bugün

bildigin sokrates. ingilizcesi bu.
platon'un kolpası denebilir..Platon'un felsefelerini takip etmiştir..Yazılı hiçbir eser bırakmamıstır ve bugün biz insanlara anlatılan bir cok görüşü platondan alınmadır ve hatta kendi felsefesi yazılı kaynak olmadıgı icin Platon felsefeleri ve bir kac arkadasının onun hakkında yazdıgı yazılarla acıklanmaya calısılır..
Avrupa Birliği nin genel eğitim alanındaki eylem programıdır. Program aşamalar halinde planlanıp uygulamaya konmaktadır. Avrupa Birliği Antlaşmasının 149 ve 150. maddelerine dayanılarak hayata geçirilmiştir. Söz konusu maddelere göre, Birlik üye devletlerle yakın işbirliği içinde, bir dizi eylemi uygulamaya koyarak eğitimde kalitenin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır. Antlaşma, aynı zamanda, Birliğin bütün vatandaşlarının hayat boyu öğrenme imkanlarını geliştirme taahhüdünü de içermektedir.
(bkz: erasmus)
uzun boylu, sakallı, omuzlarına düşen lüle lüle saçlarıyla özellikle 80 li yıllarda adından çok söz ettirmiş brezilyalı efsanevi futbolcudur.Adını filozof olan adaşından almıştır,bunun da etkisiyle düşüncelerini belirtmekte zorlanmamış ve futbolcuların hakları konusunda sonuna kadar savaşmıştır.futbola 20 sindeyken ve tıp öğrencisiyken başlamıştır ve ilk ciddi transferini 24 yaşında gerçekleştirmiştir.ülkesi dışına siyasi düşünceleri nedeniyle 1 yıl için çıkmış ve Fiorentina'da oynamıştır.Brezilya'nın bir dönem kaptanlığını da yapan Rai'nin de abisidir.
platondan once yasayan, bu durumda platonun felsefelerini takip etmesi mümkün olmayan adam.
'soruya soruyla karşılık verme' metodu ile hayatımda yer edinmiş, felsefenin kurucularından biri kabul edilen yunan filozof..
yazılı herhangi bir eseri olmayan filozof; bazı kesimler onu allah tarafından gönderilen peygamberlerden biri oldugunu iddia eder.
(bkz: nurcular)
''cahil insan kendinin bile düsmanı iken; baskasına dost olması nasıl beklenir..'' en güzel sözlerindendir.
"sokarım onun tezine" diye dalga geçilebilecek filozof.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.