bugün

tarihi güzellikleryle ve fındıgıyla....bide manileriyle gonlumu fethetmiştir.gidipte görülesi bi yer
trabzon ile komşu olmanın şerefine nail olan, bu onuru doya dopya yaşayan ildir. fındık cennetidir.
memleketim doğasıyla deniziyle fındığıyla insanıyla bambaşka bir yer.gidilip görülmelidir tavsiye edilmektedir.
ilçeleri; alucra, bulancak, çamoluk, çanakçı, dereli, doğankent, espiye, eynesil, görele, güce, kesap, piraziz, şebinkarahisar, tireboluve yağlıdere dir.
askerliğimi yaptığım, tek bir caddeden ibaret olan, inanılmaz istanbul özentili şehirimsi yer.
benim de memleketim olan görülcek bir çok şeye sahip olan (bkz: giresun kalesi) (bkz: giresun yaylaları) fındığıyla deniziyle ve tabi sloganıyla * bambaşka bir yerdir giresunum.
karadenizin en guzel sehirlerinden biri olmasına ragmen kısa bir sure icerisinde sahili karadeniz sahil yolu projesi ile berbat edilmis sehirdir. para ugruna guzelim denizleri doldurup yol yapmayı basaran muteahhtileri ve buna seyirci kalan giresun halkını kutluyorum.
karadenizin tek adası, giresundadır. mican en sevilen türkülerindendir, "rakı koydum fincana, hele de bakın micana" şeklinde başlar, güzeldir bayağı. hatta ahmet kaya, yavuz bingöl albümünde, haluk levent de konserlerinde söylemiştir.
karadeniz sahil yolu projesine kurban gitmiş şehir.Ancak yine de memleketim yaşanılası bir şehirdir.içki tüketiminin ve eğlence hayatının hat safhada olduğu güzide karadeniz ili.
Trabzon ve Ordu gibi iki gelişmiş ilin arasında ucube gibi kalan yer.
(bkz: Tanrının unuttuğu yer)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.