bugün

türkiye'nin avrupa tarafında kalan kısmı
insanı da avrupalıdır. ab ye çoktan girmiştir
Tekirdağ,kırklareli ve Edirneyi bünyesinde bulunduran kara parçasıdır.Yarımadadır.
(bkz: canakkale den karsıya gecince kendini avrupalı sanan zihniyet)

aylar sonra gelen edit : (bkz: entryde çaylaklık ekolü)
agam ben avrupayı gezdim çorlu, burgaz, edirne ooo daha nereye gitmedim ki diye esprileri yapan insanların buluduğu neşeli ve alkol almayan insanların parmakla gösterildiği bölge
üj bej'lerin memleketi. Kendi halinde, biricik, bir tanecik bir diyar...
türkiye nin avrupa kıtasında kalan, şirin ve neşeli insanlarla dolu, kedilerinin "abe miyav be yav" diya miyavladığı kara parçası...
upuzun ovalara sahip verimli tarlalarının plansız sanayileşmeye peşkeş çekildiği ayçiçeği memleketi
insanı insana değer veren, hem nitelik hem nicelik açısından en az ırkçının çıktığı 'yer'...
alkolun her daim tuketilmesinin farz oldugu, esmerlerin turkiyede en populer oldugu bolgedir.
güzel kızlar diyarı.
esmerlerin sanıldığı, iddia edildiği kadar bol olmadığı, asıl sarışın ve kumralların; muhacır ve pomakların bol olduğu 'bölge'.
yakışıklı erkekler diyarı.
sinanlarin ve aliyelerin diyari.
kızların, özgürlüğü vefasızlık sınırına götürmediği tek bölge...
seçim sonuçları haritasına göre, aydın, kültürlü kesimin yoğunlukta bulunduğu yer. fakat molla ve yüzsüzlerin çoğalmasıyla birlikte sınıra yakın olduğu için bir bulut misali orası bile bozulabilir, dağılabilir, sınırdışı kalabilir.
bağra basılmak istenen, atatürk'ün ektiği tohumların tuttuğu yer, gericilik mikrobunun yaşayamadığı, bu güzel toprakların güzel insanlarını barındıran, güçlü bir kaleyi ifade eden, varlığıyla gurur duyulması gereken bölge.
bünyesinde bulunan üç ilin de 22 temmuz 2007 seçimlerinde çoğunluk oylarını chp'ye verdiği yerdir.

düzeltme: çanakkale'nin çok az bir kısmı trakya'da olduğu için değerlendirmeye alınmamıstır.
insanı, havası, tadı, tuzu herşeyi güzel olan memleketimdir.
Erkekleri yeşil gözlü yanık tenli (muhtemelen tarlada çalışmaktan), kadınları ise yeşil gözlü beyaz tenli (bu da muhtemelen tarlada çalışmamaktan) olan yurdum diyarı. Çingene vatandaşlarımızın bu bölgedeki nüfusa oranı da oldukça yüksektir. Hüzünlü, ağır bir trakya türküsünün olmamasının sebebi de budur belki. Ha bir de hödük ve dallama esnaf arıyorsanız Trakya'da bolca bulabilirsiniz. Pazarcısı yarım kilo domates istediğinizde vermez. Bakkala bir tek sigara almak için girdiğinizde dayak yiyebilirsiniz. Pazarlık yapmaya kalkarsanız Allah muhafaza zaten! Bir de trakyalı değilseniz, muhtemelen kürtsünüzdür onlar için. Balıkesirliyim, aydınlıyım falan bile kurtarmayabilir yani.
Ama yine de bu tip arızalarına rağmen güzel yerdir Trakya.
çok sonradan gelen edit: bu entry'nin yazarı izmir gibi Türkiye'nin en yobaz(!) şehirlerinden birinde senelerdir yaşadığı için trakya'nın atatürkçülüğünü ve atatürk'e bağlılığını yadırgamıştır(!) da ondan bazı kötü gördüğü özelliklerini yazma gereği duymuştur!!! he canım hee, devam edin siz!!!
hayran ictim ayran kaldim diyenlerin memleketi.
(bkz: ister camurdan olsun)
(bkz: trakya sivesi)
kendini bilmez ambale beyinliler tarafından şivesiyle dalga geçilen, türkiye'nin her bakımdan en gelişmiş yeridir. trakya erkeklerinin g.tleri büyük olmaz çünkü oturmazlar, tarlada çalışırlar! ha bir de hödük ve dallama müşteri arıyorsanız trakya'ya dışardan gelen insanlar arasında bunlara bolca rastlanır. pazarcısı yarım kilo domatesi verir. pazarcı suratı çekmek istemezsen birsürü market var, oraya gidersin 2 tane domatesi alırsın. madem içiyorsun o boku neden tek dal sigara alıyorsun? git al paketini o zaman. trakya insanları bu ülkenin en koyu atatürkçüleridirler. en sarhoşu da, ateisti de, en dindarı da "atatürk" ilke ve devrimlerini benimsemiştir. burada dinle serbestliği bir arada görürsünüz. kimse kimsenin inancına karışmaz. isteyen camiye gider, isteyen içer, isteyen gece tenhada yiyişir. hoş dışardan gelen göçler yüzünden trakya biraz bozuldu ama kendi benliği yine de yerinde.

bir de üj bej meselesi var ki bunlara da bir çift lafım var. vallahi "nörüyon, daşşa.ını yidiğim" gibi iğrenç lafları demektense üj bej demek daha iyidir.

insanları tarlada da çalışır, fabrikada da. evde oturup g.t yaymazlar.
"türkiye'de eyalet sistemi olsaydı çoktan avrupa birliğine alınırdı" denebilecek kadar medeni yerleşim yeri.
içleri kıpır kıpır insanların bulunduğu, kültürüne sahip çıkan, alkol tüketme oranı yüksek olan topraklardır.*
ılık olur,
üşümez kediciği.*
güncel Önemli Başlıklar