1. 1.
  Uzun zaman önceleri show tv'de sabahları çıkan anime dizisiydi.gercekten o zamanlar iyi cesaret etmiş show;zira yarı çıplak hatunlar,seksi androidler,karizmatik kahramanımız cobra.Siddet ögesi vardı ama öyle güzel yedirmişlerdiki senaryoyla rahatsız etmiyordu daha çok action filmi seyrediyor gibiydik.neyse emuleden indirdikten sonra ayrıntıya gireriz.
  2 ... goldstein
 2. 2.
  duke nukem den sonra en esprili ve karizmatik action karakteridir, çokta çapkındır.
  1 ... disco inferno
 3. 3.
  ilkin show tv de tanıdıgım daha sonraki yıllarda içerdiği müstehcen sahneler nedeniyle hiçbir ulusal kanalın yayınlamaya cesaret edemediği animedir. 1982 yapımı olup japonyanın çok satan animelerinden biri olmuştur. fransada da gösterilmiş ve begeni kazanmıstır. facebook ta ise ne gariptir ki turkler tarafından acılmıs grubu bulunmaktadır. *
  1 ... mustaine
 4. 4.
  japonya dışında sadece fransa ve türkiyede gösterilmiştir. 31 bölüm artı bir ovası vardır. çok güzel bir giriş şarkısı vardır.
  (bkz: cobra)
  (bkz: psycho gun)
  ... guilt and regret
 5. 5.
  şimdi düşününce cowboy bebop hariç hemen hemen bütün animelerin eline verebilecek kalitede bir anime.
  ... guilt and regret
 6. 6.
  82 yapımlı izlendiği zamana göre muhteşem çizimli, konusyla ise herzaman aşmış olan anime serisi. ne var ki daha bebeyken izlediğinizde kalbinizi yakan çizimleri yıllar sonra filmini izlediğinizde "bu muydu lan kobra, patlıcan burunlu dürzünün tekiymiş. ulan senelerce aradık bunun için mi?" dedirten anime. benzeri duygular için (bkz: voltran) (bkz: plawres sanshiro)

  bu mendebur duygulara rağmen her daim serisi gönlünüzdeki tahttan asla inmeyecek olan animedir, hatta arayıp asla bulamayacağınız animedir.***
  The series is adapted from the beginning of eight volumes of Terasawa`s magnum opus, broadly covering three "chapters".

  The first is the quest for the "Supreme Weapon". Cobra, his nemesis Lord Necron and other affiliates of the Guild search for a fabulous treasure left by the adventurer Nelson who tattooed the treasure map on the backs of his three daughters.

  The second, and by general consent most successful part of the series shifts the emphasis from space opera to the sporting arena. Cobra travels to the planet Ralou where the national sport is rugball. Cobra joins the sports premier team in a bid to uncover the Guilds drug trafficking operations.

  The third saga which closes the series details the heros confrontation with the Guilds supreme ruler, enigmatic both of name and personality, Salamandar.
  http://anidb.net/perl-bin...l?show=anime&aid=1091
  ... godlessturtle
 7. 7.
  yanlış hatırlamıyorsam bir tane abimiz estetik ameliyatla tipini,mipini degiştirip alemlerde milleti dömeltmeye and içiyordu.şimdi bu sebep itibariyle kurtlar vadisi'nin konusunun nerden geldiği anlaşılmaktadır.evet sayın muhterem polat hayranı arkadasım,hayallerin yıkıldı ama senin raconların kralını kesen abin aslında, japon çizgi film karakteri. adı da cobra ha, dahaa karizma degil mi? *

  izlemeye başlayalım:
  http://www.animefreak.tv/...nglish-dubbed-online-free su adresten ilk bölümü ve tamamı izlenebilen cizgi film. * *
  1 ... unam
 8. 8.
  galaksideki tüm karıları teker teker indire indire yardıra yardıra giden anime jönü. çok çakal hemi de.
  1 ... el cielo
 9. 9.
  galaksideki tüm hatunların tangayla gezdiği animedir. 31 bölümün üzerine 2008 de iki ova ve 13 bölümlük tv serisi gelmiş, hepsi izlenmiştir.
  ... disco inferno
 10. 10.
  ilk bölümü Arnold Schwarzeneggerin total recall filmini andıran ancak bölümleri izledikçe bambaşka bir dünya ile karşımıza çıkan fantastik yapım.

  gerek esprileri gerek +16 içeriği ile diğer animeler arasından sıyrılmaktadır.

  bir dönem michael dudikoff tarafından tv dizisinde bambaşka bir kurgu ile canlandırılmış, ülkemizde de show tv tarafından haftasonu öglen kuşagında gösterilmiştir.

  - -spoiler--
  Buichi Terasawa'nın 8 ciltlik başyapıtından uyarlamadır. Seride ciltler birleştirilerek 3 ana başlık altında işlenmiştir
  --spoiler--

  Alexandre Aja tarafından beyazperdeye aktarılması planlanmaktadır. (bkz: Cobra The Space Pirate)
  ... byoser