1. 1.
  1813 tarihinde jane austen'ın yazdıği ingiliz edebiyatında önemli bir yere sahip olan kitapdir. bir cok kere filmi çekilmiştir. en son çekilen filmi ise kurtlar vadisi ırak ile aynı hafta gösterime girdigi için gümbürtüye gitmiştir..
  4 ... manson
 2. 2.
  mesajiniz var adli filmde meg ryanin defalarca okudugu kitaptir. ayrica jane austen romanin en guzel kizinin adini jane koymustur.
  4 ... habis
 3. 3.
  müzikleri ve kostümleri son derece etkileyici hoş bir romantik film.

  ayrıca:
  (bkz: keira knightley)
  (bkz: rosamund pike)
  1 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  -klasik-bir ingiliz klasiğidir.mr darcy ve elizabeth yörüngesindeki aşk kıskacına şahit olunur.hoştur ama fazla abartı ve alkış gösterisine de lüzum yoktur.anlatımın sadeliğine rağmen büyük dikkat çeker. önemi de buradan gelir.
  ... fayaka
 5. 5.
  tek bir cinsel sahnenin geçmediği,* * aile, çoluk, çocukla izlenebilir romantik film.
  6 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  son zamanda yapılmış en iyi filmlerden.her sahnesi fotoğraf karesi gibidir adeta.müziğin olay örgüsüne uyumu süperdir.tek bir sahnede cinsellik yoktur.aşk güzeldir der film.filmi izleyince siz de bu kanıya varırsınız.bi tane de bana dersiniz ama hayat işte..
  5 ... zula
 7. 7.
  konusu 18. yüzyılın sonlarında geçen romanda, tek derdi 5 kızını evlendirebilmek olan Bayan Bennet'in kızlarının hayatının komşu malikaneye zengin ve bekar Charles Bingley ve arkadaşı Bay Darcy'nin taşınmasıyla değişen hayatları anlatılmaktadır. kızlardan büyük olanı Jane ve Bay Bingley arasında balolar, çaylı davetler sırasında doğan yakınlaşma evliliğe doğru giderken, ailenin sivri dilli,entellektüel,diğerlerinin aksine aradığı büyük aşkı bulana kadar evlenmeyi düşünmeyen kızı Elizabeth ile Bay Darcy de gurur ve kibirin engellediği bir aşkın içine sürüklenirler. sürekli bu iki olgu arasında gidip gelen, aşkın yüceliğini ve fedakarlıklarını insana hatırlatan bu roman okunması gereken klasikler arasında...
  4 ... petibör
 8. 8.
  Ölümsüz romandır, türkçeye aşk ve gurur olarak çevrilmiş olsa da esasen kibir ve önyargıdır anlamı. Zaten romandaki esas kız önyargılı, esas erkek de kibirlidir ve bunlar aşklarının arasında engeldir. Neyse ki mutlu sonla bitmiştir.
  Ayrıca geçen yıl kitaptan uyarlanan sinema filmidir. Mükemmel bir film olmuştur, oyuncu seçimleri de çok iyidir. Özellikle Mr. Darcy yi oynayan şahıs döktürmüştür. Her erkeğe "ah ulan bana da Lizzie gibi bi kız nasip olsa keşke" diye iç geçirtir.
  3 -1 ... paradigma
 9. 9.
  muhteşem görsel güzelliğe sahip karelerle süslenmiş bir yapım.
  aşk sözkonusuyken gururun anlamsızlaştığını zannederdim ama hikayemizin kahramanları son ana kadar kanırtıyorlar birbirlerini.*
  2 ... gozluklu kedi
 10. 10.
  orijinal adı pride and prejudice olup jane austen adlı kişi tarafından kaleme alınmıştır.ingilizce alanında eğitim görenler için okunması zaruridir, allahın emridir, pembe dizi tadındadır..
  2 ... sophie