1. 1.
  olimpiyatlarda 3. olan sporcuya takılan madalyadır.
  ... redwinemania
 2. 2.
  (bkz: Tunç)
  ... redwinemania
 3. 3.
  bakır ve kalayın alaşımından oluşan madendir. çeşitli özellikleri sayesinde (eritme ve kalıplama kolaylığı, ses geçirmesi, sertliği, cilâlanabilmesi ve altın rengini andıran rengi), heykel ve çanların dökümünde, aynı zamanda da süs eşyası (mücevher, şamdan, saat sarkacı) ve çeşitli eşya (yaylar, boru ekleme bilezikleri) yapımında geniş ölçüde yararlanılmaktadır.
  1 ... trablus
 4. 4.
  bakırla kalay karışımı olan ve bir adı da "Tunç" olan maddenin diğer adıdır.
  3 ... linka
 5. 5.
  bakırın başta kalay olmak üzere çeşitli metallerle yaptığı bir alaşım. Yüzde 80’i bakır, yüzde 20’si kalay olan bronza tunç denir. Kurşun bronzunun yüzde 80’i bakır, yüzde 8’i kalay, yüzde 12’si kur­şundur. Alüminyum bronzunun yüzde 75’i bakır, yüzde 5’i alümin­yum, yüzde 20’si demir, nikel, mangan, silisyum ve kalay gibi mad­delerdir. Ayrıca daha başka madenlerle de (berilyum, çinko, fosfor, vb.) bronz yapılır.

  Kaynak: http://www.yeniansiklopedi.com/bronz/#ixzz2ORYL2dsT
  ... hasmet ibriktaroglu
 6. 6.
  (bkz: esmer)
  ... turkmen balasi
 7. 7.
  bakırın çinko dışındaki tüm elementlerle yaptığı alaşımlara bronz denilir. mekanik dayanımları ve korozyon dirençleri yüksektir... pahalı olurlar tabiatı itibariyle.
  2 ... huab plaww huab tois
 8. 8.
  Son zamanların moda rengi. Özellikle bayan saatlerine ve takılara çok yakıştığını düşünüyorum. Renk sadece metal aksesuarlarla sınırlı kalmamış ayakkabı ve çantalarda moda haline gelmiştir.

  Bu yaz Mağaza vitrinlerine Lame, dore, bronz, platin, antrasit gibi metalik renkler damgasını vurmuş durumda.
  2 ... mademoiselle catherine
 9. 9.
  league of legends'ta benim gibi yeteneksizlerin dahil olduğu grubun ismidir.
  ... oyeskamonbeybi