bugün

ing. sakaci.
yeni aldığınız (bkz: iskambil destesi) içinden 4 adet çıkan kağıt
packaged heaven ın güzel bir şarkısı.
* (bkz: jokerr)
kim 500 bin ytl ister adlı yarışmada bilinemeyen soruda istenen yardımlardır.

+Seyirciye Sormak istiyorum joker hakkı
+Telefonla sormak istiyorum joker hakkı
+yarı yarıya joker hakkı.

Şahan Versiyonu:-Bi coker versene.
bir anima şarkısı;

oyunların kuralını bozan hep benim
gırgırı şamatayı seven hep benim
bilin bakalım ben kimim?

hem senin hem onun yerine geçerim
ama kendim olamam hiç, olamam hiç kendim
bilin bakalım ben kimim?
kim? kim?

bulmak istiyorsan beni, önce bir gör kendini
içindeki o haylazın sesi

şşşt hadi şunu yapsana diyen benim
kafandaki sorulara cevap verenim
bilin bakalım ben kimim?
ben aslında hep senim
aslında ben hep senim!
eti markalı, içi nuga dolgulu bir çikolata.
Superman'in lex luthor'u, yoda'nın palpatine'i, spider-man'in green goblin'i pozisyonundaki karakter. 1988 yapımı filmde tim burton adam west'in batman'i oynadığı seride ölen alan napier'ı anmak amacıyla orjinalinde olmamasına karşın jack napier adını koyuyor. Joker normal halinde batman'le olan kapışmasında asit kazanına düştükten sonra yüzü freddy krueger misali deforme olmuştur. Ve devamlı gülen biri haline gelmiştir. Bu tip vakalara halk dilinde gülcek ne varsa söyle bizde gülelim veya bana gülceğine kıçına gül benzeri tabirler kullanılır. Joker karakteri ne yapacağı belli olmayan sürekli süren tebessümümün arkasında büyük bir psikopat bulunan bir karakter....
mirkelamın enfes şarkısı, joker.
batman' ın azılı düşmanı.
(bkz: joker hakkı)
batman oğlumuzun düşmanı olan, kimyasal dolu kazana düşünce suratında aptal bir sırıtma ifadesi oluşan, tim burton tarafından çekilen batman filminde jack nicholson'ın canlandırdığı karakter.
beyazperde de ilk olarak jack nicholson ile ete kemiğe burunmus simdilerde ise yerini heath ledger e bırakmıştır..
animanın rock'n roll ve punk etkileşimli enfes bir şarkısı. çok güzel ulan sözlerini de birisi yazsın da tam olsun yormasın beni.
sen hiç ay ışığında şeytanla raks ettinmi repliğiyle batmanı dumur eden kült karakter.
bi aralar ankara sakarya caddesinde yolcu diye bi yerde çıkan kaliteli müzik grubudur kendileri. son zamanlarda naparlar nerde çalarlar haber alınamamaktadır.
the dark knight filminde kendisini heath ledger ın canlandırdığı karizma abidesi kotu adam.
görünen o ki, heath ledger le yeniden anlam bulacak olan karakter...
(bkz: jolly joker)
öldürmeyen şeyin güçlendireceğine değil, tuhaflaştıracağına inanan realist karakter..
the dark knight ile tyler durden, v gibi unutulmaz kaos savunucusuna bürünmüş asil karakter.
--spoiler--
why so serios son?
u remind me my father. i hate my father.
--spoiler--
Anima 'nın ilk klibinin şarkısı.
heath ledger'a , jack nicholson 'dan daha çok yakı$mı$ karakter. daha da ileriye giderek, çizgi filmleride dahil bütün batman serileri arasındaki hiçbir görüntü bu kadar güzel olmamı$tır. gerçi zamana göre hepsininde ayrı bir güzelliği vardır. tek bildiğim bundan iyisi ol(a)mayacağıdır!
sofi nin dunyası isimli kitabın yazarı jostein gaarder in iskambil kağıtlarının esrarı isimli kitabındaki kahraman. okuyan herkes kendisini joker olarak görür. ama joker bitanedir tektir.
Jack nicholsun un jokeri soytarıdır.Healt ledjer in jokeri su katılmamış psikopat

Jack nicholsun un jokerinin elbisesinin içinde türlü ölüm zımbırtıları vardır.healt ledger sadece bıçak.

Jack nicholsun un jokeri batmani * kıskanır.healt ledger in jokerinin herkes kıskanır.

Jack nicholsun un jokeri kadın budalasıdır.healt ledger in jokerine ise kadınlar sadece maşadır.

Jack nicholsun un jokeri katliam için gudik bir gaz kullanır.healt ledger in jokeri bomba ve kibrit.

