1. 1.
  said-i nursi denen bir delinin "ben kuranı yeniden yorumlayacağım" deyip, ortaya deli saçması risaleleri atması üzerine ortaya çıkmış sapkınlıktır...tarikattır.. yasalara göre yeri yoktur...olmaması gerekir...bunların efendi saydıkları said-i nursi uzun süre akıl hastanesinde tedavi görmüş, en sonunda "deli raporu" verilerek dışarı bırakılmıştır...bir risalesinde "mürekkep maviydi, ben kırmızı olsun istedim, allah duydu, mürekkep kırmızı oldu" demiştir.. bu gariban nurcular da buna inanmaktadır...hasan mezarcıdan hiçbir farkı yoktur said-i nursinin...
  25 -30 ... tyrant
 2. 2.
  bok atan ve seven sayısının eşit olduğu kişidir. osmanlıca risaleleri okuması oldukça zordur, emek ister zaman ister. çünkü o risaleler de basitlik yoktur, halka hitap etmek için yazılmamıştır.
  (bkz: öyle diyorlar)
  (bkz: okumadım henüz)
  4 -13 ... terbiyesiz
 3. 3.
  (bkz: said nursi)
  1 -1 ... rapter
 4. 4.
  bir gazeteden okuduğu ingiliz sömürgeler bakanı gladstone'un avamlar kamarası'nda "bu kuran müslümanların elinde kaldıkça biz onlara hakim olamayız. ya kuran'ı ortadan kaldırmalıyız, ya da kur'an'ı onlardan soğutmalıyız" şeklindeki sözlerinden sonra nasıl olduysa kafasında bi ampul yandı heralde hayatını kur'an'ın anlatımına(kendi çapında) adıyan ve yaklasık 130 parçadan ve 6 bin sayfadan oluşan risale i nurları yazan kişidir.

  görevini bayağı bi yerine getirdi heralde ki bukadar nurcu arkadaş oluşmuş durumda,sözlükte bile...kuran-ı kerim okumak veya, onun tescilli alimler tarafından yazılan tefsirlerini okumak yerine ,icabında politikaya bulaşmış(ki hangi din alimin politikayla dunya işleriyle işi olmuştur sorarım sıze?)icabında zamanın en buyuk din adamı olan abdulhakim arvasi 'nin huzurundan kovdugu bir kişinin yazdıği risaleleri okumaktasınız.

  peygamber efendimiz yerine bu adam ve onun yolunun yolcusu olan fetullah amcanın adını zikredip durursunuz bumudur dindarlık ? ağızınızda bi sayac olsada kaçkere fetullah kac kere bediuzzaman kackare "allah" (cc)
  kaçkere hz.muhammet (s.a.v) dediniz bi görseydik. siz kandırılmış insanlar da ,biz de bu sayaca bakıp gözlerimize inanamasaydık sonra tövbe edip putperestlikten islam dinin guzelliklerini gorseydınız bizde sizler adına sevinseydik ne güzel olurdu.

