1. 1.
  prozac muadili anti-depresandır.
  ... comengineer
 2. 2.
  ani sinir krizlerini önleyen antidepresan.
  ... muhabbetbagiagirdimbugece
 3. 3.
  güzel ilaçtır fulsac. böyle adamın içini bir hoş eder, ağzı açılır insanın. 3 tane peş peşe içince uçucam lan birazdan dedirtir.
  2 -1 ... lan senin de nickinin de amk
 4. 4.
  Kullanmaya başlayacağım ilaçtır. Ama bu ağzı açılır veya lunaparktan üç kızla çıkabilme durumunu anlamadım.
  ... bahtsizliseli
 5. 5.
  anti-anksiyete etkisi de olduğu için doktorumun 2 sene önce verdiği fakat kullanmadığım ilaç. antidepresan yanında verdiği ativan'ı kullanmayı seçmiştim ben. yeşil reçeteli olan ativan minik bir dozda olsa da hem anksiyeteyi hem de okb'yi geçiriyordu fakat fena halde sersemletiyordu. Odaklanma sorunu yaşıyordum ve her an her yer uyuyabilecek kadar uykulu oluyordum. insanların yüzlerine mal mal bakıyordum. duyuyordum onları ama dinleyemiyordum. sosyal-fobi için de çok iyi geliyordu ativan. fakat ilk 2 kutum bittikten sonra bir şey farkettim. ilaca bağımlılık duyuyordum ve yoksunluk sendromuna benzer şeyler yaşıyordum. Daha sonra yeni sorunlarımla doktoruma gittim. ikinci gidişimde fulsac'ı kullanmadığımı söylemeyi atladım. 2 kutu daha ativan yazdı bana. doktorun gözünde de ilaç yazdırmak için gelen hasta gibi olduğumu hissettim. 1 kutuyu 6 ayda bitirdim. Fakat artık kullanmak istemiyordum çünkü anlık olarak geçiriyordu sorunumu. Örnek vermek gerekirse önemli bir sınavım var 9'da. Ben 6buçukta kalkıp bu ilacı alıyordum. 9'a kadar anca etki etmeye başlıyordu adam akıllı. Fakat yine de kusuyordum ve taşikardim oluyordu. sınav geçtikten sonra sıkıntım ortadan kalktığı için bir sorunum kalmıyordu. fakat ativan etki etmeye devam ediyordu. okuldan eve gidemiyordum yolda uyurum ya da dikkatsizliğim sonucu araba çarpar vs diye. akşama kadar okulda arkadaşlarımın yanında saçmalıyordum. kendimde biraz güç bulduğumda eve gidiyordum. öküz gibi aç olsam da halim olmadığımdan bir şey yemeden uyuyordum. ertesi gün uyandığım da nasıl yattıysam öyle buluyordum kendimi yatakta. ve bu ilacın sorunlarımı çözmediğini fakat alkolden çok daha güzel bir şey olduğunu farkettim ve kullanmayı bıraktım. üçüncü gidişimde kusma sorunum iyice artmıştı. en yakın arkadaşımla bile buluşacak olmam beni aşırı derecede geriyor ve buluşmadan önce midemde ne varsa çıkarıyordum. başlarda bulantım olmadan stres kaynaklı kendiliğimden kusuyordum. fakat artık kusarsam rahatladığımı bildiğimden kusmakta sorun yaşadığımda ağzıma parmaklarımı sokup midemi boşaltana kadar kusuyordum. otomatik bir davranış halini almıştı. rahatlatıyordu kusmak ama hiç iyi bir şey değildi. aşırı su kaybı yaşatıyor, güçsüz bırakıyor, boğazım ve göğüs kafesim öğürmekten ve kusmaktan ağrıyordu. üçüncü gidişimde bunları anlattım. fulsac ı kullanıp kullanmadığımı sordu. hiç kullanmadığımı söyledim. kızdı.* artık düzenli olarak kullanacağım ilaçtır kendisi. ativan yerine de atarax verdi. ve çok kötü olursam içeceğim. fulsac ı tecrübe ettikçe yazarım. atarax ı da.

  not: bunu söylemeden edemeyeceğim. fulsac'ı kullanıp da yan etki görenleri araştırmak için sözlüklere bakıyordum. insanlarımızın ne kadar cahil olduğunu bir kez daha farkettim. anti-depresan ile kafa yaşadığını ve ard arda üç tane içince havalara uçtuğunu sanan insanlar var. anti-depresanlar böyle etkiler yapmazlar. uzun süreli ve düzenli kullanımda etki eden ilaçlardır. sizin yaşadığınız şey anca plasebo etkisidir.*
  ... xpro