bugün

entry'ler (312)

dünyanın en zor işi

kemal kılıçdaroğlu'nun yaptığıdır.

apaçi tipi ayrılık

Öncelikle söylemeliyim ki ben bu apaçilerin tarzını travestilere benzetiyorum. Garip bakışlardan hoşlanmalarının yanı sıra, toplum içerisindeki dışlanmanın verdiği dışavurumla birlikte anlamsız ve saldırgan hareketlerde bulunabiliyorlar.
Ayrılıkları da böyle oluyor bunların, umursamaz gibi davranıp "çokta sikime gidersen git, bana sevgili mi yok sanki" şeklinde tavırlar sergileyip aniden saldırganlaşabiliyorlar.

10 kasım da profil resmini atatürk yapmak

yarar çıkar karizma v.s. düşünmeksizin, dünyaya gelmiş en büyük liderlerden birisinin kurduğu cumhuriyetin bir ferdi olmanın gururunu yaşamaktır.

17 mayıs 2000 vs 6 kasım 2002

elmayla armut'un kıyaslanmasıdır, yanlıştır, hatadır, yapmayındır etmeyindir efendim. 17 mayıs 2000 tarihinde fenerbahçe'yi mi yendin amına koyım, diye sorarlar adama.

galatasaraylilarin fenerbahce yi sevme nedenleri

(bkz: kadın dediğin kocasını sevmeli)

lanetli entryler

bazıları için #9841063

6 kasım da karşılaşılan fenerbahçeli nin ilk sözü

(bkz: altı tane atılır mı be oha fenerbahçe)

doğduğu günden beri ağırlık çalışan çocuk

vay senin babayın amuğa koyayım, cümlesinin cuk oturacağı çocuk.

gol olmazsa berabere bitecek maç

(bkz: maç bitmeden maç bitmez)

24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçı

gol olmazsa berabere bitecek maçtır.

patrona yalakalık olsun diye namaza gitmek

cuma saati yaklaştığında göt cebinden takkenin ucunun gösterilmesi ise ayrı bir inceliktir.

merhaba asker

"ya bırak allasen daha geçen gün tokat atmıştın şimdi selam veriyosun" diye trip atamayacağınız bir merhabadır.

galatasaray ın pembe forması

mor forma da olduğu gibi galatasaray'ın kadıköy de giymeye kıyamayacağı pembe panter pembesi yeni forması. bu arada bu başlık altında bursaspor-beşiktaş maçının skorunu yazan arkadaşlara kocaman bir alkış.

vamos bien

kombine biletler de genel anlamda bir sıkıntı yaşandığından grup bir türlü aynı tribünde yer alamıyor. bir kısmı unifeb tarafındayken bir kısmı da maraton tribünde bulunuyor. buna rağmen farklarını yavaş yavaş göstermeye başlamışlardır ki yapılan koreografiler bunun en önemli göstergesidir.

nuh un gemisi bulundu iddiası

nuh'un gemisi restorant, nuh baba'nın oteli gibi mekan isimleriyle coşmaya hazır yurdum insanını heyecanlandırmış sansasyon haber.

clandestino

şarkı bittiğinde farkında olmadan başa sarıp dinlediğinizi farkedersiniz, yasadışılığın cazibesine kapılır insan.

clandestino (yasadışı)
acımla tek başıma gidiyorum
cezamı çekmeye gidiyorum
kaderim yasayı çiğnemek için koşmak
büyük babylon'un yüreğinde kaybolmuşum
belge taşımadığım için bana
yasadışı (clandestino) derler

kuzeyde bir şehre gittim
çalışmaya
hayatımı gibraltar ve ceuata arasında bıraktım

denizde bir çizgiyim
şehirde bir hayalet
otorite yaşamımın yasaklanacağını söylüyor

bana yasadışı derler
ben bir yasa-tanımazım

siyah el (mano negra) yasadışı
perulu yasadışı
afrikalı yasadışı
marihuana yasadışı!

aealo

roting christ'ın muhteşem albümü, bundan böyle konserlerine bir de bayan vokal götürecekler sanırım.

edit: 15 şubat 2010 da piyasa çıkmıştır.

ermeni soykırımının artık tanınması gerekliliği

"ermeni soykırımı yoktur az votka vardır" sloganı ile karşı olduğum ve olacağım nane.

türkiye nin süper güç olma ihtimali

guiza'nın türkiye de gol kralı olma ihtimali kadardır.

güneşi gördüm

tek bir film de bir çok konu işlendiği için olaylar film şeridi gibi geçiyor gözünüzün önünden. "mahsun da amma dolmuş" demekten alamıyor insan kendini.