bugün

entry'ler (356)

sözlük yazarlarının itirafları

yıllar yıllar evvel, netten tanıştığım bir kız vardı. bana deli sevdam diyordu. kızın bana ilişkin yargısını güçlendirmek için deli deli hareketler yapıyordum ben de. bazen, ağzına sıçayım; bazen, gelirsem oraya seni sikerim, gibi ifaedeler kullanıyordum ki, daha deli daha dolu görüneyim. sonra ayrıldık. sözüm ona, ben kaba ve terbiyesiz biriymişim. beni sen bu hale getirmedin mi, be hey amına koyduğum?

ak parti türkiyeye insanlık getirmiştir

(bkz: bir kesme işareti getirememiş galiba)
(bkz: ak parti türkiye ye insanlık getirmiştir)

ne yapsak da türkiye yi bölsek

cartı curtu, ve sairi türkiye'nin bölünmesine yormak, bir hastalık olsa gerek. kime göre dış mihrak, kime göre karanlık güçler? kimin, hangi endişeleri korkularımızı yaratmakta belirleyici olmaktadır? dünya ile bütünleşmenin elzem olduğu şu dönemde, bu bütünleşmenin gerek ve sonuçlarından arkadaşlarla uzun uzun oturup komplo teorileri üretmek sağlıklı bünyelerin işi değildir. dünya değişiyor, bu değişim ölçüsünce türkiye de değişiyor. zaruri bir gelişmeyi, durağan bir yaklaşımla ele almak hiçbir ideolojinin de kendi idamesi için kabul edemeyeceği bir tavır olur. ideolojiler, değişimlerin önünde durarak değil, değişimi kabullenip buna göre konumlanırsa ayakta durabilir.

devlet pamuk şekeri almadı diye ağlayan kürt

(bkz: biraz erken değil mi 15 inci nesil için)

ölçme seçme ve yerleştirme merkezi

ismen pek sorunlu olmasa da son zamanlardaki gelişmeler beraber değerlendirildiğinde işleyişinin nasıl olacağına ilişkin endişe uyandırmaktadır.
(bkz: fethullahçı seçme ve yerleştirme merkezi)

yunanlıları seviyorum

yunan vardır, yunanistanlı vardır ama, yunanlı yoktur. kaça kadar okuyorsunuz be kuzum?

akıl ile zeka arasındaki fark

akıl, yöntem; zeka ise stratejidir.

gel devrim yapacağız diyerek solcu kızı eve atmak

bu başlığı, bugün kuzu'su acımış bir ezik açmıştır. sağa sola salyalar akıtılacak bir müddet, ardından gelsin güdülmenin dayanılmaz hafifliği.

son şakirt

f tipi kadrolaşmanın karnını doyuracağı son üyedir. kpss ve benzeri sınavlarda sorular sızdırılıyor ve nedense bu işleri yapanlar bir türlü bulunamıyor. yiyor muyuz? yiyoruz valla. bugün de engelliler sınavının soruları sızdırıldı. koyun gibi baktık mı? baktık valla.

+ ekmeleddin abi, sorularda sızma mı var?
- sızar o. rabbim, sızıntının yönünü ve kuvvetini bozmasın.

atatürk kürt olsaydı geyiği

empati kurdurmak için kullanılan söz öbeğidir. varsayım olup temenni olmadığı aşikardır. coşmaya, o takla senin bu takla benim sokaklarda akrobasi yapmaya gerek yok.

kecaspy

"kokuşmuş müessese" ile kurduğu tek taraflı gönüllülük esasına dayalı ilişkisinin bitmiş olmasından ötürü derin sevinç duyduğum abim/kardeşimdir.

kpss eğitim bilimleri sınavının iptali

cemaati aklamak için iptal edilmiş olan sınavdır.

derin cemaat

kopya çekilen her sınavdan sonra fail olarak cemaat isminin ön plana çıkması, devlet kurumlarında yapılan adam kayırmalar, başbakan ve okyanus ötesi arasındaki paslaşmalar, ülkede yapılan her değişiklikle sebebi anlaşılamayacak biçimde daha çok güçlenmeleri, bugün her kurumun politikasını belirleyebilmeleri ve bu kurumlarda tam yetkili direktör olmaları vs. cemaatin üllke içindeki etkinliğine örnek gösterilebilecek faaliyetlerdir. tek tek incelendiğinde, çıkar ilişkine dayalı olduğu fikrini uyandıran bu faaliyetler totalde anlamlı bir birliktelik oluşturmaktadır. bu faaliyetleri tasarlayan, örgütleyen, finanse eden karanlık gücün varlığı aşikardır. fethullah gülen, bu tasarımları yapacak kadar zeki olmadığına göre asıl güç derinlerde olmalı.

10 eylül 2010 akın birdal a saldırı girişimi

"keşke hayat da, hak edene hakettiğini o alanda bulunanlar gibi verebilse..." dedirten olaydır.

uludağ sözlük türk bayrağı asma eylemi

asılmadığı için dörtyol'da taşlanan işyerlerinden sonra tedbiren de katılınabilecek girişim.

mavi44

ağzı süt kokan yazarlardan müteşekkil uludağ sözlük'te, varlığıyla beni mutlu edebilen nadir yazarlardandır.

gökkürt devleti

(bkz: kuyruk acısı)

ilk protein hücresi kürttü

bir torbadaki 6 milyon kürt

kürtler in avrupa ya hiç yakışmaması