bugün

göksel dinlerdir. göktanrı inancı ve şamanizm de ucundan köşesinden buna dahildir (ama saklarlar. hep onlar! ah onlar!).
semavi dinler yahudi icadıdır.
bu açıkgöz yahudiler, binlerce sene önceki kültürlerin mitolojilerini yaşadıkları çağa uydurarak, din icat etmişlerdir.

tanrı'nın ol demesi, cennet-cehennem, yaradılış efsanesi, tufan, melekler, şeytan... binlerce sene önceki mitolojik masallardır.

(bkz: sümer yazılı tabletleri)
(bkz: mısır yunan mitolojileri)
(bkz: ilkçağ mitolojileri)
(bkz: brahma dini)

tanrının emirleri-cezaları; hammurabi yasalarından esinlenerek yazılmıştır.

edit: gerçekleri eksi vermekle değiştireceği sananlar, bu cabalarını gerçekleri aramak için kullansalardı, kuşkusuz bana hak vereceklerdi.
olası bir türk ismidir.
antik çağın pırıl pırıl medeniyetine son veren kültür katliamı. insanlığı aydınlanma, ilim, irfan yolundan zorla çıkaran geri vites.
çok tanrılı dinlere göre daha ırkçı yaklaşımlar içerirler. inananlarını savaşa teşvik etmede çok başarılıdırlar. bu nedenle diğer dinler ( pagan, çok tanrılı) büyük ölçüde yok olmuşlardır.
sadece tek tanrı inancı olması gerekmez bir dinin semavi olması için; yeryüzüne allah tarafından gönderilmiş olması gerekmektedir. musevilik, yahudilik, hristiyanlık ve islam dinidir.
Iclerinde islamin olmadigi dinlerdir.
Allah katinda tek din islamdir. Hazreti isa ve hazreti musa da cok buyuk islam peygamberleridir.
Gercek hiristiyanlar da museviler de muslumanlardir.
gercekten de islami kapsamayan dinlerdir. islam semavi de degildir baska bir yere de ait degildir. yeri, gogu ve onlarin arasindakileri ve tum evreni yaratan yuce allah in biz zayif insanlar icin gonderdigi kurallar butunudur.

diger dinler ise onun bunun sevimsiz uydurmalarindan ibarettir ve bu her hallerinden de bellidir zaten.
ilk öce akhenaton, tek bir tanrı var demiş.

yahudiler bu tanrı'yı göklere çıkartmışlar.

göklerde oturan tanrı, yahudilere ve müslümanlara ayrı ayrı elçiler göndermiş.

musa'ya yazılı taşlar yollamış -
10 emir vermiş, putlara tapmayı yasaklamış,
ineğe tapanları görünce de '' gidin birbirinizi imha edin '' demiş;
vahşi bir katliam olmuş.

bir gün muhammed mağarada otururken bir melek gelip boynunu sıkmış ve ona '' oku'' demiş....
muhammed ''ben peygamber oldum'' diye koşa-koşa eşinin yanına varmış...

sonra gidip, mekke'deki 359 putu parçalamış: al- lah putunu tek tanrı ilan etmiş.
ve tanrı mesajları, ışık hızıyla, atmosferden girip-çıkan elçiyle muhammed'e gelmeye başlamış;

göklerde oturup, insanları gözetleyen tanrı elçisine:

''bütün akraba kızlarını sana helal kıldık''
''evlatlığın karısından ayrılırsa zeynebi de sana helal kıldık''
''eşlerinle birlikte olacağın geceleri isteğine göre değiştirebilirsin''

filan demiş!

hristiyanlar, tanrı'nın oğlu ve ruhu olduğunu iddia eden yahudi isa'yı tanrı'dan çok sevmiş.
ona ve tanrı'nın annesi dedikleri bakire meryem'e tapmışlar.

tanrı, müslümanlara '' yahudi ve hristiyanları müslüman yapınız, onlarla savaşınız, islamı kabul etmezlerse onları gördüğünüz yerde öldürünüz'' demiş.

ve aynı tanrı hristiyanlara '' evreni isa için yarattım'',
müslümanlara da '' bu evreni muhammed için yarattım'' demiş.
tüm dinlerin ortak özelliği olan ''saçma olma''nın yanında fazladan tiksindirici ve insanlık düşmanıdırlar. çünkü amaçları kötüdür. hepsinin amacı dünyadaki zenginliklere sahip olmaktır. kısa ve temel bir tarih araştırması bunu ispatlayacaktır.
hıristiyanlık-haçlı seferleri
islam-cihad(kafirlerle savaşma)
musevilik-vaadedilmiş topraklar

hıristiyanlar, tarih boyunca kutsal dedikleri şehirleri ele geçirmeye çalışmışlar ve bunu din için yapmışlar. halbuki buraları kazanarak elde edecekleri tek şey ganimet idi ki bundan başka bir şey düşünmediler.

