bugün

turkıyede ıl ıl ab ye gırseydık ılk olarak ab ye katılacak ıl. ınsanları hem saygılı hem anlayıslı dır *. erkeklerıyle meshur bır ılımızdır.*
çok sevimli bir şiveye sahip atatürkçü, medeni, neşeli, insancıl, yedirmeyi içirmeyi seven, düğünleri hiç tükenmeyen, alkolü bolca tüketen, kapı gıcırtısına oynayan insanları topraklarında barındıran yer.
bazi koylerine elektrik 10 sene once gelmistir.
kışları götü donduran bir soğuna rağmen içi ısıtan insanların bulunduğu ülkemizin avrupası. verimli toprakları, kendine yeter insanları ve çorlu gibi büyük bir sanayi kenti olan bir çeşit ülkecik. doğup büyülesi, yaşlanarak mutlu mutlu ölünesi toprak. bir de rakı ve şarap hatırlar insanlar bu kelimeyi duyunca. ama kanımca bunlardan önce insanları hatırlanmalıdır. rakı zaten trakyalıyla istemezsen de içilir, yeter ki trakyalı bulun.
türkiye'nin incisidir.
tarih kokan edirnesi, sahilinde nice akşamlara ortaklık yapan (bkz: tekirdağ)ı, mükemmel coğrafyaya sahip kırklarelisiyle, insana huzuru resmen iliklerinde hissettiren, cıvıl cıvıl insanıyla hayata bağlayan, düğünlerinde içilen şarabından tut keyifli akşamlar yaşatan rakısıyla ömüre ömür katan mükemmel coğrafya ve benim memleketim. türkiyeden ayrıdır sanki, ne töre cinayeti, ne (bkz: saç-sakal)yüzünden yenen dayaklar, ne de dini önüne siper edip ardından onun bunun namusuna göz dikmeler olmaz bu coğrafyada. yok mudur burda böyle şeyler?var, ama adamlar mert ve dürüst be abicim, yapıyo açık açık; içerse de ortada, yiyişirse de ortada, inanırsa o da ortada. daha ne olsun?
ülkenin hemen her bölgesini gezmiş görmüş bir bünye olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki türkiye'nin en aydın fikirli insanlarının yaşadığı bölgedir. kızları da güzeldirler çok.
kendimi gerçekten ait hissettiğim bir yer. insanı olsun, havası olsun...
(bkz: tekirdağ)
erkek evlatlarına çocuk denilen canım memleketim. daha iyi anlaşılması açısından cümle içinde de kullanalım:

- iki çocuğum, bir kızım var.
atatürk ün yeni alfabeyi telgraf çekerken h harfini unuttugunu düşündüğüm yurdum topragı.

(bkz: acer) (bkz: ortum) (bkz: ce a pe *)
geniş anlamda sadece türkiye'nin avrupa yakasını değil, yunanistan'a bağlı batı trakya'yı ve bulgaristan'ın kırcaali, burgaz, yanbolu, hasköy, eski zağra, filibe, islimye, paşmaklı, tatar pazarcık ve sofya illerini de kapsayan bölge.
türkiyenin en komik şiveye sahip ve en görgülü insanlarının yaşadığı bölge. ilginçtir bu bölge futbolda maalesef lüleburgazspor hariç amatör ligdedir.

edit: futbola baktım. 2009'da çerkezköy belediyespor döndü 3. lige. geçmişte 2. ligde oynamış edirnespor, tekirdağspor, kırklarelispor, çorluspor, babaeskispor, uzunköprüspor neredeler ? geçmişte 3. ligde oynayan malkaraspor, keşanspor, hayraboluspor, sarayspor, büyük salat ve edirne diski nerede ? olaya bir de bu açıdan bakın.
pehlivanlara ev sahipliği yapan "kızan"lar diyarı.
ak parti toplantıları sırasında bile üyelerin rakı içebildiği türkiye'nin belki de en renkli insanlarının yaşadığı bölge.
bayrağında rakı-balık ikilisi olan memleketim.
toprağıyla ünlü evim.

açarsın kollarını, salarsın kendini toprağa. yok be aga. vallah hiç acıtmaz.
sevilesi, yaşanılası, her köşesi ayrı güzel, her şeyin farkında olan memleket.*
chp'nin tulum cıkardıgı bölgedir ..
ne mutlu ki hala bazı şeylerin farkına varan memleket.*
bir türlü kopulamayn, bir ömürde kopulmak istenmeyen, yaşanılası, sevilesi, kültürüne, müziğine hasta olunası memleket*
ayar veren bölgelerden birisi bir digeri için.
(bkz: ege)
gurur duyduğum memleketim. helal olsun hepinize lan. hepinizi seviyorum, ne olursa olsun, kim olursanız olun.

unutmayın bu bölge, eğer m.kemal atatürk bu ülkeyi yaratamasaydı, işgalcileri kabul etmeyip kendi ülkesini kuracaktı.
yerel seçimlerde akp ye belediyelerini vermemiş güzel memleketim.
cumhuriyetin kalesidir...
yine yardırmış memleketim. koç bunlar koç. hade şimdi edirne bayırına içmeee!