bugün

film müziği bestecisi. Süper bir uyum söz konusu filmler ile yaptığı müzikler arasında.
(bkz: a hard teacher)
karayip korsanları adlı filmin büyüsüne önemli ölçüde katkı yaptığını düşündüğüm bestecidir...
birçok filmin müziğine imzasını atmış olan dahi besteci. kendisine ün sağlayan soundtrack ise the lion king'dir. soundtrack'in ve filmin beraber patlamasından sonra zimmer birdenbire yönetmenlerin gözbebeği olmuş ve daha sonra gladiator ile de klasını bir kez daha göstermiştir.
Hans Florian Zimmer (12 eylul, 1957) almanyada dogdu, en onemli eseri. Born in Frankfurt ,adini bu eserle duyurmustur. Zimmer muzik kariyerine klavye çalarak başlamıştır

(bkz: true romance) filminin girişinde çalan müzik bizi bizden alır.
türkiyede dizi sektöründe kıraç ne ise hollwood da da bu abimiz aynısıdır.*
manyak ötesi film müzikleri yapan deha.
büyük besteci. yaptığı her şarkıyı film karelerine tüm anlamı sığdırabilen bir adam. kanımca en iyi işi the last samurai ile çıkarmış, yaptığı her şarkı, filmin o anda hangi sahnesinde çalıyorsa cuk oturmuştur. kanımca, en iyi bestesi a small measure of peace dir. yokoluştan sonraki huzuru anlatır. ölümden sonraki dinginliği hissettir. gözlerinizi kapattığınızda tıpkı gladyatör de maximus un öldükten sonraki kırlarda yürüyüşünü yaşarsınız. sevdiklerinizle beraber olduğunuzu, herşeyin daha iyi olduğunu veya olacağını.

büyük adam. eğer hangi filmin soundtrack ini yapmışsa film ismi önemli değil, kesin izlemeli. emin olun ki en kötü filmi bile iyi yapabilecek bir adam.
hanss zimmea şeklinde okunur.
dünya' da melodi kombinasyonlari artik tükenmek üzere olsa, bitmeye bir kalsa, onu yapacak tek kişidir. oyle kompozisyonlar hazirlar ki, dinlediğinizde daha ötesi olamayacağını hissettirir, bir sonrakinde de yanıldığınızı hissedersiniz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.