bugün

Küçük bir yer.
Superman'in konu alan, lise yıllarından başlıyan ve hala devam etmekde olan dizidir. Yan karakterin oldukça zengin olduğu dizi, supeman'in orjinal filmindeki haline doğru yavaş ve heycanlı şekilde ilerlemektedir. Örneğin; Clark kent gazeteciliğe 8. sezonda başlıyor.
9 sezondur büyüyemeyen superman'in maceralarını anlatan dizi
clark kent'in gözlüksüz olduğu superman film. (gözlük olmaması büyük bir dizi hatasıdır.)
geriden takip ettiğim kadarıyla şuna benzer bir dialog barındırıyordu:

milton fine: meteor taşı gerekiyor!
clark: dolapta olucaktı... üst rafta.
supermanın gözünden lazerin,ağzından soğutucunun çıkmadığı süperman filmi.
uzun vadeli boss sorunu olan vasat bir dizidir.herkesi 2 dk da indiriyor yaf varmı böyle bişi?
ilk başta güzel giden ama sonradan lana lang adındaki güzel olan ama bir o kadar da kaşar olan ablamızın tripleri ve sürekli kendini tekrarlayan konusu yüzünden 3.sezonun başında bıraktığım bir daha da izlemediğim dizi. son bıraktığımda superman hala uçamıyordu!!
dokuz sezondur uçamayan süpermani izlettirmeyi başarmış* , onuncu sezonun da çekileceğini duyan izleyeciye eh bu kadar izledik bari devam edelim dedirten eh işte dizi.

üçüncü sezon iyidi aslında baba ve lex arasında diyaloglar kaliteliydi.
birisi size "clark 9. sezonda uçacak" der ve hiç izleyesiniz gelmez. fakat onları dinlemeden kesinlikle izlenmelidir.
sanırım dünyanın en bayık dizisi olmaya aday olmak için yarışan, clark'ın adını şu an hatırladığım kızla ilişkisi "ögh yeter artık hadi ne yapıyorsanız yapın." durumuna beni sokmuş, onlarca cnbc-e dizisi varken insan niye smallville izler sorusunu bana sordurtmuş sıkıcı bir dizi.
dile kolay 10 senedir çekilen dizi.
onuncu ve son sezonu başlamıştır.
--spoiler--
bu sezon darkseid ile finali yapacaktır.
--spoiler--
görsel
görsel
e2 de de yayınlanan süpermeninin dizi versiyonu.
görsel
Artık gına gelmiştir. 6 sezondur uçacak diyorlardı, -bana tanısalar o süreyi ben uçarım allaama kitabıma-

clark ın hiç değişmeyen, eskimeyen, nice moda ikonlarına taş çıkaran, "vay vay vay vay kıyafete bak" dedirten mavi tshirt ü kırmızı gömleği. hiç bir erkeğe nasip olmamış aşk hayatı.

bir bölümde iyiliği ve kötülüğü barındıran canavarı öldürmesi gerekirken öldürmeyip, canavarın içindeki iyiliği arama gibi bir kıytırık zihniyetle başına bela açmış, ölümlere sebep olmuştur. iyi halt yedin aferin clark.

diziden zamanla soğudum, 6. sezona kadar heyecanla takip etmeme rağmen bıraktım.
aslında bütün superkahraman hikayelerinden ufak ufak parçalar alan *, orjinal hikayeden sadece temel konu başlıklarının esinlenildiği hoş bir dizi.
cnbc-e'nin sürekli tekrarını vermesiyle hangisi yeni bölümdür,hangisi tekrardır karışmaktadır artık.

bir deniz baykal başbakan olamadı bir de clark kent uçamadı.
ilk 5 sezonu gule oynaya, asik ola ola izledigim, ama ondan sonra birakip hala ustune 5 sezonun cekildigini gordugum dizi. izleyeyim diyorum bazen ama zamandan korkuyorum, olamaz diyorum, bitsin oyle baslayalim en guzeli.
---s10e12-spoiler---
saracak bok bulamayıp çakma matrix olmuş dizidir. morpheus da chloe sullivan
---s10e12-spoiler---
Finalinin 2 saatten uzun olacağı duyurulmuş dizidir.*
fantastik film ya da dizi seven kişiler için güzel bir altenatif.
izlediğim diziler arasında en iyi soundtrack'lere sahip olan dizi.
superman' in superman olmadan önceki hayatının yani gençliğinin anlatıldığı dizidir. dizi adını ise superman yani clark kent in yaşadığı kasabadan almıştır.
güncel Önemli Başlıklar