bugün

Lilly firmasının Fluoksetin hcl etken maddeli antidepresanı.

Abd'de ilk çıktığında "mutluluk formülü" olarak pr'ı yapıldı ve gayet başarılı da oldu.
Balon ne derseler gönül rahatlığıyla "prozac" diyebilirsiniz
Bi sike faydası olmayan bi antidepresan.
efenim yaklaşık 20 gündür kullandığım ilaçtır. 20 mg sabah tok karnına alıyorum. kullanma sebebim kaynanamın çocuklarımı göstermemesi ve eşime boşanma davası açtırmasıdır. bu gün 502 gün oluyor kızımı ve oğlumu göremiyor. ayrıca ses görüntü fotoğraf yaşadıkları yer falan filan hiç bir şey bilmiyorum.yaşım 41 21 yıllık devlet memuruyum. ilaca gelince hiç bir boka yaramayan bir ilaç. mukayese yeteneğim gitti, kaygılarım azaldı. uykumda vir değişiklik yok. saçma sapan gülüyor kahkaha atıyorum. teknik adamım acil karar vermem gerekiyor ancak ben saatlerce tınlamıyorum. sıfır iştah var bir öğün yemek yiyorum. trafikte asla gaza basasım gelmiyor. para pul umrumda değil iki gündür dört kişi yemeğe gidiyoruz hesebı ben ödüyorum. manyak şekilde akıcı konuşuyorum. bira içmek istemiyorum. yatağımı özlüyorum. çamaşırların kokusunu seviyorum bu yüzden durmadan çamaşır yıkıyorum. normalde temizlikçi yapar. 10 gün sonra doktora gideceğim bu ilacı sevmedim diyeceğim. harbi harbi intihar planları yapıyorum. mehmet pişkin (idolüm) videosunu izliyorum. silahımı temizledim arabada taşıyorum ama silahla ölecek kadar cesaretim yok. bence bu ilaç hiç bir işe yaramıyor. daha önce cipralex içtim çok geç boşalmama sebep oldu başka bir boka yaramadı. citilizan içtim yine bir boka yaramadı. duxet içtim yine bir boka yaramadı. ben iyiyim aslında sorunum yok sadece karımın kafasını anlamak için mmpi testinde intihara meyilli çıkardım knedimi ve bu ilacı verdirttim. eşimde ilk prozac kyullandı. sonra risperdal sonra zanax falan kuıllandı bende onu anlamak için aynılarını yazdırcam kendime.
ulan bu antidepresan ilacini herkese veriyorlar diye papatya cayi yaptiniz, oralet yaptiniz...

prozac yazilan guzel kardesim, kullan.
Şebeke suyuna karışsın en iyisi. Tek tek yazmakla uğraşmasınlar.
1 kutusu mide işkencesi yapınca değiştirdiğim ilaç. Herkes uyku yapıyor kafa yapıyor falan demiş de keşke yapsa yok yaptığı birşey.

Muadili fulsac hayat arkadaşım olmaya aday sanırım.
Kendiniz Bırakmayın deniyor, doktor zaten biraktirmiyor. Şu dönem geçsin bu dönem bitsin diye diye kullanıp duruyoruz bakalım.
Antıdepresan degılmı adı batsın hepsı zehir.
Değil 40

400 mg de içsem bana bi cacık yapmayacağını anlayıp siktir etmiştim kendilerini zamanında.

Artık daha iyi biriyim.
psikiyatristlerin parol'ü. başım ağrıyor diyince parol yazıyorlar ya bunu da 'pek iyi hissetmiyirim dıktır bıy' diyince yapıştırıyorlar.
Biz Prozac’ı içtikten sonra, Prozac’ın başka bir etkisi devreye girer. Antidepresan gibi bir iIaç içtiğimizde ilacın bize olan etkisinden sonra Dünya’ya olan etkisi başlar. Fluoksetin (Prozac markası ile ünlüdür) gibi psikoaktif iIaçIar da dahil olmak üzere çoğu farmasötik iIaç, yutulduklarında vücut tarafından tamamen emilmez. Kimyasalın geri kalanı daha sonra tuvalet vasıtasıyla kanalizasyon sistemine gitmektedir.

