bugün

entry'ler (139)

hayatta iki tür insan vardır

yep. insanlar ikiye ayrılır.

ikiye ayrılanlar ve ikiye ayrılmayanlar

fatih ıssı

http://soundcloud.com/fatihissi/a-t linkindeki şarkısını dinleyipte ağlamayan insan var mıdır acep diye düşündürten... sevgili kadim dostum, büyük sanatçı.

gına getiren kürt cümleleri

-devlet bize sahip çıksın.

hülya avşar ın kızının köşe yazarı olması

hiç şaşırılacak, haset edilecek bir durum değil. dergi de onun kız da. o yazıları yazan insan zehra olmayabilir ama oladabilir. her ikisi de sadece birer iddiadır. ama hiç biri kesin olmadığı için birinin çıkıp makara yapması gülmece oyunu sergilemekten öte gitmiyor.

sanki senin paran olsaydı bana verecektin, sanki sen londraya gitmeyecektin. aşın artık bunları, ezmeyen o kadar kendinizi.

zaten hülya isimli dergiyi satın alan insana böyle yazılar koymaz, koysa da alışmıştır. sözün özü kimseye bi halt etmek düşmez bu durumda.

cveevezvea

72bin sanal alemde kankamdır ama daha henüz gerçek hayatta karşılaşmak nasip olmadı. ama olcaktır. hissediyorum.

winom

an itibari ile pcimdeki iki explorer sayfasını karıştırmama sebep olmuş kişi. eskilerdendir kendisi çok eskilerden. uludağ sözlükte gezinirken nickini görünce bir anda kendimi bir başka sözlükte zannetmişimdir. ne zaman nerden çıkacağı belli olmuyor efem. zirvenin birinde de hiç ummadığım bir anda karşıma çıkmıştı.

farklı yolun yolcusuyuz çoğu zaman, ama birbirimizin fikirlerini o kadar okuduk ki artık anlayış var arada. severim kendisini.

felsefeyi gereksiz bulmak

bunu yapan insanın sadece bir maruzatı olmalı. bunun dışında herhangi bir maruzatı olan bir insan dünyayı tam manada anlamış sayılmaz.

bugün bilim bu kadar ilerlemişse, teknoloji denen bir şeyden yararlanıyorsak bunda en büyük rol tartışmasız descartesindir.

felsefe bilimin açıklayamadığını açıklamaya yeltendi ve az da olsa yol aldı. eğer galleo dünya dönüyor demeseydi belkı bu gerçeğin anlaşılması 100 yıl daha gecikecekti.

felsefe "neden" sorusudur, ve içinde bir parça felsefi yön bulunmayan kişi bırakın insanlık adına adım atmayı veya yeni bulgular edinmeyi daha kendini bulamaz.

laiklik dna mizda var

laikliğin kanımıza işlemiş olması ancak sabancı kulelerinin tepesinden bakınca görünüyor olmalı. biraz sokaklara inmek, halka karışmak lazım.

evet güler sabancı büyük bir işkadını yahut ünlü biri olabilir ama şu var, bu ülkede güler sabancı gibi kaç kadın var. lütfen herkes kendi adına konuşsun.

kılık kıyafet devrimi

yer yüzünün en komik devrimidir. devletin halk üzerindeki en büyük dayatması olmuştur kanımca.

dinlerin anlamsızlığı

hakikati konuşalım; tek geçerli din islamdır. birilerinin kılıçla doğranmasını islama yoranlara gülerim. bugun dünyayı islam mı yönetiyor ki bu kadar çocuk bombalanıyor. para için anasını bacısını pazarlayanlar, yine aynı para için insanları öldürebilmek hakkını kendinden gören insanoğlu değilmidir. şimdi birileri para için bunları yaptyı diye cebimizdeki paraları denize mi boşaltacağız. ya da insanlar kötülük yapıyor diye insanlığımızdan mı vazgeçeceğiz.

eğer secdeyi birileri sana önermişse bunu olduğu yerde kabul edersin. eğer secdeye inanmazsan bunu reddedersin. ama secdenın yerini değiştirme hakkını kendıne vermen doğru değildir. mesele farklıdır, mesele bir spot lambasının yerini değiştirmek değildir.

eğer tüm insanlarda yüksek bir iman gücü bulunsaydı yeryüzünde hiç bir zaman intihar diye bir sözcük olmaz, psikoloklara gerek kalmaz ve hiç kimse bir diğeri tarafından öldürülmezdi.

islamı anlamadan dinlerin anlamsızlığından bahsetmek bir körün kırmızı renk yeşil renge benzer diye ortaya iddialar atmasından farksızdır. söylenecek söz çoktur ama madde olmadığı için anlatmakta zorlanıyorum.

kızların göbekli erkek sevdası

gerçekte var olmayan, göbekli erkeklerin kendılerını topluma kazandırmak ve kabullendırmek uydurdukları var olmayan sevdadır. çirkin kızların feminist olması gibilerinden bir şey.

dinlenemeyecek popcular

(bkz: hepsi) kastettiğim hepsi grup olan hepsi değildir.

nurcularin bogazici universitesi ni isgal etmesi

(bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)

edit: nurculara karşı bir insanım. lakin ayıptır. ben de başlığı görünce zannettim ki nurcular gidip boğaziçi kampüsünü bombalamış, ya da eylem yapmışlar. ayıp be, bu kadar da provakasyon yapılmaz ki. bok atmak için bir insan kendisini bu kadar alçaltmamalı arkadaş. hayatımda ilk defa bir insanın diğer bir gurubu başarısıyla eleştirdiğine tanık oldum ve hala şoktayım.

-bunlar şöle bunlar böle, bunlar çok başarılı, bunlar türkiyenin en iyi üniversitelerine giriyorlar, bunları sabun yapalım başımıza bela olcaklar..

sahin k nin sozluge yazar olmasi

internetin buz gibi serverlarından online olur muhtemelen. kendisine ayar vermeye çalışanları da düzmesi kaçınılmazdır.

jale isimli yazarla aralarında geçmesi muhtemel diyalog;

şakin key: eee anlat baalım jale, üye oldun mu sözlüğe
jale: he oldum hiç bir eksiğimiz yok
şahin key: sanırım senin tek eksiğin yar...

okan bayülgen

ekranda samimi gibi görünüyor. gerçek hayatında nasıldır bilemeyiz tabiki.

lafmacun org

"laf"tan ibaret sözlük. adamların amacı ne anlamadım gitti. aşşalık psikolojisi bir grubun kanına bu kadar mı işler be kardeşim.

zirt pirt ne oylandigina bakan yazar

(bkz: kişi kendinden bilir işi)

komünist

kafa s.kmeyi marifet sanan insanlara verilen en genel ad.

ben-oğlum ben allahın sistemine inanırım, gerisi hikaye
kom-öyle deme, marks din insanlar için afyondur demiş
ben-marks kim a.q. benim gibi insan değil mi. beni marksmı yarattıkı onun dediğini yapacam
kom-yobazsın sen
ben-yobaz s.ksin seni emi
kom- oysa ne aydınlar var ülkede
ben-doğrudur

secimlerde askeriyeye oy vermek isteyen secmen

siyasetçilerden ve siyasetten nefret etmiş, kimseye inancı kalmamış seçmen modelidir. askeriyeninde aynı çarkın dişlisi olduğunu anlaması fazla sürmeyecektir.

ulusoy bolu dağı tesisi

tesisten çok beş yıldızlı oteli andıran devasa tesis.