bugün

entry'ler (548)

güne süper başlatan şarkılar

tom jones delilah

american hustle

soundtrack harikasi film. bir de cristian bale demeden edemeyecegim film.

hayrünnisa gül

Yine mağdur edebiyatı yapmış eski first lady. Bi' bitmedi mağduriyetiniz arkadaş.

kara para aşk

ismi ve yayınlandığı kanal nedeniyle tutmayacak dizidir. Korkarım Engin akyürek e yazık olacak, ekranda görmeyi özlemiştik zira.

trt haber

devletin kanalında ve tarafsız olması gerekirken metinlerinde açık açık hükümet yanlısı bir tutum sergileyen haber merkezdir. Mesela bir kaç gündür haberlerinde recep tayyip erdoğan'ın yolsuzluğunu ifşa eden ses kayıtları ile ilgili "montaj ses kayıtları" ifadesi kullanılıyor.

(bkz: Kime göre neye göre)
(bkz: kekimi ye beni yeme)

2014 soçi kış olimpiyatları

An itibariyle kapanış töreni ile sona ermiştir. Rusyaların edebiyattan müziğe Baleden resime kadar dünyaya sundukları tüm önemli özelliklerini sahneye taşıdıkları güzel bir kapanış töreni olmaktadır.

Ülkemizde yapılsa hangi özelliklerimizi sergilerdik merak etmeden edemedim. Dünyaca ünlü bir piyanistimiz veya kemancımız sahne alır mıydı? Bir bolşoy balesi sergileyebilir miydik? Bir dostoyevski mizi bir Tolstoy umuzu sahnede gururla anabilir miydik?

Bilemiyorum gözümde canlandırabildiğim tek gösteri mehter takımı oldu nedense....

mao asada

Soçi 2014 Kış OlimpiyatlarıNdaki şahane serbest progmına rağmen kısa programdaki talihsizliği nedeniyle madalya alamamıştır. Gönlümüzün şampiyonudur.

yu na kim

Soçi 2014 Kış OlimpiyatlarıNdaki şahane serbest programına rağmen şampiyonluğu adelina sotnikova ya kaptırmıştır.

her sevda bir veda

olmamış, olamamış yeni show tv dizisidir. dizinin tek olmuşu aysel gürel ve onno tunç şaheseri jenerik şarkısıdır nokta net.

kızlardan erkeklere tavsiyeler

Bir kız sizi arkadaşlarına anlatmıyorsa, hiÇ şansınız yok demektir, zorlamayın!

francisco lachowski

polonya & brezilya kırması özel tasarım insan.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Ağlamak güzeldir
Süzülürken yaşlar gözünden
Sakın utanma

Ağlamak öfke, delice nefret
Doruklarda aşk, doyumsuz sevinç
Kahreden keder
Kısaca hayat ve nefesin birde nefesindir

Ağlamak, şu gelip geçici dünyada
Herşeye rağmen varolmak demek
Ağlamak, yaşayan binlerce duygu
insanca ve coşkulu güzel birşeydir

Ağlamak güzeldir
Sakın utanma

Ağlamak senin, kara dünyada
Hala sevdiğin ve hissettiğin
Tüm güzelliğin ve çirkinliğinle varolduğundur varolduğundur

Ağlamak, şu gelip geçici dünyada
Herşeye rağmen varolmak demek
Ağlamak, yaşayan binlerce duygu
insanca ve coşkulu güzel birşeydir

