bugün

takımın artık hiçbir dengesi kalmadı... zamanında karşı panlartlar açılmasına, tekrardan gelmesine tepki gösterilmeme nedenler ortadan kalktı... o büyük aşkımız artık iyice kötü olmaya başladı daha kasım ayındayız... ve biz isyanları oynamaktayız...

ve sen sinan engin hayat hala gültepe sokaklarında çakıcı ile kabadayıca gezmeye benzemiyor... hala o acımasızlık ve vurdumduymaz tavırlarınız can acıtıyor... gidin lütfen bırakın aşkımızın yakasını... sivas maçına saha da olmayın... ve giderken başkanı da alıp gidin... yeter artık biz sevinmeyi beklemesek de bu kadar üzülmeyi hak etmiyoruz... bizi bu utançlarımızdan dolayı işe gidemez duruma getirmeye hakkınız yok!

yeter artık git, bırak yakasını beşiktaş'ın...

sana küfürler hazırladım agız dolusu ve hepsini sivas maçında kusacağım sinan engin...
liverpool shot on target: 30/19
bjk : 4/1
engin abimiz : 12 pozisyonları var, 8 i gol oldu. uzaklaştırıyorsun gol oluyor, önümüzdeki valencia maçına bakacağız! federasyonu buradan kınıyorum, fb maçını oynayıp bizi anfiel road a yolladığı için! yani türk futbolcusu bunları yapamıyor, federasyon bizi anlamıyor!
yapma be abi, öyle görünüyor ki artık eskisi gibi sen aslansın kaplansın, federasyona göndermeler, hakemlere bindirmeler eşliğinde ve şeklinde menajerlik yapılmıyor, daha profesyonel olmak lazım.
imza: bir dost
12 pozisyonun 8'i gol oldu diyecek kadar yüzsüz bir adam. yani 12 tane gollük pozisyonları var adamların 12 şutu olsa neyse de. 12-0 da bitebilirdi şair burada saçmalamış. valencia ne alakaysa aradan o çıkmış önceden inter bizim grupta olsa derdi şimdi iyice şaşırdı. hiç sevmedim bu sinan engin'i sevemem de. beşiktaş'ın yüz karası. beşiktaş da yüz karası. tencere-kapak misali.
kainatın en antipatik 100 adamı listesine kafadan girebilecek kişi..
isvicreli bilim adamlarinin uzerinde incelemeler yapmasi gereken futbol dunyasinin unlu simasi.

"turk halkindan ozur dileriz. sivasspor macindan baslayarak liverpool utancini silecegiz." aciklamasiyla dumur etmistir. 41* kriptologun bu aciklamayi cozmeye calistiklari dedikodusu ortalarda dolanmaktadir.

burada asil komik olan sinan engin'in sivasspor'u 20-0 falan yendikleri takdirde liverpool macinin unutulacagini; avrupa'nin ayaga kalkicagini falan zannetmesidir.
bjk yonetimi tarafindan, mac sonlarinda konusmasina izin verilmemesi gereken kisidir. Artik yonetim kurulunun basin sozcusunu mu gorevlendirirler konussun diye bilemem. Her konustugunda klubunu inanilmaz aciz duruma dusurmek bir yana, futbolcularini da asagilamaktadir. Sen nasil bir turk futbolcusunun bu kadar sık mac oynamayi kaldiramadigini falan soylersin? Sen 100 yilini devirmis bir klubun menajeri*sin bu tarz aciklama yapmaya, hele hele genelleme yapmaya** kesinlikle hakkin yok. kadronu ona gore kursaydin, 32 yasinda yasli diye almadigin juventuslu leggrotaglie'nin yerine 33luk diatta'yi getirmeseydin. takimina iyi bir fizyoterapist ve kondisyoner alsaydin da bu kadar cok sakatla ugrasmasaydin. daha bunlar uzar gider ki ben futbol otoritesi falan degilim ve bulabildiklerim bunlar. bilen biri daha kac hatani cikarir acaba? onemli olan hatalari anlamak ve gelecegi kurtarmak fakat bunu demiroren ve engin yapacaklarini iddia ediyorlarsa yakinda halam da biyik birakmaya basliycak..
çok çok önemli bir noktayı atlayan menajerdir. 8-0'dan olsa gerek, kendi zekasından beklenmeyecek durgunluktadır. ama hâlâ yapabileceği bir şey var, üstelik hiç kimse de farkında değilken o bir öncü olabilir. ama o kadar şaşırmış olmalı ki akıl edemiyor, "önümüzde valencia maçı var" demesi de bunun göstergesi.

