bugün

entry'ler (898)

liverpool taraftarının samanyolu söylemesi

ramsey'in liverpool sponsorluğu sayesinde hazırladığı videodur efendim. bir grup ingiliz amcaya berkantın şarkısını söylettirmişler, hoş olmuş, güzel olmuş. you'll never walk alone dinlemekten gına gelmişti.

http://www.youtube.com/watch?v=rt_MOLlHcKA

unutulmaz oyun şifreleri

pepperoni pizza
lumberjack*

vikipedi

çoğu gazetenin "haber"* arakladığı* sitedir.

Şu haber Vikipedi'de yazdığımız maddeden araklamadır örneğin:
http://fotoanaliz.hurriye...2233&rid=4369&p=1

Araklama kaynağı:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Majid_Musisi

Biz yazıyoruz, Hürriyet aynen alıp basıyor, kanunen mecbur olmasına rağmen kaynak belirtmiyor, nezaket için teşekkür bile etmiyor, hatta tutuyor, "Vikipedi çok dandik" haberi yapıyor.

Biz ne yapalım Türk halkı bilgi üretmekten nefret ediyorsa? alt tarafı 30 kişiyiz vikipedide, sözlüklerde takılan on binlerce kişiden daha iyi içerik yazıyoruz. 30 değil 300 kişi olsak hatalı maddeler azalacak belki, ama olmuyor! "arda turan 2010 sezonunda 126 gol attı" yazısını 2 tıklamayla düzeltmektense "ahahaha eziq m@llar puhauha" yazmayı daha çok seviyor türkler. yediğimiz tonla küfüre rağmen, bizle dalga geçen onca tipe rağmen hala uğraşıyoruz insanlara bilgi sunmak için.

suçsa suç...

10 ytl ye miller icen zihniyet

ilk defa gittiği mekana g*te gelmiş zihniyettir. fena girdi hesabı öderken! bi miller 10 lira olur mu yuh asmalımescit mekanı yuh!

wikipedia

internetin en çok ziyaret edilen ve en çok resim içeren sitelerinden biri olması sebebiyle hayvani bir sunucu masrafına sahip olan (yıllık 20 milyon dolar gibi bir şeydi), ancak bağımsızlık politikası sebebiyle tek bir sayfasına bile reklam almayan, dolayısıyla ister istemez para toplamak zorunda olan oluşum. o kadar büyük site reklam almadan veya bağış toplamadan çalışamaz ki!

vikipedi

son dönemde çeşitli çevrelerce sık sık saldırıya uğrayan oluşum.

hayır o değil de, hem kürt milliyetçileri, hem de ülkücüler saldırıyor. hem solcular hem sağcılar saldırıyor. hem türkler hem türk olmayanlar saldırıyor. pkk'cılar saldırıyor, on saniye pkk'yı öven birşey yazılı kalıyor, hemen siliyoruz, ondan sonra ülkücüler saldırıyor "niye 9 saniyede silmediniz" diye. amaç üzüm değil kesinlikle, bağcı dövmek.

ayrıca PKK'nın terörist ve uyuşturucu kaçakçısı bir örgüt olduğu yazmaktadır:

--spoiler--
""PKK başta Türkiye olmak üzere, Avrupa Birliği[4], ABD[5] ve NATO[6] da dahil olmak üzere pek çok ülke ve kuruluş tarafından terör örgütü kabul edilmiş, ayrıca ABD'nin uyuşturucu kaçakçıları listesinde bulunan[7][8] etnik-ayrılıkçı bir örgüttür. Türkiye'de Meclis tarafından "terör örgütleri listesi" yayınlanmamıştır. Bununla birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı "Türkiye'de halen faaliyetlerine devam eden başlıca terör örgütleri" listesinde "PKK/KONGRA-GEL (Kürdistan Halk Kongresi-KHK)" adı altında yer almıştır.[9]""
--spoiler--

Ek olarak, son gazi Mustafa şekip birgöl hakkında tüm sözlüklerin toplamından fazla bilgi içermektedir. 2007 Dağlıca saldırısı, Aralık 2007 Kuzey Irak Operasyonları, Güneş Harekâtı, 3 Ekim 2008 Aktütün Karakolu'na saldırı gibi konularda son derece geniş bilgi içermektedir. "ermeni soykırımı" maddesi olmayan tek wikipedia dil şubesidir. kürtçü/ermenici/bölücü demek ayıptır, günahtır.

