  (bkz: recep tayyip erdoğan)
  4 ... hefeweizen