bugün

Mesele araba yapmak değil, arabayı sanayide bile yapıyolar. Önemli olan pazarlamak, servis ağı kurmak mesele bu. Satış sonra satıştan daha önemli.

Bunun içinde fedakarlık yapmak zorundasınız.
Tofaşın geri dönüşüdür ama bomba gibi döndü.
Silgeç yok diyen dinazorlara söyleyeceğim ise adezyon özellikli cam sayesinde su kayıp gidiyor.
bence ismi olmamış hasesla özesla hakikiesla olabilirdi. tms yapaydılar türk motor sanayi gibi. togg liseye giriş sınav ismi gibi.
iki tane arkadaşım var bu togg ekibinde çalışan. ikisine de dedim ne ayak bu işin aslı, dediler ki yüz yüze konuşuruz aman yazılı olmasın...
alınca haberleri yazarım işin ne olduğunu aslında.
açılımını bilmediğin sürece karizma isim olmuş.
bi hafta olmadan yurt dışında 30 bin sipariş almış yılların markası mersedes jaguar gibi firmalara kafa tutan türk otomobili.
Italyadan getirilip önünde selfi çekilerek yerli ve milli yapılan oto.
görsel
ismi gayet güzel. Togg. Marka havası var adında. Türkiye nin otomobil girişim grubu demekmiş.

Volkswagen in Türkçesi de halk arabası demek aq. Çok mu güzel isim sanki.

Neyse pazarlanabilir bu araba inş.
Lego dan araba yapmak gibi bişey. Enteresan tabi.
normalde ülkeye o aracın maliyeti 20k kelle başı olacaktır maksimum. halka bunun satışı en az 90 bin tl olacak bakın görün.

hayrına ya da herkes araba sahibi olsun mantığı ile girişilmedi bu işe.
Ben ilk duyduğumda yeni bir sınav sistemi sandım.Teog gibi.
italya'dan aldığımız bu model Çin 2018 üretmeye başladı Yani bu arabayı %100 yerli ve milli diyenlere diyorumki
Togg yerli... ::)))
aynı zamanda bu arabayı ciddi ciddi pil bataryasıni yapabileceğimizi zannedenler tam bir togg kafalı...

görsel
görsel
sahi togg diye tanıttığınız araba nerede fabrikası nerede.
görsel
Togg oldu coort.
Şu corona belası bitince yollarda evet ben gri renginden sipariş verdim Haziran sonu gibi binerim.

Yerli ve milli.
2040 yılına kadar biter inşallah 100 senedir hep boyle projeler geliyor zaten, bi bittigini ve seri uretime gectiginide gorseydik ozamana kadar bitmedi diye kudurmayiz inşallah.
Lan inşallah şu araba gerçek olur da alıp Bineriz.
O sınav değil miydi ya?
yerli uçağın kaza görüntülerinden sonra çıksa da almak yürek ister.
normalde uçak kazalarında enkaza bakıp uçak düştüğünü anlarız. yerli uçak kazasındaysa hüsam dayının hurda çek çek arabasındaki gibi ne olduğu teşhis edilemeyen un ufak olmuş hurda parçaları vardı.
togg alana kadar dolgu malzemesi saman olan anadol alırım daha iyi. en azından çevre ve inek dostu.
2022 de piyasada olması planlanıyordu markanın fakat bu pandemi dolayısı ile yaklaşık 2 yıl ileriye attı.
iş yerindeki akapeli arkadaşlarla iddaya girdik taahhüt ettikleri gibi 2022de yollarda olursa fabrikanın ortasında eşşek gibi anıracam.
diğer yerli ve milli otolar gibi olursa akapeli ardaş anıracak.
yakından takip ediyorum.
pandemiye rağmen 2022 de yollarda olacak deniliyor.
temiz olsun 2023 olsun bence
Gemlik'teki fabrikasının gün itibariyle temeli atılmıştır.
akabenin yancıya inşaat işi vermek için yaptığı saçmalık

neyinize yetmedi lan bmc fabrikası ?

heee tabi ya la oraya da başka bir yancı çökmüştü.

milletten geçen sene paraları topladılar

daha fabrikayı yapacaklar.

o arabanın markası da

amele sümüğü

olsun

aynı akabe gibi.