bugün

insanı sarhoş eden, her şeyi pespembe görmesini sağlayan, bırakıldığı vakit sudan çıkmış balığa döndüren, bağımlılık yaratan, çok ciddi durumlar dışında kullanılması doktorlar tarafından tavsiye edilmeyen antidepresan.
ilk önce insanı gerektiğinden fazla rahatlatarak gün içinde birkaç posta şekerlemelere neden olur, daha sonraki evrelerde bu çok rahatsız olduğunuz sürekli uyku halini mumla arar duruma gelirsiniz, nitekim artık gece bile düzgün uyamazsınız.
(bkz: wunsch bu saatte neden entry giriyor acaba)
sözüm prozac'a!*
sen insanı dengeli hale sokmak için üretildin, bu yaptığın da ne oluyo, ilk önce kendin bi karar ver de biz de ne olduğumuzu anlayalım.**
ilk başlarda çok uyku yapan,daha ileriki zamanlarda insanı fazlasıyla rahatlatan,en sinirli insanı bile mülayim bi tip haline getiren ilaç.
yan etkisi*yüzünden kullanılması pek tavsiye edilmeyen ilaçtır.
insanı uyuşuk bir hale getiren, daha sonraki aşamalarda ölüm haberi bile almış olsanız yüzünüzdeki tebessüm ifadesini atamamanıza, sinirlenince tepkisizleşmenize ve daha sonra da alakasız zamanlarda sinirlenip; alakasız zamanlarda öfke kusmanıza neden olan, tüm dengenizi alt üst eden ve bırakmanıza rağmen bu dengesizliklerin bir dengeye gelememesine sebebiyet veren *ilaçtır.* ***
konuyla ilgili bir kitap onerisi icin;
(bkz: prozac gunlugu)
Sakın ha içkiyle tüketilmemesi gereken ilaç. mazallah çırçır olup tuvaletten çıkamamanıza neden olur. (bkz: çırçır olup tuvaletten çıkamama hali)
bi de prozac nation isimli kitaptan uyarlanmış aynı isimli bi film var. film boşanmış bi ailenin çocuğu olan başarılı ve oldukça zeki bi kızın çocukluğundan beri süregelen depresif halini ve bu durumun onu sürüklediği intihar girişimlerini anlatıyor.
bir kere zevk için içip hiçbirşey hissetmediğim ilaçtır. stablon, laroxy gibi markalar daha etkilidir.
yapay mutluluk ilacı.
aksatınca bunalıma sürükleyen,içincede acayip bir enerji ve mutluluk veren kabul etmiyordum ama bağımlılık yaratan ilaç.
psikyatristimin antidepresan olarak verdigi bana hiçbir etkisi olmayan insanlara gore etkisi değişebilen ilactır.(dozunu arttırınca gunun bazı saatlerinde kendini rahat hissedebiliyosun)
insanın tüm yaşam enerjisini çalan, psikoloji ve psikiyatri biliminin yüz karası, insanları yaşayan ölüye çevirmeye yarayan ilaç.
Etken maddesi Fluoksetin olan Depreks, Fulsac, Florak, Zedprex gibi ilaçların eşdeğeri olan, serotonin geri alım inhibitörü antidepresan ilaç. Diğer antidepresanlara göre daha az kilo aldırmış olduğu, bazı araştırmalara göre kilo verdirttiği gösterilen amerika'da peynir ekmek gibi satılan ilaç.
bırakınca ciddi derecede baş dönmesi ve sıkıntı yaratan ilaç.
bir dj tomcraft sarkisi.
bide bunun aşırı dozda etki gösteren +AAA sı vardır, eğer prozac uzun sürede sizi iyileştiremediyse kullanılır.(örn: iki sene prozac kullandım bir halta yaradığını görmedim, gitttim psikiyatriste dedim 'olmuyor böyle doktor' 'al o zaman bunu kullan' dedi, bu daha fazla kafa yapıyor, sonra efendim araştırdım internetten neymiş nesiymiş diye bu ilaç daha çok ruh hastalarına veriliyormuş,her gün bir tane almassam birazcık delirdiğimi kabul ediyorum, hareketlerim dengesizleşiyor, yürürken koşasım geliyor, ve bazen yaşadığım enerji patlamalarıyla etraftakilere zarar verebiliyorum).
(bkz: prozac toplumu)
çok fazla baş dönmesi yapan ilaç.
bir boka yaramayan yan etkisi falanda olmayan ilaç.
(bkz: prozzak)
anlasildigi uzere kisiden kisiye etkilerinin degisebileceginin bilinmesi gereken, mental problemlerin organik bagliliginin kullanildiktan sonra gercekten anlasilabildigi ilac.
zaman icerisinde kafada gezen tilkileri tasmalayan, daha bi zaman icerisinde o tilkileri toptan imha eden ilac seysi.
panik atak hastalarında kullanilan ilaçtır.
prozac amerika'da ocak 1988'de tanıtıldı. ray fuller liderliğindeki bir grup tarafından bulunan prozac, dünyanın en yaygın antidepresanı.