entry'ler (2381)

nakşibendi şeyhinin pazar günü dinlenme keyfi

yaşlı başlı adam oturmuş, belli ki sohbet edecek. onu seven kişilerde önünde saygı tanziminde bulunur gibi bir duruş sergiliyor. önüne karpuz kiraz alıp kimseye mi vermiyor? fırsat bulamayınca mazeret üretir gibi bir kareden bin tane mana çıkarmanın bir lüzumu yok. kaldı ki ben herhangi bir cemaat tarikat üyesi de değilim. ancak biraz mantık, edep ve haya içinde olmaya davet ediyorum. işiniz gücünüz böyle şeylerle uğraşmak olduğu sürece bu memleket düzelmez. düzelmeyince de suçu başka kesimlere atmayın.

celal şengör

18. yüzyılda; osmanlı karşıtı batılı bir yazarın, fatihin hristiyan olduğu iddiasına itibar eden okumuş cahil.

peygamberlerin şizofren olma ihtimali

şizofrenlerin öğretileri çağlar boyunca itibar edilmez. bir yerden sonra uçar gider.

murat bardakçı

seyircinin karşısında piknik yapacak kadar edepsiz popülist araştırmacıdır.

doom

kanımca son yıllarda çıkan, fps oyunlarının hakkını veren en iyi oyun. ortalığın kan ve cesetten malamat olduğu, deştiğiniz ifritlerin ve yaratıkların haddi hesabının olmadığı, lüzumsuz sinematiklerle sizi pek oyalamadığı bir oyun efenim. oturun sabahlayın. yaratık öldürün. zulümdür, zalımdır ama lazımdır.

assassin s creed 4 black flag

an itibari ile fırsattan yararlanıp beleşe çöktüğüm oyun. eski oyunlarının tadını pek vermese de, çok kötü oyun da değildir.

heroes of the storm

yakında overwacht dan "Ana" karakteri eklenecekmiş. nova var iken, ne lüzumu vardır? anlamış değilim. onun yerine; torbjön, mei yada zenyatta daha iyi olurdu.

baldızın eniştesinin yanında muz yemesi

baldızına ensest gözüyle bakmayan şahsiyetsiz tespiti.

feminizm

toplumdan ve bireyden taviz üstüne taviz verdiren lüzumsuz felsefesimsi bir şeydir.

mia khalifa

geçen tehdit haberlerine tesadüfen denk gelip, "kim lan bu?" deyip googleden bi aratıyım dedim; çok ayıp.

laiklik

debisi batı kültürüdür. belirleyicisi orasıdır. orayı takip edersin. 3 adım yahut 100 adım gerisi olabilir. asla ilerisi olamaz.

cinayet büro

filmlerdeki gibi şeytan tüyü bir cazibesi vardır. ancak katlanılması çok zor bir polis teşkilatıdır. çalışanlarının belli bir düzeni yoktur. 24 saatten fazla büroda çalışmak zorunda kalınabilinir. zırt pırt telefon gelir, gecenin bir vakti uykunuz felç olur, sürekli adliyeye gider ifade verilir, sürekli rapor yazılır. çilesi bitmeyen bir teşkilattır.

yürüyen merdivenin sol tarafında dikilen türbanlı

adı üstünde yürüyen merdiven. bekle mına kodumun yalloşu.

yumruk atarken dikkat edilmesi gerekenler

"ergen başlığı" şeklinde veryansın etmek istediğim hususlardır.

araplar kız çocuklarını diri diri gömdü mü

bir deneyelim. biraz uzatalım, bir süre sonra herkese şüphe bulaştırırız. elimize argüman geçer. çünkü biz kaynakları takmayan yavşak nihilistleriz.

islamda namaz kılmayan öldürülür

şahitliği geçersiz andavalların, "gerçek islam bu değil" şeklinde dalgaya alıp; sapkın itikadlı sözde hocaları, islamiyet adıyla referans olarak gösterdikleri beyandır.

the mummy

içeriğindeki ağır ırkçılık sebebiyle zamanında bir kısım insanlar tarafından ağırca eleştirilmiş, ancak amerikan sinema endüstrisinin eski mısır mitolojisine olan derin sevgisinden dolayı, eleştirilerin üzerinin örtüldüğü filmdir.

silik yapılması gereken yazarlar

bu ülkenin insanlarının dinine ve değerlerine karşı açıkça düşmanlık yapıp, hakaret ve aşağılama içerikli başlık açan yazarlardır.

logan

efendim klişe film.
--spoiler--
marvelin en iyi filmlerinden birisi kabul. ama klişe...

yıllar içerisinde bazı sebeplerden dolayı gitgide iyileşme yeteneği azalmasına ramen, filmin başlarında az çok iyileşebilen logan, bir kaç gün içinde iyileşmesi iyice yavaşlıyor. yıllar süren sürecin etkisi, senaryoya sebep vermesi amacıyla, nedensizce 2 3 günlük bir süreçte 100 katına çıkıyor adeta.
--spoiler--

heroes of the storm

quick match da o güzelim çiçekli, asma bahçeli map'ın gelmediği sinir eden oyun. oyun yerine konvoya eşlik ettiğiniz dandik bir map getirmişler hiç güzel değil.

xalkoske #2528 ekleşelim gençler.