1. 1.
  Omzun üzerine barı aldıktan sonra, dizleri kırarak çömelip tekrar doğrularak uygulanan hareket. Hareketi yaparken sırtın dik olmasına dikkat edilmelidir. ÇEşitli makinalarda uygulanabilinen türevleri vardır.
  7 -2 ... baybars
 2. 2.
  enseye bar alınarak çömelmek suretiyle yapılan bacak hareketi. çalışan kaslar Quadriceps dışında Lower Back, Hamstrings, Calves ve Glutes maximustur. bar ön omuza alınırsa hareketin adı front squat olur ve quadriceps 'de daha fazla hissedilir. hack squat isminde açılı makinada yapılan bir versiyonu da vardır.
  ... roy mustang
 3. 3.
  gelişme çağında yapılması tavsiye edilmez.
  1 ... disco inferno
 4. 4.
  testislere zarar verme riski olan hareket. aman dikkat!
  1 ... gmail notifier
 5. 5.
  çoğu spor antremanında en temel eksersizdir. bacak kaslarını geliştirmek için ideal harekettir. bacak kaslarının yanı sıra bel ve sırt kaslarına da yükleme yapar.
  1 -3 ... raynor
 6. 6.
  Bu hareket yapılırken cok dikkatli olmak gerekir. öncelikle barı enseye aldıktan sonra çömelme hareketi cok önemli , çömelirken kalça dısarıya dogru cıkarılır sırt ve bel düz bir sekilde olmalıdır. yandan size bakıldıgı zaman dizleriniz ayak parmaklarının ucunu geçmemelidir. geçerse hareketi yanlıs yapıyorsunuz demektir , yine bu sırada yani egildiginizde bar ayak parmaklarınızın baslangıc yerine kadar gelmelidir. kemersiz yapılmamalıdır. yapıldıgı taktirde bel fıtıgı ve benzeri hastalıklarla karsı karsıya kalamak kacınılmaz olur.
  6 ... infinitejustice
 7. 7.
  baldır, basen, sırt, bel ve omuz bölümü kaslarını aynı anda çalıştırması sebebiyle bir vucut geliştirme idmanında mutlak suretle olması gereken harekettir.

  fakat ciddi kilolarla çalışırken bele binen yükü iyi dengelemeli, popoyu iyice dışarı cıkarmalı ve kemersiz asla çalışmamalıdır.

  kişinin dayanıklılığına göre belli tekrarlarda yapılıp, dakikadaki nabız sayısı alınmalıdır. Tekrar sayısı arttıkça bu güzelim egzersiz bir kardiyo şölenine de dönüşebilir. Hedef nabız sayısını arttırmaktır. Lakin max kalp atış sayısının %80'i hedef seçilirse, idman daha da riskten uzak hale gelecektir. squat için en sağlıklısı budur.

  hemen hemen bilinen en iyi kalori yakma programlarından biridir. Ortalama bir vucut geliştirme idmanında yaktıgınız (serbest agirliklarla yapılanları sayıyorum) 400-500 kalori civarı enerjiyi, 30 dakikalık hakkını vererek yaptıgınız bir squatta 2 misli bir şekilde yakabilirsiniz. bölgesel sıkılaşma için zahmetli fakat faydalı bir egzersizdir.
  2 ... melankolik
 8. 8.
  (bkz: squad) *
  2 -1 ... minik mavi balina
 9. 9.
  maksimum derecede comelerek sonuc alinabilen egzersiz cesidi. ilk baslayanlarin smith machine' de yapmasi onerilir. boylece egzersize alisma, ozumseme safhasi kisalir. emme basma tulumba hesabi hizli hizli yapmak ya da fazla agirlik kulllanip yarim yamalak yapmak yerine uygun agirlikla adeta yedire yedire tatbik edilmesi yeglenmelidir. yeniyseniz antrenmandan sonra 1-2 gun ozellikle dis bacak kas gruplarinda agrilar hissetmek dogaldir.
  ... bayram hoshtempo
 10. 10.
  adrenalin ve testesteron salgılattıran, biceps de dahil olmak üzere 200 farklı kas grubunu çalıştıran hareket. ayrıca bunu yaparken kemer kullanmak şarttır, yoksa en iyi ihtimalle fıtık olursunuz.
  3 ... anything is possible