1. 1.
  nam-ı diğer toros... 1980 modeli ile 2000 modeli arasında sadece bir kaç küçük fark bulunan* şasi ve görünümü hiç değişmeyen otomobil.

  bu arabada öyle bir vites kolu vardır ki, ancak otobüslerde görülür. geçirirken vites kutusunda olan biteni olduğu gibi duyarsınız.
  8 ... denizci cakabey
 2. 2.
  genelde sağlamlığından dolayı köy arabası olarak da bilinir.
  3 ... trablus
 3. 3.
  toros,,namı diğer küheylan..station olanlarının bagaj ve arka koltuk kısmı birleştirilip rakı masası oluşturulan türleri de mevcuttur.
  3 ... electronica
 4. 4.
  direksiyonunu çevirebilmek veya vitesi atabilmek; bodyshaper veya up-shaper etkisi gösterir.
  6 ... electronica
 5. 5.
  en kullanışlı station wagon araçlardandır.92-93 lü yıllarda oyak-renault bursa fabrikası bunların sadece sarı rengini çıkararak azerbaycan'a taksi olarak göndermiştir.
  2 ... erdem andac
 6. 6.
  toros oncesi
  ts-tsw-tx modelleri bulunan renaultun türkiyedeki ilk modelleri.
  2 ... sex pistols
 7. 7.
  o bir efsanedir.renault firmasının türkiye'de bir dönem en çok satan araba markası olmasını sağlayan,yeri göğü araba yapan isimdir.çift farları,dayanıklı gövdesi,100000 metre ilerdekine bile sellektör yapabilen uzun farları ile gönlümüzde taht kurmuştur.daha sonra tahtını toros'a bıraksa da kral o dur.
  --WRC renaul12* resim--
  renault 12
  3 ... aby
 8. 8.
  1986 model renault 12 TX imiz vardı. WV tuareg in çıktığı her yer çıkardı şerefsizim hatta bi filmde selami şahin polis memuru, arabyı sürüyo araba ikiye bölünüyodu hala gidiyordu öyle de piskopat..
  8 -1 ... ck_06
 9. 9.
  Vites kolu kürekten farksız olan oturgaçlı götürgeç*.
  * (bkz: araba)
  1 ... tim
 10. 10.
  fransa'da piyasada olduğu 70'li yıllarda dar iç hacmi ve konforsuzluğu yüzünden hiç tutulmayan, ancak türkiye'de yol kalitesi sayesinde bir dönemin en popüler otomobili olan; debriyajı, vites kolu ve direksiyonuyla tüm vücudu çalıştıran bir egzersiz aleti. virajlı veya çok vites değişimi gerektiren yollarda yürüyerek gitmek insanı daha az yorar. yine de sevilesi araçtır.
  3 ... khutuck