şimdi fifa talimatnamesinde ne deniyor: hakem maç içinde oynatılmayan süreyi maç sonuna ekler. şimdi beşiktaş maçında sekiz gol oldu, her gole yirmi saniye sevinseler, eder sana kafadan iki buçuk dakika. e altı oyuncu değişikliği yirmi saniyeden, toplamda iki dakika daha. en az 4 dakika uzaması gereken maç 90. dakikada noktalanmıştır. açık ve seçik bir kural hatası vardır.

şimdi bu adam çıkıp konuşunca herkes yükleniyor ama haklı. bariz kural hatalarıyla takımın emeği çalınıyor, sonra sinan engin konuşunca kötü oluyor.

sayın engin en kısa zamanda yaz dilekçeyi, şöyle tombik tombik yanaklarınla ankaraspor maçı sonrasında bizim federasyona koştuğun gibi, şimdi de çal fifa'nın kapısını maçın en kısa zamanda tekrarını iste, olmaz ki böyle!

(bkz: bu hakemlerle şampiyonlar ligi bitmez)
(bkz: ironiye gel)
müthiş başarılı manager...

herşeyden önemlisi maç içindeki gözlüm yeteneği ve istatistiksel yeteneği çok sağlam. kaleye çekilen şutları son derece objektif yorumlayan bir zat. oyuncunun iyisinden kötüsünden iyi anlayan, futbolcularla baba ilişkisi kurup onlarla başarılı olacağını varsayan * ağır abi.
türkiye de kalıplaşmış ve incelenmesi gereken bir modeldir sinan engin. onu inceleyip analiz edersek türk futbolu gelişecektir. buna eminim! ondan almamız gereken çok ders var çook!..
beşiktaşın kazmatik yöneticisi.
(bkz: yenilginin sorumlusu taraftar)
son zamanlarda besiktas taraftarının istemediği beşiktaş menejeri...
beşiktaş'ın puan kaybettiği her maç sonrası hakemi zan altında bırakmak için elinden geleni yapan yüzsüz insandır. * ancak sivasspor yenilgisini bu defa hakeme değil seyirciye bağlamıştır.
sivasspor maçı sonrası, "Maçın başında, devre arasında ve maç sonunda protestonu yaparsın. Ne istiyorsan söylersin, boynumuz kıldan ince ama takımın galipken, sen takımını destekleyeceksin. Futbolcu topu ayağına aldığında onu yuhalarsan demek ki bir art niyet var. Yazık bu maça, bu taraftar bugün bizi destekleseydi, bu çocuklar maçı kazanırdı. Sen bizi PAF takımını çıkarmadık diye protesto ediyorsan et ama bu futbolcu topluluğuna maçı kazandır." şeklinde açıklama yapabilecek kadar da garip birisidir.
hala liverpool maçı için "her gelen top gol oldu" diyor ısrarla. birileri gerçeği söylemeli. yazık.
küçükken sırf kavgada alo diyeceğiniz, arkam olsun düşüncesiyle edindiğiniz kimi insanlar vardır. serseridir, heryerde lobisi vardır, normal şartlarda selam verilmeyesicedir; ama sırf bu tip durumlarda elzem diye bağları hep sıcak tutulandır. işte sinan engin de beşiktaş için odur.
şişirilmiş egosu ile işte ben diyen, kurtarıcı rollerde "abi" tiplemesi.