Edit: mustafa şekip birgöl maddesini daha da geliştirmek için uğraşırken internetteki en iyi türkçe bilgi kaynağı olduğuna kanaat getirdim. inönü savaşları'nda hangi birliklerin çarpıştığını öğrenmek, buna göre m.ş. birgöl'ün görev aldığı 15. fırka 45. alayın afyon cephesi'nde 1. mi yoksa 2. inönü savaşında bulunduğunu öğrenmeye uğraşırken*** nette yaptığım aramalar sonucunda her 4 sitenin üçündeki bilgilerin vikipedi'den alındığını gördüm. üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.

wikipedia da turkce icerigin abazanlik acmazi

wiki'deki yazarların ilgi alanlarıyla alakalı durum. benzer şekilde futbol takımları hentbol takımlarından, erkek futbolcular kadın futbolculardan, herhangi erkek ilgi alanı* herhangi kadın ilgi alanından* daha fazla maddeye sahiptir. yazarlar arasında daha fazla erkek olmasından kaynaklanıyor olabilir.

vikipedi yoneticilerinin kurt ve ermeni olmasi

kendini bilmezlerin saçmalamasıdır. 22 yöneticinin hiçbiri ermeni veya kürt değildir.

wikipedia nin vikipedi den daha dolu olmasi

normal bir durumdur. ingilizce vikipedide 4 milyon yazar varken, türkçede 150 bin vardır. ayrıca bir takım *al*ların vikipediye sürekli saldırmaları sebebiyle düzeltme yapmaktan yeni madde yazmaya vakit ayırmak zordur. yazıktır, günahtır.

sctm

(bkz: sanirim sictim)

bir kadının en seksi olduğu an

motosiklet montumu ve eldivenlerimi giyip kaskımı taktığı an. sadece gözlerini görmek yeter :) *

fade to black

bence* metallica'nın gelmiş geçmiş en iyi şarkısıdır. 9. senfoni kadar iyidir. aslandır. kaplandır.

motosiklet

16 nisan itibarıyla sahip olduğum, kırmızı renkli güzel şey.

v2

bazı test modelleri damalı boyanarak, denemelerde kendi ekseninde dönüp dönmediği kontrol edilen araç.**

bir erkeğe yapılabilecek en büyük kötülük

"seninki* bamya kadarmış" demek

10 gram kursun 200000 ton suyu kirletiyor

bilgiyi verip giden adam: 4 çorba kaşığı tuz bir bardak suyu içilemez hale getirebilir. *

güven

bir kız varmış hayatında yaşadığı zorluklardan ötürü kimseye güvenmeyen, sevdiklerine onları kaybedeceğini bilse bile onları ne kadar sevdiğini söyleyemeyen, kendi duygularından korkan; bir de çocuk, sevmeyi bilmeyen, hayatı anlamsız gören, günlük zevklerin peşinden koşan. çocuk kızı ilk gördüğünde dikkatini çekmiş, sonra düşünmemiş uzun süre o kızı, kız da çocuğu unutmuş. günler günleri izlemiş, kaderin cilvesiyle arkadaş olmuşlar.

günler geçmiş, yakınlaşmışlar. bir gece manzara izleyerek sabaha kadar içmişler baş başa. kız da sarhoş olmuş, çocuk da. kendilerine karşı savunmasız kalmışlar, korkuları yüzeye çıkmış.

kız çocuğa yaklaşmış, "bana söz ver" diye fısıldamış. "ne olursa olsun ihtiyacım olduğunda yanımda olacaksın." çocuk tüm kalbiyle söz vermiş.

aradan günler geçmiş, kız aldığı sözü unutmuş ama çocuk unutmamış. kendilerinden kaynaklanan zorluklara rağmen birbirlerinin en iyi arkadaşları olmuşlar. çocuk değer vermenin anlamını öğrenmiş, kız değer verdiğini göstermeyi. gün olmuş içlerinden geçenleri hiç çekinmeden anlatmışlar, gün olmuş kavga etmişler. yine de ne olursa olsun çocuk sözünü tutmuş, çünkü güvenmiş kıza tüm kalbiyle. kız ise aldığı sözü unutmuş olsa da güvenmiş çocuğa, ama bunun farkına varamamış. yine de her zaman tutunabileceği bir dal olduğunu bilmiş.

kız hep mutlu olmaktan korkmuş, çocuksa kızı kaybetmekten. teslim olmuşlar korkularına, hayata dalıp uzaklaşmışlar birbirlerinden. ne zaman birbirlerine uzanmaya çalışsalar kendilerine çarpıp düşmüşler, yine de denemekten vazgeçmemişler, görmüşler çünkü birbirlerinin gözlerindeki ışığı.

daha bu hikayenin sonu yazılmadı, kim biri nasıl bitecek... belki kendilerini aşıp ulaşacaklar mutluluğa, belki kopup kendi yollarına gidecekler. bildiğim şey son ne olursa olsun güzel olması gerektiği...

jimmy wales

18 ocakta istanbul'a gelip konferans verecek olan kişi.***

hava atmak icin ateist olan tip

kendisine akıl verenlere "sen kimsin ki benim inancıma karışıyorsun, isteyen istediğinine inanır, beni yargılamak sana mı kalmış zibidi!" deme hakkına sahip olan kişidir.

vietnam sendromu

özellikle yoğun çatışmaya girmiş türk askerlerinde de görülen; sivil hayatta geceleri sıçrayarak uyanma, açık alandan korkma, sürekli pusu/saldırı bekleme gibi semptomları olan sendrom. cephede tramvatik deneyimler yaşamış askerlerde daha sık görülür.***