bugün

tv kanallarının, spor bültenlerini hazırlayan, her program başında sunucu tarafından nazik bir selamla ismi telafuz edilen bölümü.
ntv'de, gün sonunda yayınlanan spor programının adı. burcu esmersoy sunmaktadır.
hafta içi her gün ntv'de 23:30 sularında yayına giren burcu esmersoy sunmadı mı ertesi günün kötü geçmesine neden olan, spor haberlerini aktaran program.
pazartesi-perşembe arası her sabah 11.30'da ntvspor'da ekrana gelen izlemesi acayip eğlenceli ve her daim güldüren bir spor programı.
(bkz: fuat akdağ)
(bkz: mehmet demirkol)
fuat akdağ ve mehmet demirkol'un gazeteler de çıkan spor haberlerini yorumladıkları hafif geyik yaptıkları ve futbol blog sitelerinden resimler gösterdikleri başarılı bir program. buraya kadar herşey normal ama geçen hafta lincoln'ün 20 bavulla türkiyeden ayrıldığı haberinin yorumlarken yaptıkları kabul edilemezdi zira 20 bavul dolusu ayakkabı ve forma ile ayrılan lincoln hakkında yok pazarda satacak, yok spot mağazası açmış toptan mı almış acaba filan tarzı şeyler söylediler. onların da çok iyi bildiği bir gerçek var ki lincoln ülkesin de ki amatör sporculara ve kulüplere büyük yardımlar yapmaktadır ve bunlarda bu bağlamda aldığı spor malzemeleridir ama lincoln'ü eleştirmek uğruna bu güzelliği göz göre göre atlamışlardır.
fuat akdağ ve mehmet demirkol'un spor izleyicisini rahatlatmak amacıyla icra ettikleri program.izlemesi oldukça eğlenceli ve komik.aralarındaki bazı diyaloglar da dinlemeye değer.
izlenebilir nadir spor programlarından biri.

günün her saatinde izlenebilecek kadar keyifli. sporun aslında sadece spor olduğunu gösteriyor programda yapılan muhabbetler.

kesinlikle izlenmeli.
futbol bloglarından sıkça fotoğraf alıntısı yaparak hem izleyicisine genel kültür katan hem de blogun reklamını yapan hoş program.
(bkz: uludağ sözlük spor servisi)
keyifle izlenesi nadir spor programlarından.
televizyondaki onlarca spor programı arasındaki en sağlam olanıdır. sabah kahvaltı yaparken bir yandan izlemesi güzel, okula giderken* radyodan dinlemesi de bir ayrı güzel. ayrıca iddia ediyorum bu aralar en formda ikili fuat akdağ ile mehmet demirkol'dur. ulan herifler birbirine baksa ben gülüyorum, tabiki durmadan güler bunlar.

2 ay önce falan tam programın ortasında "GÜNÜN BATUHAN HABERi" diye bir jenerik giriyordu. o gün basında batuhan karadenizle ilgili çıkan haberlere yer veriyorlardı jenerikten sonra. o jeneriğin ilk çıktığı anı hatırlıyorum abartısız 10 dakika gülmüştüm.

f.a: ehehehe son dakika haberi girdi sandım
m.d: ıhıhıhıh çocuklar ne yaptınız siz ya? hıhıhı
f.a: neyse haberi okuyalım, beşiktaş'ın genç futbolcusu batuhan.. ehehehehe
m.d: ıhıhıhıhıhıh

ertesi gün tekrar jenerik girmişti tam yayının ortasında. dönüşte mehmet demirkol'a baktım elleriyle yüzünü kapamış gülmemek için kendini kasıyordu. sonra dayanamayıp gene; "ıhıhıhıh"

programın genel klişeleri ise fuat akdağ'dan çıkmaktadır.

