1. 31.
  kudüs'ü haçlılardan geri alana dek hiç ama hiç gülmemiş, hatta camide bir hutbe esnasında imam, selahaddin eyyübi'yi kast ederek müslümanların güleryüzlü olmaları gerektiğini söyleyince, ayağa kalkıp "kudüs, düşmanın elindeyken ben nasıl gülebilirim!" mealli sözler söylemiş dâhi, dâhi olduğu kadar âbid bir komutan, lider. ayrıca kudüs'ü geri alana dek elinde her türlü imkan olmasına rağmen, basit bir çadırda yatıp kalkmıştır.
  6 ... kutt
 2. 32.
  saddam hüseyin in en sevdiği ve örnek aldığı(!) tarihi kişilikti aynı zamanda.
  4 ... mailbuyukerman
 3. 33.
  anası kürtmüş, babası türkmüş, isterse alman olsun, müslümanlığı ile hatırlanacak olan büyük fatih, hükümdar. kafayı ırkla bozmuş olanların yaşamadığı devirlerde bin ırklı ama tek dinli ordusuyla haçlılara karşı koymuştur.
  7 -1 ... westphalia
 4. 34.
  bazı inanılmaz derecede tarih bilgisine sahip çevrelerce, o tarihte hiç bir şekilde esamesi okunmayan bir milletten geldiği iddia edilen, duysa kemikleri sızlayacak büyük türk hükümdarı.

  çok şükür ki; günümüze kadar ulaşan kayıtlardan kimliği hakkında bilgi edinebiliyoruz, çok şükür ki tarih; insanlığın tecrübeleriyle ve bu tecrübelerin kayıt edilmesiyle yazılıyor*.

  Babası Selçuklu Emiri imadeddin Zengi'nin hizmetinde bulunmuş Tikritli bir Arap'tır. Annesi ise Türk asıllı Tekeş/Tokuş(savaşkan) ailesindedir.

  kardeşleri; Böri(Kurt), Tuğtekin ve Turanşah'tır.

  aynı zamanda ünlü türk savaş taktiği böri*'nin en muhteşem uygulayıcısıdır.
  6 -2 ... luke skywalker
 5. 35.
  hükümdarlığı zamanında en güçlü dönemini yaşayan devletin, öldükten sonra çil yavrusu gibi dağılması ne kadar kudretli birisi olduğuna delalet eden devlet adamı.
  4 ... sex files
 6. 36.
  (bkz: kürtler hükümdarını arıyor)
  3 -2 ... zulfikardarbesi
 7. 37.
  baba tarafından kürt anne tarafından türk olan hükümdar. son zamanlarda batı dünyasının bile tarafsız kalarak yaptığı (bkz: cennetin krallığı) filminde hayran olunası şahsiyet.
  2 -1 ... samedey
 8. 38.
  fransada " büyük kürt komutana.." diye heykeli dikilen devlet başkanı ve komutan.
  -2 ... cinayetsaati
 9. 39.
  adaletiyle dillere destan olmuş bir mezopotamyalı devlet lideri. hangi ırktan zerre miktarı umrumda değil.
  3 -1 ... upsy daisy
 10. 40.
  "büyük ortadoğu projesi"nin iLk mimarı oLarak kabuL ediLir.. şöyLe ki; hristiyanLarı yenip kudüs'ü aLan eyyubi, yahudiLere özgürLük vermiştir..
  3 -1 ... tucimania