işler güzel giderse ben yaptım olur, .oka sararsa, bana müsaade çocukar...
2-1'in gazıyla, "bize 8 atan liverpoolla inönü'de oynasak, yine yeneriz" gibi bir cümle kurmuş olan kişi.
beşiktaş'tan ellerini çekmediği sürece beşiktaş'ın hiç bir zaman istikrarı yakalayamayacağı ve yıldırım demirören'le birlikte ne kadar çabuk giderlerse o kadar iyi olur diye düşündüren insan.*
ortamı germekten ona buna laf atmaktan başka bir işe yaramayan ve tıpkı milyonlarca beşiktaş taraftarı gibi beşiktaş sevgisini evinde koltuğunda yaşamasını dilediğim hede. **
8-0 lik liverpool maçından sonra "adamların acıması yok, attıkça atıyorlar" şeklindeki açıklaması durumun ehemniyetini göstermiştir. ayrıca bu açıklamı beni benden almıştır. *
meric tunca ile yaptigi roportaji sayesinde guldurmus isim.

--spoiler--
- Beşiktaş lider olunca 'Biz kesin olarak şampiyon olacağız' dedin. Ama o şans elinizden uçtu gitti. Şimdi ne diyeceksin?

+ "Abicim ben o sözü bu sezon için söylemedim ki. Önümüzdeki yıl için söyledim. Alın bakın izleyin kasetleri.. Benim bir tane 'Bu sezon şampiyon olacağız' diye bir sözüm var mı?. Ama önümüzdeki sezon için söz veriyorum. Beşiktaş kesinlikle şampiyon olacak.."

- ya transferler?

+ "Bu kez kılı kırk yarıyoruz. Hakikaten Beşiktaş'a yakışacak, varını-yoğunu Beşiktaş için verecek, Beşiktaş'ı şampiyonluğa ulaştıracak isimler alacağız. Bazı gözlemlerimiz, izlediğimiz oyuncular var. Ama şimdilik bunların isimlerini vermek doğru olmaz. Ama önümüzdeki sezon bomba gibi bir takım olacağını söyleyebilirim.."
--spoiler--

edit: yillar icerisinde kelimeler bile degismemis sinan engin'de.
beşiktaş camiasının "yeni başkan" olmasından tırstığı keltoş bünye.
beşiktaş başkanı olmaya ne madden ne manen yeten şahsiyet.
avrupa'da son derece profesyonel insanların yaptıgı menajerlik kavramının türkiye'de ilk akla gelen temsilcisidir kendileri. oysa avrupa'da ozellikle de ingilterede bu işi yapan adamların sahip oldukları yetkiler teknik direktorlerden daha da fazladır. bunlar ise kar demez, kış demez dunyanın altını ustune getirip takımlarına en yararlı topcuları getirebilmek için gotlerini catlatırlar. oysa bay engin, kulupten sadece maaş alıp haftasonları oglu ile akmezkezlerde falan geziyor. getirdigi topculardan edilen zararları kimse bilmiyormus gibi sucu teknik direktorlere atıp takım icindeki huzuru da bozuyor. bu herifin bu tarz hareketlerine prim vermemesi gereken adam olmadıgı icin de cayırda ineklerini istedigi gibi otlatabiliyor. ayrıca kendisi gibi baskanını da * beşiktaş taraftarları klup kapısında dahi gormek istemiyor.

edit: paleface'ye tesekkur ederim.
adını sol framede görünce en sonunda öldü sandığım *** ve beni gecenin körü mörü dinlemeyip hatta daha lost izleyecektik lafını bile iplemeyerek kurbanlık koyun aramama sebep olan kişi.sokağın ne kadar boş ve sessiz olduğunu görünce hata yaptığımı anladım o başka.zira istifası gibi bir durumda, saat kaç olursa olsun sokaklarda hıdırellezi aratmayacak kutlamalara sebep olucak kişidir ne de olsa.

edit: yazdıktan sonra bu entrinin başlıktaki 99. entry olduğu dikkatimi çekti. kim bilir belki de 100 bizim * uğurlu rakamımızdır.şahsın * istifa entrisiyle onurlandırılıcak entridir, kutsaldır.

hatta daha da iyisi için:
(bkz: demirören sinan ı da al git)*
telemenejer.