bugün

sakarya menşei olan ve sakaryadan başta istanbul (harem ayrı, esenler ayrı) olmak üzere ankara, trabzon, giresun, antalya, izmir, bodrum, aydın, marmaris seferleri yapan şehirler arası otobüs işletmesi.
yolcuları ayrı, hizmeti ayrı bir fıkra konusudur. yolculuğa çıkıldığı an yapılan 'vib turizm ile seyahat' etmenin ayrıcalığını belirten bir anons bile başlı başına hizmetten uzaktır. çay-kahve servisleri sanki nezaketten bihaber görevliler tarafından yapılır. herşey bir kenara istanbul-sakarya biletlerini önce 10 ytl yapar, öğrenciler treni kullanmaya başlayınca, 8-9 ytl'ye indirirler. bir ara öyle bir rekabet olmuştu ki 6 ytl'ye gidip geliniyordu!
sakaryanın en sağlam otobüs şirketi diğerlerini tavsiye etmem
otobüsleri şehir içi otobsünü andıran, çok konforlu olmasa da samimi bir ortamda seyahatinizi gerçekleştirebileceğiniz, kendinizi "very important buggered"* gibi hissetmeniz muhtemel seyahat acentası.
otobüsleri çok dandik olmasına rağmen,güzel hizmet veren otobüs firması.
ne kadar gudik olsa da sakarya-istanbul arası sefer yapan firmaların en iyisi.ramazan ayında iftardan önce servis yapmaya gerek duymamaları, ara sıra açılan tv de stv den başka kanal izletmemeleri hatta evlilik veya 1. dereceden akrabalık bağı olmayan bay ve bayanın yanyana oturmalarına "şirket prensibi" diyerek kesinlikle izin vermemelerine rağmen alternatifleri o kadar kötüdür ki* mecburen tercih edilir.
sakaryanın nilüfer turizmi denilebilecek otobüs şirketi.
bildiğim kadarıyla sakarya-istanbul arasında tek otobus firması olan ama daha sonra metronun da işe girmesiyle kendini bir rekabet içinde bulan firma.
adapazari için kullanılabilecek en sağlam otobüs firmasıdır.
bir ara kişisel zevklerin farklılığından dolayı otobüslerinde film ve müzik yayınını yasaklayıp takdire şayan bir hareket yapan firmadır aynı zamanda.
sakarya vip olan adını mahkeme kararıyla 2000 yılında değiştirmek zorunda kalan firma.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.