müslümanlar, toprak işgal etmek konusunda hıristiyanlar kadar iyi oldular. emeviler denen katil güruhun yaptıkları katliamların haddi hesabı yoktur. ayrıca mekke ve medine'de kurulan islam devleti savaş yoluyla insanlara sadece ganimet kazandırmıştır. başka hiçbir yararı olmamıştır.

musevilik de sadece yahudilerin ganimet elde etmesine yarayacak bir şeydir. yahudilerin günümüzde yaptıklarının tamamı musevilik temellidir.

kısacası bu dinlerin getirileri; savaş, ölüm, yas ve maddi ganimettir. başka da hiçbir işe yaramazlar. yaramadıkları gibi insanların düşünmelerine de engel olurlar.
artık günümüzde tümü çökmüş vaziyettedir. dünya çapında görülen bir gerçektir bu. artık insanlar akıllarını kullanıyorlar ve birilerinin dayattığı bu insan aklına hakaret sayılan, çelişkiler ve mantıksızlıklarla dolu dinlere inanmayı reddediyorlar.

neticede artık 21. yüzyıldayız. ve artık insanların yüzyıllardır sömürüldüğü yeter.

"fakirlere din imam, kendilerine han, hamam" misali.
uydurulan şey. semavi dinler veya ibrahimi dinler diye bir şey yoktur. Allah indinde tek din islam'dır!
HEPSi SINIFTA KALMIŞTIR. 7 MiLYAR NÜFUSUN OLDUĞU DÜNYADA 1 MiLYAR AÇ iNSAN VARSA BURADA BiR GARiPLiK VAR.

DAHA ÇARPICI BiR ÖRNEK VERECEK OLURSAK; ÜLKESiNDEKi iÇ SAVAŞTAN KAÇAN VE SIĞINDIĞI ÜLKEDE SOĞUKTAN DONARAK ÖLEN 36 GÜNLÜK BEBEĞiN OLDUĞU BiR DÜNYADA BÜTÜN iNSANLIK VE BÜTÜN DiNLER SINIFTA KALMIŞTIR.

http://gazeteport.com/201...bebek-donarak-oldu-17411/
Sol framede ismini görünce öldü sandığım birey.

Neyse ki konu bambaşka bir şeymiş. Ben çok yanlış gelmişim.

Buradan söylemek istiyorum; Uzun ömürlü ol semavi dinler.
daha çok erken.
öncelikle belirtmek isterim ki yazılan yazıların bir kısmını okudum ve okuduğum yazılar içinde yanlış olan çok ilginç bilgiler var.

yani doğru olmayan gerçekler mevcut.
benim burada anlatmak istediğim gerçek var olan durum fakat yanlış anlaşılmış.

Allah tüm insanlara elçiler göndermiştir ayrım yapmaksızın,insanlar kendileri uydurmuşlardır yahudiliği hrıstıyanlığı vs. vs.

Allah, putlara tapmayı ,faizi, kan davasını, keyfi adam öldürmeyi, zinayı vs. yasaklamış
vahşi katliamı,terörü,yalanı,hırsızlığı insan tercih etmiştir.

hz.muhammed'e,diğer peygamberlere de vahiy gelmiştir,onları Allah seçmiştir.

putları hz.muhammed de parçalamıştır hz.ibrahim de parçalamıştır ve ne tesadüf ki diğer peygamberlerde putlara tapmanın yanlış olduğunu söylemişlerdir(tesadüf diye bir durum yoktur ya o ayrı konu).
''düşünün ey insanlar kendisini bile koruyamayan bir taşa tapıyorsunuz,helvadan ilah yapıp daha sonra açıkınca oturup yiyorsunuz uyanın bu gafletten'' diye uyarmıştır peygamberler sadece hz. muhammed'e has bir olay değildir.

