bugün

entry'ler (985)

tendinit

Hafif bin incinme ya da aşırı kullanma, omuz ya da dirsekte ağrı oluşmasına yol açabilir. Genellikle nedeni, kası kemiğe bağlayan tendondaki küçük bir yırtık ya da iltihaptır.

Belirtiler : Özellikle dirsek ya da omuzda, eklemin hemen dışında ağrı ve hassasiyet

Tedinit en sık omuz ve dirsekte görülür. Kemikte herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak için röntgen çekilebilir.

Tendinit, tendonlarda kalıcı hasara neden olabilir. Ağrılı bölgeyi hareket ettirmemeye çalışmak da katılaşmaya yol açabilir. Eğer aşırı kullanma yıllarca sürerse, önceleri belirsiz bir rahatsızlık yaratan bu durum, daha sonra dokularda nedbe oluşmasına bağlı esneklik kaybına yol açabilir. Bazen, dirsek ya da omuzunuzu dinlendirdiğinizde, tendinitin yarattığı rahatsızlık birkaç haftada ortadan kaybolabilir. Yaşlılar-da ve etkilenen bölgeyi sürekli kullananlarda, tendinit çoğu kez daha yavaş iyileşir ve genellikle ilerleyerek, kronikleşir. Omuzdaki bağlar ve tendonlar giderek sertleşerek, hareket kaybına neden olabilir; bu durum donmuş omuz olarak adlandırılır.

Tedavi

Dinlenme çok önemlidir. Etkilenen bölgeyi birkaç gün kullanmayın. Etkilenen bölgenin elastik bir bandajla sarılması ve kolun askıya alınması yararlı olabilir. Ayrıca bölgeye buz uygulaması, rahatsızlığı ve şişmeyi azaltabilir.

ilaç Tedavisi

Aspirin gibi bir ağrı kesici şikayetlerin azalmasına yardımcı olabilir. Eğer tendinit sürerse, doktorunuz hasta bölgeye kortizon gibi bir steroid ilaç enjekte edebilir.

Ameliyat

Bir tendon yırtıldığında, onarıcı bir ameliyat gerekebilir.

Egzersiz

Dinlenme tendinit tedavisinin önemli bir parçası olmasına rağmen, uzun süre hareket ettirmeme, eklemde sertleşmeye neden olabilir. Birkaç gün bölgenin dinlendirilmesinden sonra, ekleme hafif hareketler yaptırılarak, esnekliği korunmalıdır. Bu hareketler donmuş omuz oluşmasını engelleyebilir.

Önlem

Tendinitin tekrarlaması egzersizden önce eklemi ısıtarak ve egzersizden sonra soğutarak engellenebilir. Güçlendirici egzersizler de tendinitin tekrarlamasını engelleyebilir. *

kişisel deneyimlerime göree..
ağrınızı antienflamatuar ilaçla kesin. tendinitzede uzvunuzu kullanmayın, dinlendirin zaten doktor atel önerecektir. . buz kompres uygulayın. . ve geçeceğini sanmayın daima nüks eğilimi bulunuyor. bide *

roaccutane

akne sorununa radikal çözüm. kuruttuğu dudaklara ise en iyi ilaç blistex "lip relief cream" dir..

boğa burcu erkeği

tek cümlesiyle yıllarca içinizde varolmuş olan boğa burcu erkeğini yok edebilecek erkektir. bütün anılarınızı,hayallerinizi de. .

ben seni arkadaş olarak görüyorum

karşısındaki erkeği ayartabilmek için etmediği girişimci laf, atmadığı bakış tebessüm vs. kalmayan hatun kişinin emeline ulaşmaya ramak kala ettiği laf. garip bir tat vermektedir bazı dişi kimselere. kendi küçük hayal dünyasında şu tarz cümleler kurar. . "yaaa inanmıyoroooom bu da teklif etti ben çok güzelim bütün erkekler bana aşık ben dostum sanmıştım bu da bana aşık oldoooo. . . " bir nevi zafer nidasıdır, tokatla yanıt verildiğinde dişi kişinin tedavi olabildiği görülmüştür.

ne mutlu türküm diyene sözünden haz alan güruh

türk olduğuna mutlu olmayanların TÜRKÇE konuşmasını istemeyen ve TÜRKiYE' den defolup gitmelerini dört gözle bekleyen güruhtur. türk olmaktan dolayı çok mutludur. .

farmville

eskiden normal olan arkadaşları* bir bir çiftçi yapmış, hem beynen hem de ruhen zaptetmiş oyundur. bu akşam telefonuma gelen bir mesajla ulaştığı boyutları anlatmak isterim. . " ya cnm evdesn ve nete grebiliosun dimi? ya bnm face grp pirinclerimi bicermsn? ya yanck yoksa, gecen yandı bi, sifrem ***** "

sokakta sakız patlatan kızlardaki ağza alma güdüsü

abaza erkek zihninde parlayan ampul. (bkz: böögghh başlığa gel)

sevgilisinin kimseye aşık olamayacağını sanan kız

kıskançlık yapmayan kızdır. yoktur.

marjinal fayda

çok hırpalanmış..çok ağlamış..
mezun olmuş..artık mutlu olmalı..
yazar..

hadise

evlenmeliyiz şarkısıyla şok yaratmış bayan şarkıcı.kendisine dişi ismail yk demek istiyorum.hatta dedim bile.

nilüfer

'bi bilseydin' şarkısıyla akşam akşam iç* delip dağıtmakta olan nadide ses.

adnan menderes anadolu lisesi

dün 1. geleneksel pilav gününde * saatlerce tepinmiş, kol bastı başta olmak üzere kafkası doğusu batısı güneyi iç anadolusu ayırt edilmeden her türlü halk oyununda kurtlarını dökmüş öğrencilere sahip güzide okul* . gençlik oynarken biz de mikrofonu kapıp şarkı söylemekle yetindik. .

2009 eurovision şarkı yarışması

hadise' nin * heyecandan şarkısını söyleyemediği yarışmadır. ama o elbisenin rengi yeter. aradaki o oyun havası figürleri hoş değildi, madem oryantale uygun elbise giydi oryantal yapsaydı. tabii elbise, saçlar ve makyaja twelve points. .

en güzel aşk filmi

hakkında aynı entrynin defalarca girilmesini hakeden bir film ps: i love you. .

nefret edilen kız modeli

karşısındaki erkeği ayartmak için her şeyi yapıp sonra yaptıklarından habersiz şekilde kenara geçip " ay inanmıyorooommm benim sevgilim vaar taaammııı sen arkadaşımsın benim" diyen kadın tipidir.

tarıma önem verilsin diyen köylü tipi

anasını da alıp gitmek durumunda bırakılacaktır.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

. seni seviyorum. .
. ıyy liseli ergen misin nesin! *

angelina jolie nin dudaklari

ayrıca, , , , hem ergen kelimesini bu kadar sık kullanması hem de kendine seçtiği nick bakımından incelendiğinde aslında pek de dikkate alınmaması gereken kimsedir.

sen ergen değilsen kim ergen?
ergen değilsen nesin?

dtp nin özerklik talebini sindiremeyen kişi

git gide sinir olan kişidir. gaza gelmemelidir.
(bkz: biri bunu durdursun)

angelina jolie nin dudaklari

şakacı kişilik. hatta kendisi şakadır.