1. 1.
  dünyanın en büyük çizgi roman şirketlerinden biri olan dc comics için Jack Kirby tarafından yaratılan süper kötü kahraman.
  -1 ... lucifer anarchos
 2. 2.
  apokolips isimli bir gezegeni demir yumrukla yöneten yarı tanrı kıvamındaki kişi. superman bile kendisine kafa tutmaz, o kadar kuvvetlidir. kötüdür, ama gururludur.

  apokolips doomsday tarafından yıkılırken doomsday'den kaçan insanları görüp "these worms flee from the wrath of the creature, but they are my worms, and must be protected" diyerek doomsday'a saldırmıştır.

  gözlerinden "omega beam" isminde bir ışın atar, evdende çok az kişi bunu yedikten sonra yaşamaya devam edebilir.

  ayrıca doomsday'dan süper bir dayak yemiş ve kendinden geçerken şöyle demiştir;

  "the legends are true, you.. are beyond death"
  1 ... double cross
 3. 3.
  http://fc01.deviantart.co.../Darkseid_by_7th_Seal.jpg
  ... double cross
 4. 4.
  (bkz: superman batman apocalypse)
  ... guardian of midgard
 5. 5.
  superman in kafa tutamadığı tek dc karakteri.
  ... notrinova
 6. 6.
  Smallville'in finalinde ortaya çıkıp clark kent ile kıyasıya kapışmasını dilediğim dc comics karakteri.
  ... tamsurum
 7. 7.
  Darkseid acımasız, tüm insani duygulardan arınmış, yıkıcı bir varlık.Onun dünyasında kendisinden başka hiçbir şey gerçek değil. Bütün kainat ondan nefret etmeseydi o kusursuz olurdu. Bu yüzden tüm kainata kendi bakış açısını empoze etmek zorunda yoksa asla rahat edemez. Darkseid sevgi, şefkat, üzüntü gibi hisleri tanımaz. Canavarca, sosyopatça bir şekilde O, yaşayan tüm özgür iradeli varlıkların düşmanıdır. Darkseid olmayan her şey ona göre bir dikendir ve yontulması gerekir. Sadece tüm kainat Darkseid'in ifadesinin bir yansıması olduğu zaman o rahat edebilir. O korkunç şeyler yapıyor çünkü yapmak zorunda...

  Grant Morrison

  Hep aklımda Darkseid ile ilgili bir şeyler yazmak vardı; ama yaratılmış en kaliteli kötü karakterlerden biri olan bu tiranla ilgili söyleyeceklerimi toparlamak benim için inanılmaz güç oldu. Çünkü ne yazarsam yazayım yetersizlik hissi veriyordu. O yüzden bu heyuladan bahsetmeye, yaratıcısından sonra karakteri belki de en iyi anlayan kişinin anlatımıyla başlamak ve yorumlamaya devam etmek en akıllıcası gibi göründü.

  Bir arkadaşım bana günün birinde şu soruyu sordu; Ben sık sık karşıma çıkan ama hiç tanımadığım birinden nefret ediyorum. Acaba benim hakkımda da böyle düşünenler var mıdır? Hiç tanımadığımız, bize ne iyi ne kötü etkisi olan bir kişiye karşı hür irademiz sayesinde herhangi bir duygu besliyebiliyorsak, kusursuz olamayız, görünemeyiz. Kusursuzluğun karşısındaki engel özgür iradedir. Darkseid kusursuz olmak istemiyor ya da öyle olduğunu iddia etmiyor ama istediğine ulaşmasının yani tüm kainatı Darkseid'in bir yansımasına çevirmesinin tek yolu bu: Herkes onun kusursuz olduğuna inanmalı.

  Hür iradenin gücünü ilk kez tüm işkencelere rağmen kontrol edemediği Mister Miracle'ın Apokolips'ten kaçmasıyla fark eder. Her şeyi kontrol edememektedir. Amacına ulaşsa bile hür iradeye sahip olan biri ondan memnun olmayacaktır, Darkseid'in sahip olduklarını kaybetmesi için uğraşacaktır. Bu yüzden kendisininki dışında tüm iradeleri bastırmak zorundadır. Bunu da sadece Karşıt-Yaşam Denklemi ile yapabilir.

