bugün

entry'ler (268)

isveç vizesi

erasmus veya exchange münasebeti ile bir dönem (bkz: lund universitesi)'nde veya isveç'teki herhangi bir üniversitede okuma hakkı elde etmiş olan insan evlatlarının alması gereken (bkz: schengen vizesi)'dir.
amaaa..
konsolosluğun sistemi randevulu sistem olmadığından, gecenin köründe (ben 00:30 da oradayım ve 10. sırayı aldım) konsolosluk önünde toplanan insanların tuttuğu listeye isim yazdırmakla beraber, resmi sıra alınma saati 06:00'da orada olunup listeden okunan isimlerin şahsen "burdayım" demesi suretiyle, sırası kesinleşmiş olur. vize başvurusunun başlama saati 09:30'a kadar oralarda beklenmesi gerekmektedir, zira birileri listelerde değişiklik bile yapabilir. aman dikkat.
siz siz olun tünel tarafında geceyi geçirin. yoksa ömrü billah bu vizeyi alamazsınız, çünkü günde maximum 20 kişi içeri girebiliyor.
kısacası, bu soğukta, gezmek için isveç'e falan gitmeye kalkışmayın.

loverman

(bkz: evlenme teklifi)

ismail cem in vefati

sol frame de görüp de üzerine az entry girildiğini farkedince birilerinin dalga geçtiğini sandığım fakat başlığı açınca şok olduğım hadisedir. ismail cem, dışişleri bakanı olarak bugüne kadar türkiye'yi diğer milletlerle bağlayabilmiş, önyargı gözlüklerini kırabilmiş, türkiye'nin ender yetiştirdiği insanlardan biriydi. "veda"sı gerçekten sessiz oldu istediği gibi, ama onu sessiz biçimde uğurlamak türk insanının dış ülkelerde zamanında en iyi rol modeli olmuş bir vatandaşı için haksızlıktır. başımız sağolsun, toprağı bol olsun.

yaşasın burda hiç spam yok

bir de bunun "spam mailler sonsuza dek <caps>silindirler<\caps>" versiyonu vardır ki ilk gördüğümde yüz kere üst üste okumuştum emin olmak için.

devletin gs ye yapacağı stada isim önerileri

isme galatasaray karar verebilir yalnız devletin bu stadın bağış olduğunu bir yerlere yazması yeterdir.

hrant dink in öldürülmesi

an itibariyle skytürk'te kaldırımda cansız bedeninin üstü örtülü yatarken görüntülenmesine sebep olan olay. kahretsin!
evet hrant dink osmanbey'de gazetesinin önünde yüz üstü düşmüş şekilde yatıyor,televizyonlar üstü örtülü olmayan görüntülerini bile gösteriyor. milliyetçiliğimizin başı sağolsun.

hrant dink in öldürülmesi

atatürk ilke ve inkılaplarını ne kadar güzel anlamışız dedirten olay.

hrant dink

sözde milliyetçiliğin, faşizmle karıştırılan milliyetçiliğin, kolayca gaza gelmenin kurbanı olmuş agos gazetesinin genel yayın yönetmeni, etnik kimliği ne olursa olsun içimizden biri.
bravo türkiye, şimdi atatürk'ün dediği gibi anılıyorsun değil mi??

alternatif kafayı bulma yöntemleri

sabaha kadar finale çalışmak. en temizi.

sarhoşken yapılan saçmalıklar

ayakta bile duramıyorken, apartman boşluğuna bakan iki pencere arası geçiş yapmaya çalışmak üstüne üstlük bunu odada kilitli kalmışken son çare olarak düşünmek. en önemlisi de o sodalı limonlu tuzlu karışımı şifa niyetine içmek üstüne bi güzel kusmak.

anasıyla anılan insan

(bkz: bir gün herkes 20 dakikalığına anasıyla anılacak)

sevgiliyle ders çalışmak

sen onu benim külahıma anlat cinsinden olur genelde.

en kotu universite kampusu

hacettepe üniversitesi beytepe kampüsü. sanırım bu kararı vermemde oraya çok sıcak bir günde gitmem ve aynı gün içerisinde ziyaret ettiğim odtü nün büyük etkisi olmuştur.

uyuyan sevgiliyi seyretmek

uyuyan sevgilinin eğer diş gıcırdatma gibi bir olayı varsa zorunlu olarak gerçekleştirilen eylem. en güzeli sabah kalkıldığında bu yüzden eser kalmayacağını bilmektir :)

en iyi üniversite kampüsü

başka bir okulda okumama rağmen * bence en güzel kampüs odtünündür. bahar festivalinde görmenizi tavsiye ederim.

finlandiya nin dunyaya kazandirdiklari

(bkz: skype)

metallica ve kaybolan genclik

metallica ve kaybolan gençlik. çok ilginç. eminim dinleyenler olarak nereye kaybolduğumuzu bilmiyoruzdur. belki de böyle saçma sapan şeylere inananlar kaybolmuşlardır?
(bkz: show tv nin satanizm haberlerinde wherever i may roam u fon müziği olarak kullanması)
buyrun sizi show haberi izlemeye alalım.

akışkanlar mekaniği

yarın finali olmasıyla beni cinnet geçirmenin eşiğine geçirmiş ders. eminim hoca faktörü çok önemli bu derste. anlayabildiğim kadar olan yerleri gayet zevkli fakat zamanında boğaziçi üniversitesi'nde aynı dersi vermiş şu anda da yeditepe üniversitesi'nde tam zamanlı öğretim görevlisi ayrıca dekan olan prof. dr. fahir borak ' tan *alınınca anlaşılası varsa bile anlaşılmayan bir derstir. gerçekten hayatınızı ve transkriptinizi karartacak türdendir. *

the ecstasy of gold

s&m de metallica elemanlarının birer birer gözükmesiyle daha da anlam kazanmış enstrümental harika.

belli isimlerin vazgeçilmez kısaltmaları

emrullah-emir