bugün

entry'ler (503)

football manager 2008

millet oynuyo sendit hala preorder da am.na çakiim. kanser etmeyin beni yollayın ilacı !

burdan kumasıyla yaşamayı dert etmeyen hatta bana taa ingilterelerden kuma getirten eşime selam ederim. *

fm 2008

(bkz: football manager 2008)

bionic woman

yeni bir nbc dizisi.

http://www.nbc.com/Bionic_Woman/

alaaddin cami

(bkz: tadilat nedeniyle bir ay kapalıyız)

sınır ötesi operasyon için yetkinin verilmesi

aydın doğan var gücü ile desteklemektedir sırf bu sebebten insanın midesi bulanıyor niye bu kadar destekliyor nerden çıktı bu vatan sevgisi diye düşünmeden edemiyor insan...

gerçekleşir ise 25. sınır ötesi operasyon olacakmış umarız diğer 24'ü gibi başarısız olmaz söylendiği gibi terörün kökünü kurutur.

çok büyük toplumsal baskı oluştu işe yarar yaramaz bilinmez ama şu bir gerçek ki herkes sınır ötesi operasyona umut bağlamış durumda hükümet için karşı koymak imkansız gibi.

çişe gitmiyoruz malesef orada bizi neyin beklediğinide bilemiyoruz kaç şehit vereceğimizi de acaba daha büyük bir oyunun içine mi çekiliyoruz diye sormadan edemiyor insan ?

hilmi özkök

http://www.milliyet.com.t...007/10/01/yazar/bila.html
http://www.milliyet.com.t...007/10/02/yazar/bila.html

turkiye malezya olur mu endisesi

aydın doğanın endişesidir, bugün eski dostu fatih altaylı'nın bir açıklamasını okudum paylaşıyım istedim;

Fatih Altaylı: Hilton arazisi kamu alanı. Düşük bir bedelle kişiye satılıyor. Sonra, arazide imar planı değişikliği yapılıyor. imar değişikliği yapılacaksa satıştan önce yapılmalı. Doğan Grubu'nda son dönemlerde çıkan Mahalle baskısı, Türkiye Malezya'ya dönecek gibi tartışmalı haberler hakkında iki karın ağrısı söz konusu. Hilton arazisi dışında birincisi ve en önemlisi, Aydın Doğan'ın Mersin'de rafineri kurmak istemesi.

türban ile baş örtüsü arasındaki farklar

türbanın siyası simge olduğu için takıldığını savunanlar için çok ama çok basit bir örnek vermek istiyorum, iddia ediliyor ki türban takanlar bunu bir siyasi akımın takipçisi olduğunu ve rejim karşıtı olduğunu belli etmek için takıyorlar. olayı tam tersinden düşünün şu anda iktidar akp ve eminim bir çok insan bundan rahatsız küçük bir kısmı ise rejimin değişeceğinden korkuyor. bu korkan (korkutulan diyim daha doğru olur) kesimden bir miktar insan seçilse ve belli bir süre türban takarsa akp'nin iktidardan ineceğini vadedelse süreyide veriyim öyle ömür boyu falan değil sadece agustos ayında olsun. acaba hanginiz dünyevi bir iş için bu kadar büyük bir fedakarlık yapar ?

ne kadar saçma ve hayalperest bir örnek diyorsunuz değil mi ? evet bu farkı savunanların argümanıda bu kadar saçma ve hayalidir. başörtüsü siyasete alet edildi halada ediliyor dersen ucundan tutabileceğin, kendine dayanak alabileceğin mantıklı bir argüman edinmiş olursun ama gidipte başını örten insanların aklını okuyup bunun niyeti başka bunun niyeti başka diye ayırırsan en hafif tabirle komik olursun veya hürriyete köşe yazarı olursun ki allah düşürmesin. *

beni buraya allah getirdi

mantıklı konuşan güzel insan,

"Burası benim bildiğim bir camia. Ayrıca benim futbola başladığım günden itibaren felsefem; yapabileceğinin en fazlasını yapıp kendi başarımı başkasının başarısızlığı üzerine kurmadan, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ondan sonrası Allah'a kalmış. Burada başarılı olmak için bütün şartları kendi güçümüzün yettiği şekilde bir araya getirmeye çalışıyoruz. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Benim antrenörlükte dördüncü senem. Bir çok antrenör buralara gelmek için 15 yıl 20 yıl bekliyor. Biz üç yılda, belki başka insanların çok çabuk dediği bir sürede buraya geldik. Beni üç yılda buraya getiren Allah, buradan da geri göndermeyecektir. Bundan adım gibi eminim."