Jack nicholsun un jokerinin kimlik kartı,sosyal güvenlik numarası vardır.healt ledger in jokerinin kimliğini adresini kimse bilmez.nirvanadır o

Jack nicholsun un jokeri ölüme korkarak gider.healt ledger ise manyakca bir gülüşle.
iskambil kagitlarinin joker yazaninin üzerinde bulunan resimdeki, saray soytarisi.
JokeR, küçük bir delidir. herkesten farklıdır o. ne sinektir ne karo, ne kupa ne de maça. sekiz veya dokuz, papaz veya bacak değildir. her şeyin dışındadır, ötekilerle aynı yere ait değildir. gerçi öbür kartlarla aynı pakette bulunur, ama orası onun kendi evi değildir aslında. bu yüzden de çıkarılıp bir kenara konabilir, hiç arayanı soranı olmadan.
her zaman ve her yerde deli şapkası ve şıngırdayan çıngıraklarıyla küçük bir deli çıkabilir ortaya. ve gözlerimizin ta içine bakıp sorar: kimiz biz? nereden geliyoruz?
heath ledger ölümsüz yapan roldür.
o rol için 1 ay falan otel odasında tek başına yaşamış.
heath ledger'in kusursuz canlandırdığı roldür joker. Ama yazık oldu ki, değerli jokerimiz hayata veda etmiş bulunmaktadır.
Batman Kara şovalye yada Batman filminin serisini güzellerştiren kötü film kahramanı.
çok psikopat repliklerinden biri de şu şekildedir. "do you wanna know why i use a knife guns are too quick you can't savor all the * little emotions."

yoğun istek üzerine edit: türkçesi şu şekildedir;

"neden bıçak kullandığımı bilmek ister misin.. silahlar çok hızlı bütün küçük duyguların tadını çıkaramıyorsun. (Tabi burada duygu'dan kastı bıçakla çektikleri acı)."
steve miller band ve fatboy slim'in ayrı ayrı zamanlarda aynı güzellikle söylediği şarkı.fatbot slim klip güzelliğiyle bir adım önde.
kağıt okeyinde okeyi karşılayan kart.
bez bebek adlı dizide sürekli "şoker" diye telaffuz edilen şahıs.
türkiye'ye uğrayıp inanılmaz bir kaos yaratmasını dilediğim idol.
bir oyuncak mağzası joker,maxitoys'tur iki adıda kullanılır.
the dark knight da kalemi yok ettiği sahne harikadir.

-şimdi bu kalemi yok ediceeeeeeeem!
(Güp!!!)* *
-işteeeeeee!
heath ledger'in canlandırdığı joker'ın gülüşü harikadır. en ünlü repliği "why so serious" ve "lets put a smile on that face" dir. ve zekice planları vardır. * * ayrıca filmde iki yüzlü adamın da aklına girmeyi başarmıştır.
daha önce hacca gitmiş arkadaşımın the dark knight daki joker karakterini izledikten sonra anarşist olmasını sağlamıştır.
hiç karizmatik olmayan kötü adam. bildiğin palyaço lan işte.
(bkz: the joker)
Jack Nickolson ile beğendiğimiz, Heath Ledger ile hayran olduğumuz,Batman in pahalı oyuncaklarından biri bozulsa da kafa üstü çakılsa, bir kere de kötü adam kazansa diye dua ettiren. çok iyi "kötü adam".
behlül ün duvar kağıdı.
amca yaz 3000 e gönder behlül ün duvar kağıdı cebine gelsin *
çocukluk kahramanım kendileri. evet garip gelebilir ama batman karakteri çok sıkıcıydı be. aynı zamanda ilk bisikletimin ilk kornası * . hala da severim.
tabi bir de bu isimle yaklaşık 15 sene önce bir mizah dergisi vardı. onun da ömrü uzun olmadı, ergün gündüz ü hatırlayabildim dergiden ama kuşe kağıt ya da onun gibi kaliteli bir baskısı vardı. O zaman büyük lüks idi sanırım..pek bir heyecan yaratmıştı bendenizde ve fakat içimizde patladı.
medyamızın ve cep telefonu logosu ticareti yapan yasal şirketlerin "behlül'ün telefonundaki resim" olarak adlandırdıkları efsanevi, karizmatik kötü çizgi roman karakteri ve batman'in düşmanıdır.* * ** Yılların efsanesi, gelmiş geçmiş en felsefi ve karizmatik kötü karakter olan Joker'i bile sadece "behlül'ün telefonundaki resim" olarak lanse ettirdiniz ya şu millete, helal olsun gerçekten! Diyecek söz bulamıyorum size! Ha tabi, Joker'in hiçbir ilgi çekiciliği, yaratılış felsefesi, diğer kötü karakterlerden farklı olması vs. gibi bir yanı yok aslında, o tamamen "behlül'ün telefonundaki duvar kağıdı" olma şerefine nail olmasından ötürü ünlü değil mi canlar? Öpüyorum sizi yahu! *
iskambilde bir kağıt. pek çok oyun için gerekmeyen,destenin içinden çıkartıldığında farkedilmeyen, diğerlerinden ayrı takılan, destenin içinde olupta oraya ait değilmiş gibi duran.
pasajlarda tshirtleri yok satan batman'ın azılı düşmanı piskopat kötü karakter. ama aynı zamanda sevimli
bir yanı da vardır. tıpkı chucky gibi.
şüphesiz ki anarşiyi en iyi savunan ve kaosu en iyi şekilde kullanan kötü kahraman.
Batmanın en büyük düşmadır. Takma adı Suçun soyatarı prensidir. Tyler Durden'den sonra sinema tarihinin en büyük anarşisttir. Kaos ve suç adamıdır.