Ağlamak güzeldir
Sakın utanma

Sezen Aksu - Aglamak güzeldir

sözlük yazarlarının garip huyları

sabah duş almazsam uyanamam, afyonum patlamaz.
duş almadan köşedeki bakkala bile gitmem.
saçım her zaman güzel kokmalıdır.
parfümsüz yaşayamam.kötü kokulara tahammülüm yoktur.
güzel kokmayan insanları öpemem onlara sarılamam.
koku hafızam var. 5 dakika önce asansöre binen kişinin kim olduğunu tahmin edebilirim mesela.
sabah 09:00 dan önce konuşmaktan hoşlanmam. konşmak zorunda kalırsam asabileşirim.
hep alarmdan önce uyanmama rağmen uyumadan önce 06:00 ile 07:00 arasında 8 tane alarm kurarım.
sırtüstü uyuyamam kurbağa pozisyonunda uyuyabiliyorum.
yatağımdan başka bir yerde uyuyamıyorum. tv karşısında sızmışlığım yoktur mesela.
ışık ve ses olan ortamda uyuyamam.
her türlu araçta uykum gelir. otomobil, otobüs, servis, metro, biner binmez gözlerim kapanır.
evden çıkacağım saatten 10 dakika öncesine alarm kurarım.
seri bir kitap okumaya, seri bir film veya bir dizinin sezon bölümlerini izlemeye başladıysam bitmeden bırakamam.
çalışırken bir rapor hazırlıyorsam kulağımda mutlaka klasik müzik olmalıdır. yoksa olmuyor yapamıyorum kafam çalışmıyor.
sahibi olmadığım kitabı okuyamam, mutlaka benim olmalıdır. kitaplarımı ödünç veremem.
desenli, baskılı, çok renkli giysiler giyemem.
boyun fetişistiyim.
keyfim yoksa Love Actually filmini izlerim. sanırım 10-15 defa izledim.
iş arkadaşlarımla iş dışında görüşmem, asla evime davet etmem, zorunlu kalmadıkça evlerine gitmem.
ellerimi kremlemekten hoşlanmam, o nemli hissi sevmiyorum. elleri nemli insanlarla tokalaşmak midemi bulandırır.
çıplak ayakla yere basmaktan hoşlanmam yaz kış terlik giyerim.
çıplak ayakla kuma basmaktan nefret ederim bu yüzden çakıl plajı olan tatil yerlerini tercih ederim.
ayağım yerden kesilince paniklerim.
evde saat, kolye, küpe, bileklik vs.. takamam. eve girer girmez ilk işim takılarımı saatimi çıkartmak olur.
kış aylarında tek bir çanta kullanırım. yaz aylarında ise her gün farklı bir çanta kullanırım hiç üşenmem her sabah çantadaki ıvır zıvırlarımı başka bir çantaya aktarırım.
inanılmaz bir isim ve yer hafızam var sayıları aklımda tutamam. telefon numaramı 3 tck numaramı 10 yılda ezberleyebildim.
bir şey düşünürken parazit sesler çıkartırım. kalemi masaya vurmak, parmaklarımla tıkırtı yapmak gibi.
kalem ve defter biriktirme takıntım var. kullanmam öyle dururlar arada bakar sayarım mutlu olurum.
bir köye yerleşip balkabağı yetiştirmek gibi bir hayalim var.
evlilik fikri beni dehşete düşürüyor.
masa telefonu ile konuşurken elimde mutlaka kalem olmalıdır yoksa strese girerim.
masada peçete varsa dayanamam parçalar böler çöp yaparım.
önümde makas ve kağıt varsa keser konfeti yapar etrafa saçarım.
nisan ayının 3. pazar günü ile haziran ayının ikinci pazar gününe kadar her pazar sabahın 7 sinde kalkıp nişantaşına giderim boş sokaklarda ve caddelerde dolaşır, mecidiyeköy e kadar yürürüm. sonra eve gelir öğlene kadar uyurum.
....

sanırım garip değil düpedüz manyağım.

en güzel ingilizce kelimeler

(bkz: absolutely)
(bkz: serious)

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

nar ağacı - Dr. Nazan Bekiroğlu

sözlük yazarlarının ruh halleri

aklım başka, duygularım başka yerde.

il divo

dun gece kurucesme arena da izleme sansi buldugum grup. seslerinin miuhtesem olmasinin yanisira cok da sempatik bir dortlu.

ilanıaşk

bir kaç gün önce gerçekleştirdiğim ve karşılığında şahane bir "hayır" cevabı aldığım eylem.

yaran telsiz anonsları

an itibariyle bindiğim taksideki telsizden yapılan anons;

- 3419 merkez
+ merkez dinlemde.
- merkez yolcumu boşalttım, ben de gelmek üzreyim.
+ anlaşıldı tamam..

sözlük yazarlarının itirafları

aşık olduğum insanları cazibe merkezi haline getirip başkalarına kaptırma gibi kötü bir yeteneğim var.