1. 1.
  fransa'nin baskenti. romantikmis.
  7 ... joker
 2. 2.
  eyfel kulesinin ve bilimum tarihi binaların bulunduğu şehir.
  3 ... yes
 3. 3.
  Paris, Fransa'nın ve Île-de-France bölgesinin 11.5 milyon nüfuslu başkentidir.

  Latince ismi Lutece olan Paris, 20 bölge (arrondissement) belediyeliğe bölünmüştür ve aynı anda hem bir belediye hem de bir il olma özelliğine sahiptir. Bugünkü Büyükşehir Belediye Başkanı, Sosyalist Parti'den François Delanöe'dür.
  4 ... trda
 4. 4.
  (bkz: paris hilton)
  2 -2 ... painkiller
 5. 5.
  bir gece seine nehri kıyısında notre damme katedralinin ışıklandırılmış dış cephesini sevgilinizle birlikte pembe şarap eşliğinde izleme hatasını yapabildiğiniz ve ardından da mecburen evlenme teklif etmek zorunda kalabileceğiniz şehir..
  10 -2 ... thoth
 6. 6.
  haftaiçi marketlerin 5 'ten sonra kapandıgı pazar gunleri ise hic acılmadıgı, bu insanlar ne yapıyor sorusunu akla getiren sehir. seine nehri üzerindeki koprulerden birinde oturulup içki içilesi yer.
  4 ... otisabii
 7. 7.
  rivoli caddesinde oturup kahve içmenin ayrı bir keyif olduğu, zannımca ilkbaharda ayrı bir güzel olan şehir.
  4 ... steve
 8. 8.
  dunyada en cok taklit edilmis sehirdir herhalde.. ucuncu dunyada gezerken, her sehirde illa ki paris'i hatirlatan, kotu de olsa bir taklidini bulursunuz.. benim gozumde orjinalligini yitirmis o sebepten.. katolik, muhafazakar cephesi kendine ozgu kalmistir bir tek.. ki onun cok daha guzelini gidin roma'da gorun yani.. 19. yy'un yiyip bitirdigi bir medeniyet kalintisidir paris.. hala guzeldir, ama baskentligi kalmamistir ya artik.. eski tadi yoktur..
  3 ... child
 9. 9.
  2006 şampiyonlar ligifinalinin yapılacağı şehir
  3 ... haznedaroğlu
 10. 10.
  dünya üstündeki en özgür ve ferah şehirdir. en büyük handikapı pahallı olmasıdır. fransız insanının diğer gelişkin avrupa devletleri(almanya, ingiltere, italya) gibi ırkçı da olmayışını anlamak için parise gitmek yeterlidir. neden fransa futbol takımındaki herkes afrika kökenlidir? işte bu isnani yönleri yüzünden. almanların arasında hiç afrika kökenli insan yok mu? vardır ancak onlar bununla anılmak dahi istemezler.
  4 -2 ... ecumenicus