bugün

entry'ler (1379)

vakıfbank önünde güreş tutup cv bırakmak

arkadaşları tebrik ederim.

ellerine 2 pankart alsalardı fetöcü dhkpchphdp/c ne varsa bağdaştıracaklardı.

hoş bu enayiler bundan da anlamaz bizi güldürdü sağolsunlar.

atatürk e hakaret eden astsubay

her atatürk düşmanı kamu görevlisi gibi herkesin ağzına bal çalacak şekilde görevden alındı minvalinde haberler çıkacaktır.

devlet memurunu görevden almak kolay değildir, soruşturma kınama uyarı para cezası vs vs vs 40 tane tantana çıkacaktır. burada biz sinirlenirken birkaç ay sonra sessiz sedasız bir tayinle görevine devam edecek, bu devletin kurucusuna hakaret ederek bu devletten maaş alarak bu devleti koruyacağına inanmaktadır.

devlet = hükümet mantalitesinin sonucu budur.

ali koç

dün akşam habertürk'te yayınlanan programdaki açıklamaları ile aziz yıldırım görünümlü koç olarak beni hayal kırıklığına uğratmış fenerbahçe başkanı.

programa amatör sporlardaki başarıları anlatarak aziz yıldırım gibi futboldaki başarısızlıklarını kapatmak için boksu küreği atletizmi öne sürmeye çalışmıştır. ki o şubelerin hepsi aziz yıldırım tarafından fenerbahçe'nin bir spor kulübü olması amaçlanarak kurulmuştur.

basketboldaki kepaze sezondan bahsetmiyorum bile.

adana demirspor

Dün Erzurum'dan galibiyetle dönüp ligde 2.sıraya oturmasına rağmen, sezon sonunu ilk 2'de bitiremeyecek olan takımdır. Bazı kulüpler şanssızdır, Altay da Karşıyaka da böyledir mesela. Sakaryaspor da benzer şanssızlıkta bir takımdır.

birkaç sene önce livorno ile açılış maçı yapıp sosyalistçilik oynayan tribünleri bugün ethem sancak'ın kardeşinin önünde baba diye diz çökmektedir. orası da ayrı konu.

2 temmuz 1993 sivas katliamı

ne yazık ki anadoluyu muhafazakar milliyetçi-islamcı çizgiye çekme çabalarının zirveye ulaştığı hadise.

bu olayı birkaç kendini bilmezin yaptığı bir olay geçiştiriyoruz yıllardır. bu eni konu bir asimilasyon ve hatta katliam. bu ülkede 27 sene önce bir şehir merkezinde diri diri insan yakarak sevinenler oldu. onları savunanlar oldu, onları savunanlar da ülke yöneticileri, parti genel başkanları oldu.

biz hala iyi dayanıyoruz bü ülkede.

esra ve berat albayrak a yapılan çirkin saldırı

yine sosyal medya şovenistliğinin sonucu olarak ortaya çıkan hadise.

muhalif kesimin en mahremine kadar hakaret etmeyi, ufak bir muhalifliği bile vatan hainliği ile asmayla öldürmeyle eş değer tutan zihniyetin yarattığı bu sosyal medya çirkinliği döndü dolaştı kendilerine sıçradı.

olan da hakaret edenlere oldu, klasik türkiye adaleti daha önceden herkes ağzına geleni herkese söyledi iş kendilerine dayanınca ve sosyal medyada ooooov sesileri çıkınca hooop 11 kişi gözaltı, muhtemelen tutuklananlar da olacaktır.

adalet benim çocuğuma ya da aileme küfredildiği zaman berat albayrak ile eşit şartlarda kanuni hakka sahip olmaktır. adil yargı ve vatandaşlık hakkı bunu gerektirir.

erkeklerin evlenmeme nedenleri

Tek bir sebebi var kesinlikle kadınlar.

ekremin 1 yılda istanbula çaktığı tek çivi

Taktığı tek çiviyi bilmem ama başta burası olmak üzere birçok sosyal medya maymuna akan suları kestiği doğrudur.

Birçok hükümet yanlısı vakıf, trol ya da saçma sapan STK'lar küçülmeye, kapanmaya ya da belediyelerden para koparamamaya başladı.

isterse 25 sene çivi çakmasın, bizler için yeterli.

icraat konusuna gelince istanbul'un kökleşmiş fayton,taksici, balık ekmek, otogar mafyası vs. gibi cumhur ittifakı yalakası yarı mafya grubunun da para musluğunu kesti.

Karın ağrıları bundan.

of

Trabzon'un nevi şahsına münhasır bir ilçesi.

Bu ilçeden çıkan birinin ticaret yapmama, gayri meşruya bulaşmama ya da siyasette yürümeme şansı yok. Enteresan bir toprağı var.

tuzlu ayva bira

bi kaşar peyniri-bira ikilisi gibi değildir.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

mudo'da bahar fırsatı.

aziz kocaoğlu

diyarbakır'a ziyaretiyle gerçek bir sosyal demokrat gibi davranmış başkandır.

burak yılmaz ın fiorentina ya transferi

eğer verilen rakam 15 milyon euro ise ünal aysal'ın tüccar zihniyle gözü kapalı gerçekleştireceği ve fatih terim'le arasındaki son bağlarında kopacağı transferdir.
burak yılmaz'ın italya'da başarılı olacağı da muammadır zira oyun yapısı italyanın sert savunmasında pek başarı sağlamayabilir. bundan da önemlisi fiorentina onun için bir basamak olacaktır ancak bastığı yer onu ileriye de zıplatabilirken kendisini 2 sene sonra chievo semalarında da bulabilir.

süper kupa maçının bakü de oynanması

italya'nın uzakdoğuda oynanann kupa finallerini hatırlatan karardır.
doğrudur. sezon öncesi hem olası gerginliği ülke dışına taşımıştır hem de kardeş ülke azerbaycan'a futbolun pazarlanması açısından iktisadi bir hamledir.

emmanuel emenike

şu anki kadro yapısında fenerbahçe'nin yabancı hakkını forvette kullanmasının gereksiz olduğu oyuncudur.
eski gücünde olmadığı ve kronik sakatlığı konuşuluyor.
tek artısı fenerbahçe'ye olan bağı ve türkiye ligine ters gelen fiziki yapısı.

serdal adalı

beşiktaş'ı ikinci yıldırım demirören buhranına sokacak başkan adayıdır.
şike soruşturmasına beşiktaş'ı bulaştıran isimdir.
değil beşiktaş'tan türk futbolundan hatta tjk'dan bile uzak olmalıdır.

aurelien chedjou nun galatasaray a transferi

galatasaray'ın savunmadaki sıkıntılarını çözme amaçlı yapılmış bi transferdir.

porto nun moutinho transferinde hile yapması

türkiye'de olsa ortalığın ayağa kalkacağı transfer hilesidir, hukuki ibneliktir.

kocaelispor

Ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde alt liglere yuvarlanan takımdır. Bu kocaeli nası bi şehirdir, nası bi yerdir, körfez belediye peşinde koşan eski hodri meydan amigoları şu takımı en güzel anlatan örnektir aslında. Herkes sarıp gitmiştir.

ricardo andrade quaresma bernardo

Kendine vizyon olarak fedayı hoca olarak samet aybabayı yemek olarak menemeni seçen bir takımı biraz ilgi ve yönetim becerisiyle bu seneki şampiyonluk yarışına sokacak adamdı. Yazık ettiler.