bugün

kuzey kore'nin nasıl bir komünizm anlayışına sahip olduğunu gözler önüne sermektedir. kuzey kore kurulduğundan beri babadan oğula geçiyor lan devlet başkanlığı. yuh.
(bkz: sosyalist monarşi)
Kuzey Kore resmi medyası kim jong il in ölümünden sonra Kuzey Korelilerden, babasının yerine Kim Jong-Un'u yeni liderleri olarak kabul etmeleri çağrısı yaptı.
27 yaşında olduğu rivayet ediliyor.
düşünün artık ne kadar kapalı kutu bir ülke olduğunu.
yaşı, içtiği su, sıçtığı yer, tipi, saç rengi v.s gibi özelikleri bile halktan gizlenmiş babasının ölümünden sonra nükleer başlıklı füze denemesi yaparak bütün dünyaya ''benden çekeceğiniz var'' mesajı veren kuzey korenin müstakbel lideri.
halk bir iki kez gördükleri bir insan tarafından yönetilecek zaten bu komünizm değildir. kim jong un' o eblek ifade ile kısa zamanda sistemi çökertecektir aha yazdım buraya.
seul şehir tabelasının önünde durup, "sen mi büyüksün ben mi deyip" kuzey kore'nin anasını belleme potansiyeli olan tosuncuk.
babası öldükten sonra kuzey kore'nin tek şişman insanı olmuştur.
turancılık ve pantürkizm görüşlerine sıkı sıkıya bağlı, kuzey kore'nin yeni başkan adayı.

isviçre'de okuduğu sırada türkler'le çok yakın ilişkiler kurduğundan; bu ilişkiler sonucunda koreliler'in de türkler'in de turani yani altaylı halklar olduğunu öğrendiğinden; gösteri ve yüryüşlere katılan sıkı bir bozkurt olduğundan söz edilmekte basın-yayın organlarında. kuzey kore'yi komünizmden pantürkizme taşıyabileceği anlatılıyor.

umuyorum ki kendisi tüm istediklerini gerçekleştirir ve kuzey kore için yeni ve güzel günler gelir. böyle olması durumunda kuzey kore - güney kore ilişkileri yumuşamaya gider. hatta bunlar gerçekleşirse birleşmenin çok da uzak olmadığını düşünüyorum.

yalnız çin halk cumhuriyeti'ne dikkât etmesi gerek. her an başına iş açılabilir.

aha da size iki de fotoğrafı:

görsel
saç stiliyle kuzey koreli genç erkeklerin moda ikonu haline geldiğini okuduktan sonra justin bebesiyle youtube da videolarının kıyasıya yarış içinde olmasını beklediğim karizmatik otorite sahibi çekik kardeşimiz.
başıma bir şey gelmeyecekse dombili.

edit: dombili dombili dombili...

kim jong un Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.