bugün

https://www.malumatfurus....-oldugunu-sanan-tweet.jpg kafayı bozmuş, saplantılı heriflerin savunduğu saçma sapan olay. bunların sürekli arapça öğretmelerinin, her yere imam hatip açmalarının da en temel nedeni, bu ruh hastalarının gerçekten ilahi bir görevde olduğunu sanmaları. bu da islamın, düpedüz arap emperyalizmi olduğunu gösterir. gerçekten öldükten sonra herkesin arapça konuşacağına inanıyorlar.
Madem islamiyet Arap emperyalizmi içeriyor
O halde neden müslüman olduk?
Ahrazı bile duyan mevla, bir dili diğerine ne diye üstün tutsun? Saçma sapan vehimlere dalmış insanların masalı bunlar. Kara gecedeki kara taşın üstündeki karıncayı görüp duyan Ulu Baki'ye, iftiradır bu saçma sözler.
Dini olarak bir dilin kutsallaştırılmasının putperestlikle aynı şey olduğundan haberi olmayanların, gereksiz ve bilgisiz söylemleridir.

inancı olmayanlar içinse; komple boşlukta kalan ve zerre umursamadıkları sorunsaldır. Nihayetinde; çoğu sosyal konuda çok büyük ve anlamsız ayrımcılıklar içeren, bizden çok farklı bir kültürün, kadim bir dilidir sadece.

Ayrıca tanrının diğer dilleri de bildiği, eski peygamberlerin çok farklı milletlerden olmasıyla da ispatlanmıştır zaten. Bu söylem, diğer tüm inanışları ve dilleri dışlayarak; üstü örtülü şekilde kendinden olmayan herkesi başkalaştırmanın farklı bir yolunu deneyen, kendinden hariç her şeyden üstün olduğuna inanacak ego düzeyindeki faşistlerden çıkabilir.

Diğer yandan rivayetlere göre; kutsal kitaplar ve peygamberler, ahlaki ve insani değerlerden tamamen uzaklaşmış toplumlara gönderilmiştir. Hal böyleyken, "tanrı, neden geçmişte komple raydan çıkmış ve sapkın bir kültürün dilini kendi dili olarak seçsin ki?" Bütün evreni yaratacak güçteki tanrının, tek bir dil seçeceğine inanmakta ayrıca vizyon düzeyinin göstergesi niteliğindedir.
Türkiye, azerbaycan, iran, afganistan gibi arap olmayan müslüm ülkelerin yarısının ateist + deist olmasına yol açan saçmalık.
Arapca konusan ulkelerin amerika, ingiltere gibi ingilizce konusan ulkelerin kopegi olmasini nasil yorumlamamiz gerekiyor?
- merhaba Allahım.
- ?
- Allahım?
-

Tüh be konuşamadık.
bende diyorum niye hicbir duam kabul olmuyor. Turkce okudugum icinmis . Anlamiyor demek ki.
Arap yalakası bir Siyasal islamcının söylemidir. Halbuki islamiyet te, Hristiyanlık gibi evrensel bir dindir. Hristiyanlık taki ekümenik anlayış, islamiyet te tebliğ ve cihat ile ortaya çıkmıştır. Allah ın dili Arapça demek, Arapça ya mistik bir özellik kazandırmaya çalışan Siyasal islamcıların dini dogmatik bir anlayışla ele almasından başka bir şey değildir. Neyse ki toplumun dinamik yapısı ve değişen sosyoloji, Siyasal islam ın son deree zayıflamasına yol açtı
ulan alemleri yaratan tanrı dünyanın sadece bir bölümünde konuşlanmış ve pilavı elle yiyen tiplerin kullandığı alfabeyi mi kullanır alfabe kullanacak olsa? hiç kafa yok bunlarda.
Kim diyorsa siktir edin.