gay dunya kupasi

türkiyeden hiç bir şehir katılmamış ama hakemleri biz göndermişiz. *

turbanli odtu yu kazanamaz

(bkz: ural akbulut/#2354786)

malezya

derin basının yeni öcüsü, eskisi için;
(bkz: iran)

ural akbulut

"Ben 40 yıllık öğretim üyesiyim, çocuk değilim. Türkiye'de türbanlılar ODTÜ'ye Bilkent'e girecek kadar puan alamıyor. Bu öğrenciler, bu üniversitelere girip türbandan dolayı okullarını bırakarak başka ülkelere gitmiyorlar. Genelde bu öğrenciler Açık Öğretim'e giriyorlar. Buradaki düzgün üniversiteleri kazanıp bırakıp yurt dışına giden yok"

http://internethaber.com/...00&uniq_id=1190981611

bu açıklamadan bir kez daha anlıyoruz ki türkiyenin çağdaşlaşmasının önündeki en büyük engel türban ve islam dır. yoksa ural bey gibi aydınlar bu zeka bu akıl ile memleketi çoktan uzaya uçurmuştu, şu yobaz müslümanlar yok mu ama...

kendisi başörtüsü ile öss yi kazanma arasındaki ilişkiyi bir açıklasada ögrensek nereyi ne kadar örtmek gerekiyor, organ organ söylerse not alalımda ezberliyelim, bir de biz erkekler ne yapıcaz ?

bu arada tüm sorunuda çözmüştür kendisi madem başörtülüler kazanamıyor yasağı kaldırın , nasıl olsa kazanamıycaklar...

in search of sunrise 3

trance ın ne olduğunun insanı ne kadar etkileyebileceğinin kanıtı olan, bu kadar güzel parça bir daha tek bir albümde toplanır mı sorusunu sordurtan albüm.

in search of sunrise

en yenisi için ;

(bkz: in search of sunrise 6)

hürriyet

aynı gün bu kadar yazarın malezya konulu yazı yazması gerçekten ilginç. neden acaba hiç düşündünüz mü ? sizi bir şeylere ikna etmeye çalışıyor olmasınlar yok canım bende amma saçmalıyorum uyarıyor sizi onlar uyarıyor, neyse bende gördüğüm kadarıyla uyarıyımda...

bekir coşkun: http://www.hurriyet.com.t...2&gid=61&sz=41580
yılmaz özdil: http://www.hurriyet.com.t...9&gid=61&sz=41580
oktay eşkşi : http://www.hurriyet.com.t...1&gid=61&sz=41580
ertugrul özkök:http://www.hurriyet.com.t...0&gid=61&sz=41580

edit : ulan yazılarının başlıklarıda çok güzel onlarıda yazıyım..
turkiye'ye nasıl kıydınız?.. *
melezya modeli
böyle başlar öyle biter *
bu darbe sizi de götürür *

rendezvous

(bkz: rendez vous)

ertuğrul özkök

"ufukta yeni bir darbe mi var isimli" köşe yazısı
http://www.hurriyet.com.t...0&gid=61&sz=29335

böyle keskin bir dönüşten böyle sert bir yazıdan sonra aydın medya patronumuzun hükümetle ne tür bir çıkar ilişkisine gireceğine dikkat kesilmek lazım, ertugrul bey böyle saldırmaya başladığına göre sahibi de ısırmaya hazırlanıyordur. bakalım ne kadar büyük bir lokma koparıcak...

gu

(bkz: global underground)

global underground

layo and bushwacka! rio gu33 son cd leridir. bu firma bir dj ile anlaşır ve ondan sıralamasıyla beraber bir playlist ister sonrada bilgisayar yardımı ile bu playlisti müthiş bir mix ile set haline getirir. favorim danny tenaglia ve deep dish dir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.