1. 1.
  ayrıca avrupa birliği tarafından 1995 te kurulan üniversitelerarası bir değiştirme programıdır (socrates). bizden oradakilere, oradakilerden bizlere geçici olarak öğrenci yada öğretim görevlisi exchange i yapılır (avrupa). maksat farklı kültürler, insanlar ve onların eğitim sistemlerini tanımaktır. genelde change edilen ülkelerin başında ingiltere, italya ve portekiz gelir.

  ayrıntı için: http://europa.eu.int/comm...s/erasmus/erasmus_en.html
  8 -2 ... charmofsmyrna
 2. 2.
  3. nesil çaylak olmasından dolayı henüz entrylerini göremediğim, en kısa zamanda yazar olma sürecini aşmasını dilediğim yazar adayı. Aramıza hoşgelmiş.
  1 -2 ... aura
 3. 3.
  (bkz: interrail)
  2 -2 ... rapter
 4. 4.
  avrupa birliği üyeleri veya aday ülkelerin üniversiteleri arasında uygulanan öğrenci değişim programı.
  3 ... peline gider
 5. 5.
  sevgiliyi alıp macaristan'a götüren zikindirik organizasyon
  30 -1 ... bodoslama
 6. 6.
  şu anda almanyada eğitim görmemi sağlayan arkadaş canlısı program....
  edit: Hayatımın içine etti!
  17 -2 ... drlinux
 7. 7.
  (bkz: sözlük beni erasmus la italya ya gönder allahsız)
  11 ... spartakus
 8. 8.
  kodumunun not ortalamasına sövme sebebiniz olabilir. "bok vardı da buradaki partilere filan takıldık mına koyum. evropa hayatını kaçırdık iyi mi?" diye kendi kendinizi yersiniz.

  gerçi sonradan düşüncelerinizi değiştirebilecek bir potansiyele de sahip olabilir. hayvani ingilizce'niz ve mülakattaki "haşarı ama dolu" öğrenci profiliniz bi boka yararsa "ohhh, ne iyi etmişim de türkiye'nin de anasını ağlatmışım." diyebilirsiniz.

  velakin, güzel bi şeydir bu erasmus. hayat ne tuhaf farklı ülkeler falan...
  11 -2 ... bahdeniz
 9. 9.
  güzel kızları ülkemize getiren, bizim ülkemizden abazanları da, buraya gelen güzel kızların ülkesine götüren, vesileyle türk gençlerinin ekmek çıkarabildiği, şu aralar üniversiteler arası geçiş imkanı tanıyan çok tatlı bi program...
  5 -3 ... kukuleta
 10. 10.
  program sonunda "biz sie demedih mi 400 Euro verecaz diye, ahanda bunu alın" gibi önermelerle ve dezenformasyonlarla karşılaşabileceğiniz, hatta sözünü verdikleri ve vermedikleri o parayı da sizin g.tünüzden çıkarma eğiliminde olan insanların başında olduğu programdır da ayrıca.
  4 ... chemsuk