''bütün akraba kızlarını sana helal kıldık'' diye bir durum yoktur.
''evlatlık olan zeyd aslında köledir hz hatice onu satın alır ve hz muhammed'e hediye eder,hz muhammed kölelik yoktur diye(tabi bu durum kabul edilemezdir mekke de) ey zeyd istersen gidebilirsin der ama zeyd onun yanından ayrılmak istemez daha sonra zeyd'in evlenme vaktinin geldiğini söyler peygamber ve evlenir ama zeydin eşi bir müddet sonra ayrılmak istediğini açıklar peygambere defalarca söyler zeyd de huzursuzdur oda ayrılmayı düşünür bu durum ahzab süresinde anlatilir, peygamber dul kalan kadinla evlenir fakat o dönem insanlarından çekinir çünkü evlat edindiği kişi olan zeyd mekkelilerin adeti geregi ogludur ve insan oglunun karisi ile evlenemez fakat aslinda oglu olmadigi icin boyle uyduruk kurallari allah bildirdi gibi soylemeyin diye ayet gelir ve peygambere uygulatilir ve sizler kanun koyamazsiniz der. peygamber insanlardan cekinince allah ayette bildirir ki ''ey peygamber senin korkman ve çekinmek gereken insanlar değil yaratanındır'' olay bundan ibarettir(tabi bu evlilik kuranda bu kadar detaylı değildir sadece biraz arastırmak gerekir ve akıl ile yorumlanir.

bu ve bunun gibi bazı kıssalar ne yazık ki peygamber ve din düşmanları tarafından tahrip edilmiş ve yanlış anlaşılmalara neden olmuştur.

hristiyanlar, hz.isa'yı çok sevmişlerdir çünkü Allahın izniyle bazı mucizeler gerçekleştirmiş hz isa ölüleri diriltmek gibi fakat hiç bir zaman ben ilahım dememiştir aksine bugünkü incillerde de geçer isa uyudu,isa yemek yedi,isa yoruldu ve dinlendi gibi yani ilahlık meziyeti yoktor insani ozellikleri vardir oda bir beşerdir fakat o dönem insanları doğruları çarpıtmış ve sırf çıkar uğruna değiştirmişlerdir günümüzde vatikan da papa istediği gibi kanun değiştirebiliyor.netice de insanlar çarpıtma yapıyor.

Allah kuranda size saldıran (dikkat edin savaşı onlar başlatırsa),sizi dininizden ve yurdunuzdan etmeye çalışan yahudi ve hrıstıyan vs. türlü düsmanlara karşı savaş açın,onları size saldırmalarına fırsat vermeden gördüğünüz yerde öldürün demiştir,yoksa durduğu yerde kimseye zarar verilmesini zaten ayetlerinde yasaklıyor.

(x) yaratan, müslümanlara '' yahudi ve hristiyanları müslüman yapınız'', dememiştir aksine kuranda dinde zorluk yoktur demiştir.

(x) hristiyanlara '' evreni isa için yarattım''. sözü degistilmis incilde gecer. kabul gorüldügü üzere incil tek bir kaynak degildir.
(x) müslümanlara da '' bu evreni muhammed için yarattım'' demiş. bu sözde kuranda yoktur, yani müslümanlikta böyle sart ve inanc yoktur bu söz "sözde" hadislerde gecer fakat bu hadis kabul edilemez çünkü kuranda bildirilmemistir bu durum, kanunlari ancak allah koyar.burda yine insanlar cikar icin degisimler yapmislardir.

Din Allahindir ve Allah insanlara zulmetmez ancak insanlar kendilerine ve baskalarina zulmeder,bunun dogrultusunda sınama olusur zaten.
Din tektir, isimleri insanlar belirlemiş ve bozgunculuk yapmislardir, iyi arastirilmadan kendi dogrularini kanun yapmamali insan.
Hammurabi yasalarının bulunduğu dikili taşlar M.Ö 1700 yıllara ait oysa ki din kanunları çok daha eskidir üstelik hammurabi kuralları çok kısıtlı maddelerden oluşur.
görsel
Semavi dinler insanın en temel zayıflığından ortaya çıkmıştır. Algının yetersizliği ve sonsuzluğun büyüleyici aurası… Dinlere karşı ilk yaklaşımımız her zaman diferansiyel denklemlere giriş dersine yaklaşımımız gibi oluyor. iki boyutlu grafikte doğrusal kümelerde sıkışan aklımız ilk başta zorlansa da yavaş yavaş her şeyi kavrıyor. Boşluklar dolarken zihin çözümlemelerinde mutlak doğrular yavaş yavaş sindiriliyor. insanın dinler yolculuğu da böyle olacak. Adım adım sindireceğiz evreni. insan nasıl var olduğunu bilmezken birisi çamurdan dedi diğeri sudaki balıktan dedi. Yavaş yavaş evreni çözümleyecek pozitif ilimleri rehber yapacağız. Semavi dinler ve kitapları bir distopya romanına dönüşecek sadece.
Antik Çağ'ın pırıl pırıl medeniyetine son veren ilkel ve vahşi çöl masalları.. Semavi dinler, insanlığa çok büyük zararlar vermişlerdir ve vermeye devam etmektedir. internet çağı olan 21. Yüzyılda etkisini kaybetmektedir. Hepsinin köküne kibrit suyu..