*ya bu konuya kafam takıldı. bi loran'a* mı bağlansak? arkadaşlar loran'a bağlanalım bi mümkünse ona da soralım.
*dün hidayet'in müthiş performansı vardı. kaan'a* bağlanalım birazdan, bakalım o neler düşünüyor.
*yok yok olmamış bu.. beğenmedim ben bu haberi. *

mis gibisiniz vallahi.
pozisyon, taktik ve hakem hatası o futbolcu degil bu t. direktör degil, şu hakem degil muhabbetini yapan programlardan farklı olarak izleyene keyif ve bilgi veren program bu hafta;
kendi yüzlerindeki sıkılma ifadesinden de anlaşılacagı gibi son üçgünü çizgisinden farklı olarak hakem polomigi, galatasaray taraftar protestosu, Jo haberlerini konuşmuşlardır. performanslarının baya altına düşerek ekran karşısında sıkmışlardır. yarının iyi geçmesi dilegiyle.
bence Akdag ın işi çıktıgında gelen ercan taner bir ugramalı belkide.
hiç sıkılmadan izlenilebilen ntv spor programı. iki değerli spor adamanının muhabbeti okadar hoş geliyorki, 1 saatlik programın nasıl geçtiğini bazen gerçekten anlamıyorsun.
bu programın süresini biraz daha uzatmalılar hatta haftasonu da yapsalar şu programı on numara olur.
yine fake attılar, çıkacaz deyip çıkmadılar ekrana.
mehmet demirkolun her gün,abi işte bizim ülke böyle diye bağlayarak fuat akdağın sporla ilgili ilginç fotoğraflarla kapattığı sabah futbol kuşağı.
internetten ntvmsnbc adresinden tekrarı izlendiğinde ses ne kadar son ses yapılsa da ciddi boyutta kısık program. bütün bir program aralarındaki fısıldaşmaları izliyorsunuz.
son dönemlerin en samimi en akılcı ve en net spor programı.

sadece erkeklere hitaben konuşma yok. kitlelere yaranma derdi yok. beylik laflar yok. bağırış çağırış yok. komik olmaya çalışmak, hava basmak yok. son derece kaliteliler. mehmet demirkol da öyle. fuat akdağ da.

hele mehmet demirkol un yine ntv spor da başka programlardaki ağırbaşlılığı, diğer yeniyetme yorumculara karşı kurduğu üstünlük... sade ve net tespitleri takdire şayan. tam nokta atışları var adamın. helal olsun gerçekten.

nihai netice: türk futbolunu kulaktan dolma bilgilerle, şişirilmiş teorilerle, içi boş spekülasyonlarla değerlendirmek yerine realist, farklı, mantıklı bakış açısıyla yorumlamak ve kendinizi bu bağlamda geliştirmek isterseniz efendim... bu program sizin için biçilmiş kaftan. tam biçilmiş kaftan.

gerçi sürekli ekşisözlük ve twitter takılıyolar... uludağ ın esamesi okunmuyo ama.. olsun. konu o değil.
an itibariyle programda arkadan matkap sesleri yükselmektedir.
izlenmesi müthiş zevk veren ntvspor programı.
an itibariyle stüdyoda matkap sesleri geliyor. yoksa bana mı öyle geldi?

yok lan yok bildiğin inşaat var.
sabah sabah kahvaltıyla birlikte iyi giden programdır. (bkz: fuat akdağ)ve (bkz: mehmet demirkol)un yorumları da çok samimidir ayrıca.
fuat akdağ ve mehmet demirkol'un bazen abarttıkları program. zira geçen twitterden yorum yazanların isim yazıp soyismin baş harfini koymalarına mehmet demirkol 'şey gibi hani varya' diye bir yorum yaptı ve manalı gülüşmeler başladı. kimse anlamadı zaten .
ara sıra şöyle haberler okuyorlar:

pato fenere:
f.a: f.bahçe de cihan kamer, pato için harekate geçti bıdıbıdıbıdı... ne diyorsun haber için?
m.d: pato, yani açıklama yapmaya gerek var mı müthiş bir oyuncu, gelirse gerçekten f.bahçe adına çok iyi olur.

julio cesar cimboma:
f.a: dün akşam saatlerinde milano'ya giden başkan adnan polat, inter'in brezilyalı kalecisi julio cesar için söz aldı bıdıbıdıbıdı...
m.d: eğer cesar gerirse gs önemli bir açığı kapatmış olacak...

buna yakın haber ve muhabbetler deniyor. ulan bir kere de desenize "beyler mal mısınız, sayfayı dolduracağız diye sıçmışsınız la".

bana şimdi "abi mecburuz böyle yorumlamaya falan" demeyin. okumayın o zaman bu haberleri.
fuat akdağ'ın sunduğu zaman gülmekten haberleri okuyamadığı program.