1. 1.
  1987 yılı yapımı 120 dakikalık hollywood filmi...

  Yönetmen
  Brian De Palma

  Oyuncular
  Kevin Costner (Eliot Ness)
  Sean Connery (Jim Malone)
  Charles Martin Smith (Ajan Oscar Wallace)
  Andy Garcia (Ajan George Stone/Giuseppe Petri)
  Robert De Niro (Al Capone)
  Richard Bradford (Polis Şefi Mike Dorsett)
  Jack Kehoe (Walter Payne)
  Brad Sullivan (George)
  Billy Drago (Frank Nitti)
  Patricia Clarkson (Catherine Ness)
  Steven Goldstein (Scoop)

  --spoiler--
  Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago'ya atanan bir federal ajandır. Ness'e verilen görev mafya elebaşı Al Capone'u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness'in başarılı olabileceğini düşünmez.

  Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness'in Chicago'daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır... Malone'un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone'u ve muhasebeci Oscar Wallace'ı ekleyerek Capone'un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone'a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...
  --spoiler--
  4 ... ferrole
 2. 2.
  müziklerini Ennio Morricone'nin yaptığı film...
  2 ... ferrole
 3. 3.
  kevin costner,andy garcia,robert de niro,shean conerry gibi deli bir kadrosu olmasına ragmen seyrederken uyudugum bayıcı bir film bu kadar saglam adam toplanıp nasıl böyle boktan bir performans cıkarmıs denilesi bir film.
  4 -1 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  yönetmenliğini, gerilim ustası brian de palma'nın üstlendiği, başrollerini robert de niro, sean connery, kevin costner ve andy garcia gibi birbirinden iyi oyuncuların paylaştığı, senaryosu pulitzer ödüllü yazar david mamet'in kaleminden çıkan, müziklerine de the good, the bad and the ugly efsanesinin inanılmaz melodisinin yaratıcısı olan ennio morricone'nin imza attığı* film.

  --spoiler--

  yukarıda sıraladığım, sinema başyapıtı olması için tüm bu 'elverişli' unsurlara sahip olmasına rağmen, genel anlamda vasatı aşamayan büyük bir hayal kırıklığı. evet, sean connery ve robert de niro gibi aktörlerden kötü bir performans beklemek zaten aptallık olur, ki filmin oyunculuk kısmına denilecek hiçbir şey yok. ancak, işte o 'hava' bir türlü yakalanamıyor ve belki de tekrar biraraya gelmesi çok zor olan bir ekip, her bölümünde**** 'uzman' sayılan insanlar tarafından yaratılsa da, 'dokunulmazlar' beklenilen tadı vermiyor ve yavan kalıyor.

  robert de niro ise, ünlü gangster al capone'u canlandırdığı rolünde yine harikalar yaratıyor ve 'unutulmazlar' arasına giren o meşhur masa başındaki beyzbol sopasıyla yarattığı vahşet sahnesiyle, filmin sonlarına doğru izlediğimiz bebek arabasının ağır çekimde aşağı yuvarlandığı ve bu arada silahların patladığı final sekansıyla beraber, filmden sonra akıllarda kalan tek tük şeyleri oluşturuyor.
  4 ... louis cyphre
 5. 5.
  1987 yapımı film. film vasat bir filmdir doğru, yüzeysel değinilmiştir doğru ama yine de oyuncular ve performansları iyi olduğu için seyir zevki vermektedir. robert de niro'nuncanlandırdığı al caponekarakteri muhteşemdi. keşke biraz daha üzerine gidilseydi bu karakterin.
  5 -2 ... yalnis
 6. 6.
  giorgio armani'nin kostümlerden sorumlu olduğu vasatın üstünde suç filmi.
  1 ... everyman
 7. 7.
  spoiler----

  al capone: -o adamı ölü istiyorum! ailesinide ölü istiyorum! evinin yerle bir oluncaya dek yanmasını istiyorum! oraya gidip küllerinin üzerine işemek istiyorum!

  spoiler----
  3 ... enjoy the silence
 8. 8.
  muhasebeye giriş dersinde muhasebenin verginin vs.* öneminin anlaşılması ve ilgi çekilmesi için amfide gösterilen film. sürükleyici olmamasıyla birlikte ıyuncu kadrosunun sağlamlığı nedeniyle insan heran bir şey olacakmış gibi hevesle bekliyor. sonra bir bakıyorsun film bitmiş.
  3 ... kocamann
 9. 9.
  brian de palma'nın yine döktürdüğü şaheser bir filmdir. tek eksiği brian de palma'nın baş oyuncusu al pacino'dur.
  2 -1 ... yuricarlione
 10. 10.
  Keşke Martin Scorsese tarafından çekilseydi dediğim film

  (bkz: Martin Scorsese)

  konu güzel, hikaye süper, oyuncular on numara ama yine de vasatın üzerine çıkamıyor. özellikle Elliot Ness karakterinin önüne geleni damdan atması, öldürmesi falan saçma olmuş, üstelik gerçekçi de değil. ama yin de al capone hakkında çekilmiş güzel filmlerden.
  1 ... malcolmriver