bugün

msn'de "besiktas" yazmaya üşenen kullanıcının kullandığı, gerçek aşkı bize tattıran kulübümüz, her şeyimiz.
beşiktaş jimnastik kulubü nün kısaltması.
her dilde zihni yormadan keyifli bir acılımla ifade edilebilmesi olası olan kısaltma.
kulüp renkleri siyah beyaz olan ve ambleminde türk bayrağı taşıma hakkına sahip tek takımın* kısaltılmış adı.
gurur verici olaylarda diğer takımların da taşıyabileceği gibi; zamanında on birli olarak milli olduğu için logosunda türk bayrağı olan takım.
bazi insanlarin kicindan "besiktas jandarma klubu" ya da "besiktas jokey klubu" gibi acilimlar uydurdugu, dogrusu "besiktas jimnastik klubu" olan klubumuzdur.
bugünlerde 8jk olarak yazılmaya başlanan kısaltma.
beşiktaş jimnastik kulubü.sadece iyi günlerinde değil her daim yanında olduğum takımımdır. ruhtur.
unutkan kulüp. * kuruluş yılının 1903 olduğunu 1940'lı yıllarda, atatürk'ün taraftarları olduğunu ise 2003 yılında hatırlamış kulüp.
(bkz: beşiktaş jokey kulubu)
Ambleminde türk bayrağı taşıma ayrıcalığına sahip olan tek takım olduklarını sanan (tek takım olmadıkları kesindir), jimnastikten doğma futboldan olma spor klubu...
once Bereket spor klubu daha sonra Besiktas Osmanlı spor klubu olarak adi degisen,2.mesrutiyetin spor alaninda tanidigi serbestliklerle gelisme imkanı bulup jimnastik basta olmak uzere boks, eskrim, gures gibi dallarla baslangic yapıp, Türkiyenin en eski,futbol liginin ilk sampiyonu olmakla beraber nagmalup tek sampiyon olma ozelligini hala koruyan kuluptur.
Yıllardır Beşiktaş’ın ilk renklerinin kırmızı - beyaz olduğu, Balkan Savaşı'nın kaybedilmesinin ardından ölenlerin yası amacıyla siyah-beyaz olarak değiştirildiği söylenir. Beşiktaş tarihi ile ilgili birçok kaynak böyle yazmaktadır.Ancak 100. yıl belgeselinde kulubun renklerinin bastan sona tabiatın "2 zıt rengi" olarak siyah-beyaz oldugu soyleniyor..
Beşiktaş Amblem'indeki ilk beyaz cizgi 1'i; 3 siyah çizgi 3'ü; ve ikinci beyaz çizgi 1'i simgelemektedir. Amblem 9 bölümden oluşmaktadır ve yukardaki dört numara (1,3,1,9) yanyana geldiğinde, 1319'u oluşturmaktadır. 1319, Rumi Takvimde 1903'e eşittir. Amblemdeki Türk Bayrağı ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun hediyesidir. Beşiktaş Türk Bayrağı'nı kullanma hakkını Yunanistan Milli Futbol Takımı ile oynanan bir maçta Türk Milli Takımı'nı temsil ettiği için almıştır.
ilk tescilli kulup olması nedeniyle amleminin içinde türk bayrağıtek kuluptür. Taraftarı olduğum cennet mekan Albulhamid hanın kurdurduğu kulup.
bir derdim var bin dermana değişmem.
(bkz: bjk ligi bitirdi beyler)
kazma mıknatısı. çekiyor mübarek!
(bkz: beşiktaş jokey kulubü)

(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)
yanılmıyorsam isminden sonra yazan kulüp niteliği "spor" olmayan tek kulüp.
mensubiyetinden onur duyduğum takımım.
hayattır,sigara parası bile yokken bilet parası bulmaktır,quaresma ve guti transferleriyle alemi göt etmiş takımdır.kısacası o beşiktaştır.
o değil de bir jimnastik şubesi vardı. o ne oldu?
gündemde olan son gafa göre beşiktaş jokey klubü.
Candır. Türkiyenin ilk takımıdır ve paha biçilmezdir.
Quaresma gibi futbolcularıyla diğer takımlara 10 basar.
Kısacası Beşikt.aşk´tır.
hayatın direk ta kendisidir.
hayatımdır.