bugün

diğerlerine nispeten daha iyi niyetli cadı.
(bkz: narnia günlüklerindeki beyaz cadı jadis)
(bkz: oz büyücüsündeki batının kötü cadısı almira gulch)
çizgi filmide mevcuttur.sabrina spellman daki spell sanırım büyü anlamına geliyor.ben kendisinden çok hoşlanırdım.genelde güzel den ziyade şirin daha çok hoşuma mı gidiyor ne...
atv de yayınlanan bi diziydi.
eskiden nicelodeon da clarrisa olarak izlediğimiz kızcağızın büyümüş haliyle yaptığı dizi
melissa joan hart'ın oynadığı sevimli teenage cadıdır. salem adında bir kedisi vardır. Salem eskiden dünyayı ele geçirmek üzereyken, yakalanmış ve ceza olarak cadılar konseyi tarafından kedi'ye çevrilmiştir. sabrina'nın bide marti adında erkek arkadaşı vardır. ancak sevimli olan melissa kardeşimiz sonradan seksi olmaya karar vermiştir.
(bkz: atv)
(bkz: sabrina romada)
sabrina'nın evindeki çamaşır odasından cadılar alemine ulaşılan dizi.

dizinin bir bölümüne göre cadılar olağan üstü durumlarda zamanı geri alma yetenekleri vardır. mesela orda çağda ingiltereyi bir hafta bi tavşan yönetmiştir, cadılar zamanı geriye aldıkları için bunu kimse bilmemektedir.*
audrey hepburn ün ikinci hollywood filmi. en iyi kadın oyuncu oscarına aday olmuş ama kazanamamıştır sabrina rolüyle. bu filmle beraber audrey hepburnün hayatına givenchy dahil olmuştur. sabrina karakteri benim için biraz rahatsız edicidir ama olsun audrey hepburn o ne de olsa. teknedeki şortlu hali ve siyah givenchy elbise içindeki hali unutulmaz
orta okulda her gün izlenilen ertesi gün birbirine anlatılan(kızlar arasında yani biz öyle sanıyoduk)gençlik dizisi.bi de sabrina yürüyüşü denilen bi olay vardır,ki okulda bi takım kız arkadaşlar yaparken bi erkek arkadaştan yorum gelmiştir:
-anaaa,sabrina mı izliyonuz daha hala
-sen nerden bilion,çok güzel bi dizi dimi:)
tıpatıp fakat eğreti bi taklidinin peydah olduğu şu günlerde,mumla aranan dizi...
(bkz: acemi cadı)
amerikalı kızlara verilen isimlerden biri
muhtemelen türk dizi tarihinde en çok taklit edilen dizi. bücür cadı, selena, acemi cadı... ulan ne sihre meraklı milletmişiz be, bir ton cadı çıkardık, bir ön libero çıkaramadık memleketten...
humprey bogart oynadaiği rol ile casablanca'da cizdiği rick karakterinin bir nevi devami olan film.
portekizi eurovision da bu sene temsil eden ancak yarı final i geçemeyen aşık olunası, su perisi kadar saf görünen hatun kişisi.
asıl adı Sabrina the Teenage Witch olan dizi. şu tv'lerde dolanan bokpüsür sitcom lar yerine sabrina'yi izlesek hep. durmadan kız erkek ilişklerini konu almaması zamane gençlik dizilerinden ayırır. velhasıl son zamanlarda izlenesi bulduğum tek dizi. özledim ulan.
zamanın büyülü perili türk dizilerine örnek olan yabancı peri dizisi...
şimdilerde eski bölümlerine rastlanınca hala mal bir tebessümle izlenen vay be ne kadar yaşlanmışım diye iç geçirttiren dizi.
britney spears oynamaktaydi sabrina rolünü.*
bahsi geçen film 1995 yılında tekrar çekilmiştir. harrison ford ve şu sıralar ne yaptığı bilinmeyen julia ormond oynamıştır bu sefer başrollerde. ilk filmden biraz daha farklıdır bu film.
bu isimden kızlar çok ''cadı'' olurlar.
sabri de acaba yabancı isim mi diye düşündüren yabancı bayan isimlerinden.
cadının iyi olduğu nadir dizi filmlerden bit tanesiydi.
takliti için (bkz: acemi cadı)
samantha fox 'un italyan versiyonu. seksenlerden.
ayrıca yeni uye olup aranıza katılmıştır,hoşbulacagından emindir.