Ardından, atık su arıtma tesislerinde yok olmayan her şey okyanusa doğru yola çıkar. Ve canlıları etkilemeye başlar.

Bu canlıları hasta etmese de, sonuç olarak deniz canlıları bizim artıklarımızı vücutlarına almış olur. Bu durum ile ilgili henüz yeni bir bilgimiz yok. Ancak şuanki bilgimize göre araştırmalar; sudaki antidepresanlardan kaynaklanan kirlilik sebebiyle, balıkların bir nevi bir iIaç çorbasında yüzdüğünü gösteriyor. Bu canlıların davranışlarını farklı şekillerde ve olumsuz biçimde etkileyebilecek etkiyi sürmekte olan araştırmalar ile anlamaya çalışıyoruz.

Batı Avustralya Üniversitesi’nden evrimsel ekolojist Giovanni Polverino liderliğindeki bir araştırma ekibi; “Psikoaktif kirleticilerin yaban hayatı üzerindeki yan etkileri giderek artan bir endişe kaynağıdır.” diye açıklıyor. “Psikoaktif iIaçIar, hayvanlar aleminde evrimsel olarak korunan insan beyninin reseptörlerini hedef alır; bu nedenle diğer türleri de etkileyebilmeleri şaşırtıcı değildir.”

Bilim insanları vahşi doğadaki balıkların neredeyse tüm davranışlarını bu biyoaktif kirleticilerin değiştirilebileceğini düşünüyor: aktivite, sosyallik, beslenme, göç, çiftleşme ve daha fazlası. En önemli sorulardan biri; bu tür iIaçIarın hayvanları bireysel düzlemde nasıl etkileyeceğidir. Çünkü bugüne kadar bu fenomenle ilgili çoğu araştırma; balıkların grup halindeyken ki davranışları üzerine yapıldı.

Polverino ve ekibi, araştırma yapmak için laboratuvarda iki yıllık bir deney gerçekleştirerek lepistes nesillerini (Poecilia reticulata) su ortamlarındaki kimyasal kirliliğe eşit biçimdeki düşük seviyelerde fluoksetin konsantrasyonlarına maruz bıraktı. Sonuçlar netti: Antidepresan etkisindeki balıklar, maruz kalmalarının bir sonucu olarak bireysel yetilerini kaybediyor gibiydi, doz arttırıldıkça hayvanlar arasındaki davranış farklılıkları azalıyordu.

Kısaca, hepsi aynı şekilde davranmaya başlamıştı.
Araştırmacılar şöyle aktarıyor; “En önemli bulgu, çok düşük fluoksetin konsantrasyonlarına uzun süre maruz kalmak, bireyler arasındaki aktivite varyasyonunu azaltıyor.”. Sadece bu faktör düşünülünce, sadece buna bağlı olan ölümler gerçekleşmez. Ancak yeterince uzun bir zaman çizelgesinde kötü sonuçlar doğurur. Çünkü hayvanlar arasında risk alma ve davranış stratejileri gibi konulardaki farklılıkların; çeşitli ekolojik ve evrimsel süreçler yoluyla türlere fayda sağladığı bilinmektedir.

Örneğin araştırmacılar; daha aktif ve riske yatkın bireylerin daha fazla kaynağı güvence altına alıp daha büyük üreme başarısına sahip olmaları; bunun da türlerin zindeliğini, genetik çeşitliliğini ve genel dayanıklılığını desteklediğini söylüyor. Bunun sonucunda, her hayvan aynı şekilde davranmaya ve yaşamlarını bir antidepresan denizinde sürüklenerek yaşamaya başlarsa, deniz canlılarına çok çeşitli etkileri olur.

Polverino, “Balık popülasyonlarının çevresel değişim karşısında hayatta kalabilmesi için; gruplardaki üyelerin birbirinden farklı davranması gerekiyor.” diyor. “Ne yazık ki, bu tür davranışsal çeşitliliğin fluoksetine maruz kalan balık popülasyonlarına zarar verdiğini; büyük balık gruplarının değişen ve gittikçe kirlenen bir dünyada yok olma riskinin artmasına neden olabileceğini gördük.”