Amma Arap gotu yaladniz AMK.
şirk içeren fikirdir. allah'ı marx'tan daha materyalist yorumlayan bazı müslümanların söyleyebileceği sözdür.
hikmet kıvılcımlı'nın dediği gibi : "marx, engels bunları görse, allah'ım beni kurtar! der."
müslümanlık allah' ın gönderdiği tek din olmadığı ve incil, tevrat arapça içermediği için gerçek dışı bir iddiadır.
Ben kendi dilimde yakardığım için mi anlamadın?
Einstein, planck, gauss, keppler, benz, marx, engels, bosch, grass, von braun, beethoven, brahms, mozart,schubert, meitner, arendt, heissenberg, röntgen, hertz, bronn...

Allah'ın ana dili eğer arapçaysa...çok iyi de almanca konuştuğu kesin !!...
valla islam'a göre öyle ama pek de mantıklı değil aslında.
Allah Arap tanrısıdır. Başka milletlerin ona inanması saçma. Desem ki ben valhallaya gidip Odin ile şarap içeceğim olur mu? olmaz. Biz gök tanrının önünde diz vurup atalarımız ile kımız içeriz en fazla. Arapların tanrısı arapça konuşur. Türklerin tanrısı Türkçe konuşur. Her tanrı kendisini uyduranların dilini konuşur.
zır cahil. yukarıda twitter'da paylaştığı arapça değil ki. osmanlıların kullandığı arap hatta daha doğrusu fars alfabesine uydurulmuş türkçe. "istiklal marşı, kahraman ordumuza, korkma sönmez bu şafaklarda..." diye gidiyor.
Arapça konuşmak güzel fakat dinle alakasi yok her dil allahindir.
allaha kendi milli dilinde değil, allahın arap kavmine gönderdiği kitapla arapça kitapla ibadet ve yakarışta bulunacaktı. arapça öğrenmedikçe, allaha ne dediğini bilmeyecekti. bu durum karşısında türk milleti bir çok asırlar ne yaptığını, ne yapacağını bilmeksizin, adeta bir kelimesinin anlamını bilmediği halde kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler

bu millet, yuzlerce yil her arapca soze amin dedi. arapca yazi bulsa boyundan yukari kaldirdi. arapca kagitlari duvarlara soktu. ki tum bunlari araplar bile zerre siklemezler. bu yuzden cumhuriyet gelince afalladi, bildigin zircahilligini yuzune vurdu ataturk, onlarin iyiligi icin.
-bu dilin- "Kur'an'ın inzalinden önce" bir cahiliye Arapçası varyantı vardır ki, Kur'an Arapçası ile mülâki değildir. Türkçemiz öyle mi? Arapça ve Farsça bilen müderrislerin, (kısmen değil) tamamen "Kur'andan istinbat ettikleri, bir itikad dilidir ve (cahiliye varyantı olmadığından) arapçadan daha islami-itikada taalluk eden bir dildir!.
öyleyse ingilizce cahiliye dili olmalı, ingilizce öğrenirseniz batının ahlaksızlığını keşfe çıkmış olursunuz ama bu size termodinamiği, ac ve dc motorları, ampülle aydınlanmayı, buhar gücüyle toprağı işlemeyi de öğretir.
evreni yaratan allahın da insanlarla aynı dili konuştuğundan, bu dille düşündüğünden haberi var mı peki?

selefilerin (extrem sünni ) allah algısı o kadar insansı, eski dönem krallarına o kadar benziyor ki, bu adamlar sahiden politeist mi, panteist mi, yoksa teist mi ayırt etmekte güçlük çekiyoruz.
panteistim ben, benim allahım x dönemde yaşamış, x toplumun fatihlerine, krallarına benziyordu deyin, siz de rahatlayın biz de rahatlayalım.

tamamen insansı bir allah tasavvuruna inanıyorsunuz.

ve bu allah tasavvuru evreni yaratan allah değil maalesef.
Her tanrı kendisini uyduranların dilini konuşur.