bugün

bas rollerini; dustin hoffman ve tom cruise nin paylastigi, yonetmeni barry levinson olan 1988 yapimi filmdir. filmde otistik abisine bakmak durumunda kalan * adamin hikayesi anlatilmaktadir. 4 oscar almistir ayrica.
insanlara otistiğin ne olduğuun gösteren ilk film.Mükemmel anlatımı,Dustin Hoffman'ın müthiş oyunculuğu ve unutulmaz müziği ile akıllara kazınan önemli bir yapıt.
tom cruise ın en iyi performansı ve yakışıklı jönden gerçek aktörlüğe geçmesini sağlayan filmdir aynı zamanda..
(bkz: bir cocugun otistik oldugunu anlamak)
dustin hoffman'ın ayakta alkıslanacak bir oyunculuk ortaya koydugu ve otistik bir adamı canlandırdıgı,döneminin tüm oscarlarının silip süpürmüş 1984 yapımı muhtesem film.
(bkz: raymond)
Tom cruise'ın "boxer is boxer" lafı izleyiciyi yarar.
dustin hoffman'ı oyunculuğunun zirvesine taşıyan film. başarılı bir yapıt.
bir psikiyatrik hastayı ve çevresindekilerin yaşadıklarını konu alan öncü filmlerdendir.. arkasından gelen filmlerin içinde kanımca en başarılı örnek ise bir şizofrenin hayatının konu alındığı akıl oyunlarıdır.*
bu filmde dustin hoffman'ın canlandırdığı karakterin tanısı oldukça speküle edilmiştir. bu durumun tıpta tam karşılığı, otizm yelpazesindeki çok özel bir hastalık olan asperger sendromu'dur.
raymond'un(dustin hoffman) çektiği resimleri jenerik akarken görüyor olmamız filmin en güzel taraflarından bir tanesiydi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.