1. 1.
  10 Kasim 1928 Roma dogumlu,italyan film müzisyeni, komponist ve orkestra sefi. Ayni zamanda Dan Savio ve Leo Nichols isimlerini de (Pseudonymen) kullanmistir.

  500 den fazla filmmüzigi bestesi yapmistir,ve ismi bu nedenle Italo-Western Filmgenre leri ile anilmistir,fakat ortalama sadece 30 kadar (bu tarz) filmmüzigi yazmistir. Santa Cecilia konservatuari Trompet ve koromüzigi tahsili bulunmaktadir.

  1964 de Sergio Leone (okul arkadasi) ve Bernardo Bertolussi ile beraber calismalari baslamis ve büyük baarilar yakalamistir.
  1959 da Haci Murat ile basladigi calismalari ve albumleri heryil devam ederek 2005 e kadar süregelmistir..
  6 ... justice of the peace
 2. 2.
  79. oscar ödüllerinde onur ödülü alacak müzik dehası. üstün insan.
  (bkz: the ecstasy of gold)
  2 ... ghost whisperer
 3. 3.
  paylaşım programlarına bakarsak tüm film müzikleri ona aittir. john williams gibi kaliteli bir müzik adamı.
  ... paradigma
 4. 4.
  (bkz: WE ALL LOVE ENNIO MORRICONE)
  ... pamuk proton ve 7 elektron
 5. 5.
  da uomo a uomo (bkz: death rides a horse)'nun ve diğer bir sürü spagetti western filmin de soundtrack'larını yapan müthiş bir müzisyen.
  (bkz: from man to man)

  navajo joe gibi müthiş bir filmin kesinlikle dinlenmesi gereken soundtrack'larının sahibi.
  ... fatality of fantasy
 6. 6.
  özellikle once upon a time in america filmi için yaptığı müzikleri ile hatırlanan italyan müzisyen..
  1 ... faidelibilgi
 7. 7.
  şubat 2007 yılında kendisine özel bir oscar ödülü verilmiştir. ödülünü almak için yaptığı italyanca konuşmayı clint eastwood amca ingilizceye çevirmiştir. bunca başarılı film müziğine imza atmasına rağmen bu aldığı ilk oscar ödülü olmuştur. clint eastwood filmlerine yapmış olduğu müzikler ile ünlenmiş dahi müzisyendir. highlander bu müzisyenin eserleri arasında sevilesi olanlardan birisidir.
  ... jacksparrow
 8. 8.
  film muzikleriyle unlu bir italyan besteci.
  1960' lardan beri etkindir.
  20. yy' in en taninmis ve takdir gormus film muzisyenlerindendir.
  500' den fazla albumu vardir.
  2 ... jin jiyane
 9. 8.
  eğer muhteşem bir flm izlediyseniz ve müziği kanınızı kıpırdatıyorsa bilin ki bu büyük ihtimal bu şahsın eseridir... for a few dollar, once upon a time in the west, the good the bad and the ugly,3 10 to yuma *, the god father ve kill bill gibi filmler, müziğini yaptıkları arasında sadece bir kaç isim...
  2 ... octavio
 10. 9.
  10 kasım 1928 doğumlu italyan kompozitör. the good the bad and the ugly, once upon a time in america gibi filmlere yaptığı müziklerle tanınır. sayısız ödülün sahibi olan büyük usta yaptığı film müzikleriyle 5 kez oscar'a aday gösterilmiştir. kovboy filmerinin unutulmaz müziği ona aittir.
  1 ... johnnyturhan