Elbette, araştırmacılar okyanusta fluoksetine gerçekte maruz kalma düzeylerinin ne olabileceğini henüz bilmeseler de; şuanlık laboratuvar ortamlarında yaptıkları iki yıllık deneylerinin bize verdiği sonuçlar ile tahmin yürütüyoruz. Okyanustaki deniz yaşamının deneylerimizdeki senaryodan daha farklı bir şekilde maruz kalması ve etkilenmesi mümkün. En azından gelecekteki araştırmalar bir şeyleri vahşi doğada daha fazla test edene kadar.


Ama belki de araştırmacıların deneyi, endişelenmemizi gerektirecek bir şey değildir. Fluoksetinin depresyonu tedavi etmenin bir yolu olarak yarım yüzyıl önce tasarlandı . ABD pazarında 1988 yılında Prozac adıyla piyasaya sürüldü ve 2001 yılında jenerik iIaç haline geldi. Prozac bu güne kadar dünyada en çok satılan reçeteli iIaçIardan biridir. Ve 2018’de ABD’de 25 milyondan fazla kez reçete edilir. Ve bunca zamandır, okyanusa doğru akmaktadır.
üniversite zamanlarında yoğun stres altındayken doktor tavsiyesiyle bir müddet kullandığım ilaçtır kendisi. doktora danışmadan kullanmayın diyorlar ama ben danıştım ve başıma gelmeyen kalmamıştı bu ilaç yüzünden. bu ilacı 1 kez doktordan reçeteyle aldım ve bitirmeden çöpe atmıştım. daha sonrasında D tipi schengen vizesi için sağlık raporu almam gerekiyordu. kuruldan rapor alırken hasta kayıtlarından bu ilacı aldığımı gördüler ve beni bir miktar uğraştırmışlardı. psikolojik sorunum olmadığına ikna etmeye çalışmıştım bir doktoru. en iyisi böyle şeylere hiç bulaşmamak. bu tarz ilaçlar suni mutluluk verir. eğer gerçekten ciddi sorunlarınız yoksa kesinlikle tavsiye etmem.
4 ve 6 yaşındaki iken çocuklarıma anneleri tarafından zorla yazdırılıp içirilen ilaçtır. kendisi hemşire olmasına rağmen sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve türlü türlü iftiralar ile kaostan beslenen bir yapıya sahiptir. çocuklarıma bu ilacı yazan dokturu buldum. onunla normal eğitimli bir baba yani çocukları hakkında bişeyler danışmak öğrenmek isteyen baba olarak randevu aldım. randevu günü geldiğinde güzel bir dosya yaptım. içerisine eşimin kullandığı ilaçları, doktorların yazdığı raporları sonra çocuklarımızla olan fotoğraflarımızı benim e devletten aldığım doktor muayenelerimi laçlarımı herşeyi koydum içerisine. sonra savcılık evraklarını karakol evraklarını eşim ve annesinin iftiralarını yalanlarını benim beraat ettiğim kararı falan hepsini koydum. kadın tam 45 dakika dosyayı inceledi ve ben böyle bilmiyordum neden daha gelip beni uyarmadınız dedi... bende doktor olan sizsiniz siz anlamadınızmı çocukların hal ve hareketlerinden dedim. hiçmi sormadınız annelerine mahkeme evraklarına bir bakayım bu adli vakaya girer diye hiçmi demediniz dedim. ve kadın sonra o devlet hastanesinden ayrıldı özel hastaneye geçti. sanırım bana tosladığı için mesleği bile bırakcak.
abartılı bir mutluluk ve yoğun sevişme ihtiyacına sebep olabilen ilaç.
ilaçlar hakkında eczacılar ve doktorların konuşması yanlış ve eksik bilgi edinilmesini önler.
Olsa da içsek.
az çok güzel her kadınla yatmak isteyecek kadar büyük bir libidoya sahip kılan, saçma bir mutluluk veren ilaç.