bugün

entry'ler (1161)

benekli sırtlanlar

sayelerinde belgesel izlemeyi bıraktım. grubu takip etmek yeterli.

fethi sekin

Sayesinde bugün çok insan evinde ailesiyle olacak.
(biz:asımın nesli)

münir özkul

Hakkinda yorumları okuyunca aklima
Düşme düşersen bagimsizlığını ilan eder dostarin dizelerini getirmiştir gercekten acimasızsın dünya.

sigara

Eski bir dostum bugün nereden aklıma estiyse bana kendini hatırlattı, nereden bulaştım? nasıl bulaştım? bilmiyorum ! ama bu serefsizi hiç tanımayan çok şanslı ve kıymetini bilsin, tanıyıp bırakan bırakamayanlara bakıp ibret alsın bırakmayanlarda kuşun bir sabah ötmeyeceği ve ölumün ise bir nefes kadar yakin olduğu günü beklesin.

meteroloji ankara hava tahminini tutturamaması

kış boyunca hiç tutmayan tahmindir. nedendir bilinmez birde gereksiz övünürüz hava tahmininide şöyle iyi şöyle ileriyiz diye ama türkiyenin başkenti için yaptıkları uyarıların hiç biri tutmaz ; meterolojiye kalsa 3 aydır ankaraya kar yağıyor ulan bir insan bukadar palavracı olurmu? hiç bir tahminimi tutmaz. para ile bahis satan kalpazanların bile verdiği 10 maçtaN BiRi BiLE TUTUYOrken istanbuldaki metoroloji çalışanları resmen hattrick yaparken ankaradaki metoroloji çalışanları deyim yerindeyse hergün tahminleri fiyasko ile sonuçlanıyor. gerçekten merak ediyor insan attıkları balon ılgaz dağınamı uçuyor oranın verilerini ankara diyemi veriyorlar istanbulun iklimi ankaranın ikliminden daha karmaşık olmasına rağmen polar hava cepheleri + denizel etki gibi bir çok kavram olmasına rağmen istanbulun her tahmini net doğru çıkması bir ankaralı olarak dikkatimi çekmedi değil.
(bkz: meteroloji istifa)

erkeklerin kız seçerken kriterleri

hayaller 90-60-90 gerçekler 1.50 ile sonuçlanan kriterdir.

sınav öncesi gün uyutmayan sivrisineğe ne yapılır

saygı duyulur; içinde bulunduğumuz kış ayında sağ çıkmayı başarmışsa o soktuğu burnu öpülüp başa konulur..

hazır çorba

öğrencinin milli içkisidir. öğrenciliğinin sonlarında domates çorbasını sek içen öğrenciler mevcuttur.

uzay da ateşlenen kurşun ne olur

aşırı şekilde hızlanır. bu yokuş aşağı araba bırakmaya benzer sonsuz bir yokuştan bırakılan araba yavaştan hızlıya doğru hareket eder. 722 kg ağırlığındaki voyager 1 keşif aracı 1977 yılında uzaya fırlatıldığında hızı bir mermi hızına eşitken şuan hızı 67 bin km aşmıştır bir mermiden 17 kat daha hızlı haraket etmektedir.

peki bu hız ne kadar sürer?
bu konu açıklanamamış olsada evren genişledikçe hızlanma devam edecektir. meşhur şişen balon deneyinde birbirinden uzaklaşan noktalar gibi evren de bir gün içine çökmesi beklenmektedir. evren içine çöktüğü anda genişleme duracak evren daralacak daralacak ve en son başladığı noktaya yani atom altı küçüklükte seviyeye geri dönecektir. şuan için en geçerli kuram budur.

son olarak bir kütle asla ışık hızına varamaz ışık hızı saniyede 299 bin 792 458 km dir. bir kütle o hıza ulaşırsa sonsuz bir enerjiye ihtiyaç duyar einstein göre bu imkansızdır. bu yüzden asla bir insan ışık hızına ulaşamayacaktır. ve hiç bir nesne ışık hızını geçemeyecektir.

hiç tanınmayan padişahlar

(bkz: beşinci murat) padişah olarak olmasada mason olarak gayet iyi tanınır.osmanlının tek mason locasına kayıtlı padişahdır ayrıca

altın renkli çikolata para

çocukluğumuzun emperyalist hazırlık aşaması olan çikolatadır.

dışı cilalı albenisi çok süslü göze hitap eden tıpkı emperyalizmin dışarı dan görünüşü hatta o sanki.
içi ise bir o kadar kalitesiz bir o kadar değersiz. o günlerden günümüze tek değişen o süslü kalitesiz çikolatayı aldığımız tuhaf kokulu bakkalların yerini 5 m tarzında kapitalist marketlerin almasıdır.

kağıt toplayan insanlar

hayat ve yaşantılarımızın henüz biz doğmadan %90 ı öncesinden belirlendiği şu dünyada şayet seçme hakkı bulunsaydı kimsenin çöpten kağıt toplayacak bir hayat seçmeyeceği kesindi. o nedenle çöpten kağıt toplayan insanlar ile çöpe kağıt atan insanlar arasında hiç bir farklılık yoktur. olmamalıdır.

iyi bir insan olmak için bir dine inanmak şart mı

sadece doğru dine inanmak şarttır. üstad necip fazılın dediği gibi:

Necip Fazıl vapurla Karaköy' e geçerken, yanına biri yaklaşıp:

"Üstad", diye sormuş "Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik."

N. Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan:

"Ne diye vapura bindin ki, yüzerek geçsene karşıya" cevabını vermiş.

kısaca bindiğin gemi (inandığın din) doğru olmazsa şayet yolculuğun ne kadar güzel geçerse geçsin kaptan ne kadar tecrübeli olursa olsun hedefin yanlış olduktan sonra yolculuk sonrası asla bir limana varamazsın.
(bkz: hak din islamdır)

komik rüyalar

bazen insanın hayatında olabilecek rüyalardır .
rüyamda;
birden bir kalabalık içinde kendimi buluyorum herkes yerde yatan birinin etrafında toplanmış çekilin ben doktorum diyorum kalabalık açılınca dünyalar güzeli bir kız ; sarı saçlı çok güzel bir yüzü var! boylu boyunca uzanmış hareketsiz yatıyor nabzına bakıyorum yaşıyor diye bağırdıktan sonra kucakladığım gibi bir minibüse atıyor doğur acile götürüyorum tabi uyandıktan sonra jeton düşüyor minibüs ne amk ? hala aklıma geldikçe gülerim.

biranın olması gereken fiyat

tabii ucuz olmalıdır.
biranın yükü ağırdır alkol oranı düşük içimi bir süre sonra eziyettir.
bizim türk gençliğinde var olan özentiye birebirdir. yüz genç bira içer doksanı bırakır beşi ara sıra içer beşi her zaman içer.
birde şu açıdan bakın yüz genç uyuşturucu içer daha ilk içimde doksan dokuzu bağımlı olur.
keşke alkol ve uyuşturucu hiç birisi içilmese ama kafayı kurtarmayı marifet bilen gençlik 20 liraya 4 bira alıp hammalık yapacağıma 10 liraya uyuşturucu alır keyfime bakarım düşüncesinde olduğu için gittikçe uyuşturucu batağına saplanan toplum olduk.

trafik cezası

dünyanın en adaletsiz sistemidir.
hele ki ülkemizde faciadır.

2 örnek ile anlatmak gerekirse;

birincisi beyaz şahin marka arabamla kırmızı ışıkta geçtiğim ve radara da girdiğim varsayılırsa bana 80 tl + 300 tl trafik cezası gelir bu benim gelirimin %30 eder bu durumda harcamalarım dan yüzde 30 kısmam gerekir ve sonuç olarak o ayın sonu gelmez (bkz: anam ağlar) (bkz: bütce genişler)

ikincisi çok zengin holdingler sahibi x beyin oğlu y son model arabasıyla kırmızı ışıktan geçip birde radara girer ceza olarak 380 tl ödemesi gerekir bu onun gelirinin %00000.1 dir kısaca bize nazaran markette para üstü olan 0.5 kuruş ile dahi mukayese edilemez

sonuç olarak adalet olsaydı cezada olurdu. madem sade vatandaş %30 bütcesi trafik ödemesine gitti o zaman x beyin oğlu y nin belkide milyon tl olarak borcunu ödemesi gerekirdi ki ancak ozaman %30 bütceye tekabül ederdi işte ozaman adalet olurdu gerçi bu millet bu kazıkları yiye yiye bütceleri holluk olduğu için düşünmek yerine x beyin oğlu y nin eğlence mekanlarında götürdüğü kızları düşünmeyi tercih eder. Kisaca esitlik herzaman adalet degildir

yediğin çikolatadan çıkan böceğin dilini ısırması

bugün antalyada yaşanmış olaydır. yahu neden basında firma teşhir edilmez anlayabilmiş değilim zaten benim asıl merak ettiğim hangi firma olduğu zaten nasıl dengesiz bir firmaysa adama özür mahiyetli gene çikolata getirmiş hadi bakalım birdaha böceği bulursan bu sefer 10 kutu aq der gibi.

http://www.milliyet.com.t...ek-dilini-gundem-2084983/

ramazanda ezana 1dk kala içilen su

sorulması gereken şudur? iftar damı yoksa sahur damı içilmiştir.
sahur daysa problem yok tur içilebilir caizdir.
yok iftara bir dakika kala içilmişse caiz değildir.

ateistlere sorulmak istenen sorular

eğer ölümden sonra tanrı yoksa ikimizde eşitiz ; dert yok hayat yok soru yok acı yok akıl yok varlık yok doğmadan öncesi gibi hiç bir şey yok hatta yok ta yok neticede ikimizinde kaybettiği hiç bir şey yok hayattayken kıldığım namazlar tuttuğum oruçlar bedenime spor verdiğim zekatlar fakirlere aş oldu
eğer ölümden sonra tanrı varsa ? o zaman sen düşün ve bu boşluğu sen doldur.

stephen hawking

hiç bir büyük buluşu olmamasına rağmen şuan fizik ve evren konsunda herzaman fikirlerine danışılan kişi bence ününü als hastası olması sebebiyle bağlı bulunduğu koltuğa ve koltuğun çıkarttığı mekanik robot sese borçlu bu ona tuhaf bir gizem katıyor ..
bana öyle geliyorki sanki gariban özürllü birini son teknoloji tekerlekli sandalyeye otutmuşlarda adam değilde sandalye cevap veriyor gibi geliyor neden? hangi aklı başında bir adam tanrının varlığını inkar edebilir ki robottur o..