  ayriyetten zat "bediüzzaman"(zamanın kutbu ) lakabını nereden almıştır? bu lakabı ona kandırdığı müritlerinden başka ,din konusunda ehliyeti olan biri mi vermişte almışştır? buda şaşılacak şeydir.
  18 -8 ... rapter
 5. 5.
  (bkz: kurt sait)
  1 -4 ... sermestan
 6. 6.
  bir başka rivayete göre 1876 yılında Bitlis'in Hizan ilçesinin isparit nahiyesine bağlı Nurs köyünde doğmuştur. küçük yaşlarda gördüğü bir rüya üzerine küçücük yaşta yola çıkar ve ilim-irfan hayatını başlatır. süper zeka olduğunu anlatılır. 16 yaşında istanbul'a gelir ve şöhretine şöhret katar. sonraki yıllarda etrafına çok sayıda eleman toplar ve islam'ın neferliğini yapar. yazdığı risaleler neredeyse tüm ülkelerde okunmaktadır. kendinden sonra sevenleri en az 4 gruba ayrılırlar. bu gruplardan en büyüğü fethullah gülen cemaatidir....
  7 -5 ... sekerpinar
 7. 7.
  "gözünü kapatan yalnız kendisine gece yapar" sözü ile sözlüğün malum guruhuna osmanlı tokatı gibi yıllar öncesinden cevap veren alimdir... lügatı porno, b.k, s.x gibi kelimelerle dolu kişilerin elbetteki anlamayacağı bir kitap yazmıştır. kendilerinin tozlu emziklerini yalayıp "anne bana meme" dedikleri yaşta, bu alim, kuranı hıfz etmiştir. pozitif ilimleri de metafizik kadar iyi bilir. kapısında "soru sorulmaz, cevap verilir" yazardı. bu kadar talebesinin olması ve talebe olanların çoğunun fenni ilimler tahsil ediyor olması, kendilerine bağnaz, yobaz gibi lafları daha bir sayfa risale okumadan diyenlere cevap vermemeleri de seviyelerini göstermektedir. velev ki okuyup çıksınlar karşılarına iş değişir... sadece ilim için başvurulan eserlere ve yazarına körükörüne bağlılıktan ziyade "arı bal olmayan yere gitmez" mantığınca yaklaşamayan kişilerin onun yüzünde "yıllar önce kaybettikleri tanrılarının merhametini" görmeleri bu alime saldırmalarına yeter....
  18 -17 ... sigortateli
 8. 8.
  din kisvesi altında her türlü pisliğe adım atmış kişilerin piri.
  11 -12 ... xargn
 9. 9.
  Zamanında, öldükten sonra mezarı türbeye çevrilmesin diye naaşı helikopterle Akdeniz'e atıldığı rivayet olunan şahıs. Bir rivayet odur ki mezarı Isparta civarındadır.

  edit: kötüleyene ithaf olunur: "ben mi attım kardeşim naaşı denize ?"
  6 -1 ... karian
 10. 10.
  bu kişiye said-i nursi hazretleri derler şeriatçılar. anlatayım canlarım bunu da anlatayım. sizin aymazlığınıza bir umut bir çağre olur diye anlatayım. entrylerimi bu bilgilerle doldurmak istemmezdim ama artık sizin gibi * (çok pis hakaret edesim var fakat aynı seviyeye inemeyeceğim) lerin sütten çıkmış akkaşık edalarıyla atıp tutmasına dayanamıyorum.

  said-i nursi efendi nin vefatından sonra yerine tayin edilen hazretlerini (kardeşi olabilir) görmek için memleketin, belki yurtdışından gelenler de vardır her neyse turlar düzenlenir. turlardaki sikke nin boyutlarına hiç girmiyorum helali hoş olsun. : ) her kim ki said nursi efendinin nin yerine geçtiği sanılan bu kişinin bir işini görürse cennete gider. gümüş tepsi içinde bu vaadi bonus olarak vaat sunarlar. insanlar adıyaman a gidip de bu nur yüzlü sözde hazretelerini görebilmek için, eteğine dokunabilmek için yırtınırlar. kadınlar, erkekler akın akın o nun mekanına giderler. nesini dinlemişler, hangi öğretisini beğenmişler, hangi kitabını okumuşlar da tapınmayı seçmişler, hala düşünmekteyim. o nu görmeye giden insanlar daha çok, hiç bir fikir sunamayan zavallı insanlardır. onlara da acıyorum doğrusu. ama akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş. yapacak bir şey yok.
  kimileri bu kişinin ekinini biçer, kimileri parasını verir, kimileri bulaşığını yıkar.
  bu sayede daha önce dediğim gibi cennete gideceklerini sanırlar. çünkü kendilerine bu vaatleri sunmuşlardır. said i nursi nin kendisi olsa hadi bi derece diyecem ama yerine babadan oğula geçen bu hazretleri sıfatı da neyin nesi anlayamıyorum.
  ben donunu ütüledim dolayısıyla cenneti garantiledim. o nun işini görmeyenler düşünsün. hepsinin gözlerinden öper cennetten el sallarım.
  kendisi hakkın rahmetine kavuşmuştur. bu yüzden arkasından kötü kelam etmek bana yakışmaz. ama ben kendisine laf etmiyorum. o nu bu hale getirip adını kullanan vekilini hazretleri haline getirenlere laf ediyorum. hedef kitlem bu dur. yanlış anlaşılmasın saygılar.*
  8 -5 ... mahalle felsefecisi