Advertisement

 1. 1.
  beyaz formalı ve cubuklu formalı iki takımın birlesmesiyle ortaya cıkan klüp.
  ... anil teknik
 2. 2.
  yanılmıyorsam, ariel ortega'nın fenerbahçe'den önceki klübü.
  1 ... whatawickedgametoplay
 3. 3.
  River zenginlerin takımı olarak kabul edilir, bu yüzdendir ki lakabı Los Millionarios tur. buna karşılık varoşların takımı olan Boca taraftarları bu takımı kendilerinden saymazlar ve iki tarafın da futbola olan aşırı tutkuları dünyanın en heyecanlı derbisini ortaya çıkarır. maçlarını arjantin milli takımının da oynadığı estadio monumental antonio vespucio liberti stadında yapar. müzesinde 32 lig şampiyonluğu, 7 rio de la plata kupası, 2 libertadores kupası, 1 süperkupa, 1 intercontinental kupası, 1 copa interamericana bulunmaktadır. Alfredo di Stefano, Bruno Rodolfi, Enrique Sivori, Juan Carlos Munoz, Daniel Passarella, Abel Balbo, Mario Kempes, Gabriel Batistuta, Oscar Ruggeri, Claudio Caniggia, Roberto Ayala, Ariel Ortega, Marcelo Gallardo, Hernan Jorge Crespo, German Burgos, Matias Almeyda, Marcelo Salas, Celso Ayala, Juan Pablo Angel, Julio Cruz, Juan Pablo Sorin, Javier Saviola, Pablo Aimar, Gonzalo Higuain gibi efsanevi ve halen oynamakta olan oyuncuları yetiştiren klüptür ayrıca.
  3 ... hejocre
 4. 4.
  aynı zamanda arjantin ve uruguay arasındaki nehrin ( rio de la plata ) ingilizce söyle-
  nişi.
  2 ... argiris
 5. 5.
  dinlediğim en iyi besteyi yapmış taraftara sahip takım. sevmem o ayrı.
  ... goruntuvarsesyok
 6. 6.
  forması; iki takımın birleşmesi ile değil, beyaz renkli başka bir takımla karşılaştıklarında ayırtedilebilmek amacıyla taktıkları kırmızı kuşaktan sonra günümüzdeki renklerine sahip olmuştur.
  ... 3 cay biri acik
 7. 7.
  muthiş takım.
  ... lucky strike
 8. 8.
  boca juniorsdan daha iyi olmayan takim. boca hem taraftari hem de yetistirdigi futbolcularla river plateden daha kalitelidir.
  -2 ... denizdvs
 9. 9.
  boca juniors tan daha az ünlü olan takim.
  1 -3 ... gazikentli
 10. 10.
  (bkz: fox river)
  ... norvecli balikci