  Yaşam bir gizemse, Karşıt-Yaşam acı gerçektir. Denklem, görene veya duyana yaşamın, umut ve özgürlüğün amaçsızlığını kanıtlar. Adı Karşıt-Yaşam'dır çünkü biri sizin üzerinizde mutlak kontrole sahipse yaşıyor sayılmazsınız.Darkseid hayatını bu denklemi çözmeye adamıştır. Yaptığının iyi mi kötü mü olduğunu sorgulamaz. Çünkü Darkseid'in haklı çıkarılmaya ve yaptıkları için mazeret göstermesine ihtiyacı yoktur.

  Darkseid ister ve olması için manipüle eder. Usta bir stratejisttir. Önünde atlatması gerekenler vardır. ilk engel tahtın ilk mirasçısı, barışçıl abisidir. Abisinin hakkı olan Omega güçlerini ele geçirip, abisini ortadan kaldırır. En büyük destekçisi Darkseid'in acımasızlığından gurur duyan annesidir. Ama bu taşlaşmış varlığın bile bir kalbi vardır. Bir pasifist olan Suli'ye aşık olur ve onun düşüncelerinden etkilenir. Bu sayede Darkseid ilk defa kendini sorgular. Bundan memnun olmayan annesi ise Suli'yi zehirletir. Bunun karşılığında Darkseid eski arayışına geri döner ve her türlü duyguya sırtını dönmüştür. Annesini öldürtmüştür, zehirleterek.

  Darkseid'in bakış açısı, cennet tasfirinin çarpıtılmış bir versiyonudur. Cennette kimsenin aklından kötü bir şey geçemeyeceği, kıskançlık, kin gibi duygulardan arınacağımız söylenir. Bu da hür iradenin ortadan kalkmasıdır. Darkseid evrene düzenin gelmesinin gerektiğini ve bu düzeni sağlamayı kendisinden başka kimsenin hak etmediğine inanır. Kuracağı düzen herkes için değil sadece onun için kusursuzdur. Çünkü sadece Darkseid'in iradesi vardır. Gelecek düzenin diğerleri için iyi olacağını iddia etmez. iddiası herkesi kararsızlığın kaosundan kurtarmaktır.

  O, Darkseid.

  Darkseid, DC Comics için Jack Kirby tarafından yaratılan süper kötü kahramandır.

  ilk olarak Kasım 1970'de Superman's Pal Jimmy Olsen #134 sayısında gözükmüştür. Apokolips isimli gezegenin yöneticisidir. Tanrısal güçleri ve ordusuyla evrendeki gezegenleri fethederek bütün yaşam güçlerini alır. Orion isminde bir oğlu vardır. Superman'in en güçlü düşmanlarından birisidir. Darkseid evrendeki en güçlü orduya sahip olabilmek için genetik çalışmalar da yapar bunların sonucunda alien ve doomsday'in klonlarından oluşan bir ordu yaratır fakat hepsi daha sonra Superman tarafından yok edilir.

  Güçleri: Çok büyük süper insan kuvveti ve dayanıklılık,ölümsüzlük,süper zeka,omega ışını,telepati ve zihin kontrol etme güçleri vardır.

  yalnız gerçekten bir sayıda darkseid'in klasik doomsday'den fena dayak yemişliği vardır

  omega beam herkesde işe yaramaz

  http://media.comicvine.co...y1pg342lf_super_super.jpg

  http://media.comicvine.co...y1pg351ir_super_super.jpg

  http://media.comicvine.co...y1pg365lt_super_super.jpg

  http://media.comicvine.co...y1pg371jx_super_super.jpg

  http://media.comicvine.co...y1pg386pe_super_super.jpg

  http://media.comicvine.co...y1pg439an_super_super.jpg

  yalnız bu capslerde doomsday'e arkasını dönmüştür şekilde görüldüğü gibi bu savaş farklı bitebilirdi bana göre.
  1 -1 ... bloody reaver
 8. 8.
  hoşgelmiş onuncu nesil bir yazarımızdır. umarız bizleri gerek güldürür, gerek düşündürür.
  1 -1 ... meb55
 9. 9.
  kendisi varlığıyla, hala başkasının haliyle hallenebilen insanların var olduğunu göstermiştir. inşallah güzel yazılarıyla sözlüğe örnek olur.
  2 ... olumden korkmayan robot
 10. 10.
  toplam 471 entry'nin 469'unu geçen hafta girmiş yazar.
  1 ... kahrolmayasica