bugün

aptal saptal sözler söyleyerek karşınızdakini üzdüğünüzde bunun sebebini sorduğunda söyleyip olaydan sıvışmanıza yardımcı olan çok güzel bir kaçış cümlesi. evet moralim bozuk gelme üstüme deyin ve kurtulun... hatta özür bile diler karşıdaki..
(bkz: bana esmeyi anlat sözlük esip geçmeyi anlat)
canı sıkkın yazarın sözüdür. ''üzülme birader geçer'' diye sanırım teselli edecektir sözlük kendisine.
(olursa da olmasa da mına koyim)
(bkz: moral bozukluğunda gidilebilecek yerler)
Bu sabah yine her sabah ki gibi sıkıldım istanbuldan
Moralim bozuk, cereyan kesik, hele bir de sen yoksun ya, çok yazık
diye bir grup vitamin şarkısı vardı ki dinledikçe gökhan semiz akla gelir ve gerçekten moral bozar. *
moralim okadar bozukki karanlık odada güneş gözlüğüyle aynadan fotoğraf çekinmek istiyorum!
neden gittin lan benden!
Moraliniz mi bozuk? Canınız mı sıkkın?
-Moralinizi bozmayın. Canınızı sıkmayın.
insan sözü.
anasını sattığımın, insanlık dışı bir gife denk geldim altüst oldu moralim.
söylemesi hiç zevkli olmayan söz. söylemek zorunda kalmak daha da kötü amına koyayım.
bir yazdır ümitle atanmayı bekledim ve nihayet atandım. görevime başladım çok hevesli ve şevkliyim. böyle frezbee yakalamış köpek gibiyim. kurumdaki herkes birbirine ahmet bey , ayşe hanım diye seslenirken. biz anadolu çocuğuyuz ya yaşça bizden büyüklere ayşe abla ahmet abi diye hitap ediyoruz. içten içe hepsinede içim ısınmıştı hani.
geçen sene göreve başlayan bir arkadaşım bankadan maaş promosyonu alman için dilekçe yazman gerek dedi. arkadaş bende vurdum kapıyı girdim özlük işlerine , ayşe abla maaş promosyonu için dilekçe yazmam lazımmış dememle birlikte, kadın bağırmaya başladı , daha maaş bile almadınız bu ne fırsatçılık, bu yeniler hep böyle ... allaaaaah yardırıyo. kendimide izah edemiyorum. abla çok ayıp ettin dedim çıktım dışarı ulan çok bozuk moralim.
bundan sonra ablayı abiyi kaldırıyorum.
destek ol bana sözlük. al beni sözlük sar beni sözlük. ooooof of.
Sıkıntı yaşayan insan cümlesidir. Takma moralini panpa ama abi abla olayını kaldır. Zamanında ben de yaptım o hatayı bilirim nasıl olduğunu. Haa benimki banka falan değildi orası ayrı.
herhangi bir yazıda gördüğümde hayata küstüren imla hatası. hiç mi bir şey okumadınız hayatınız boyunca? okumadan direk yazmaya mı geçtiniz ne yaptınız?
Sen gittiğin an biter cesaretim, uzar hedeflerim, hayallerim "morelim bozulur" rahat edemem sen bilemezsin daha neler.

Üstteki şarkı sözlerinin içerisinde bulunan iki kelime, bir durum bildirisi.
Moreli bozuk insanın aynı zaman da, şarzı da bitmiştir.
Hatta askeri ücret alıp, ucuz şemşiyeler alırken, satıcıyla muhattap olduklarında da morelleri bozulur.. Deprasyona girerler mesela... Hayattan tiskinirler...
Evet....
Moraldir morel olsa iş daha kötü duramazsın.
güvendiğim dağlara çığ düştü.

t: canı sıkkın insan beyanı.
Benim de. Neye umutlansam sonu kötü bitiyor, neye heves etsem kursağımda kalıyor. Sonunda bana kalan şey moral bozukluğu.
Üzgün ve yorgunum.
ılık bir duş alıp uyumak iyi gelir.
herkesin moreli bozuk şu dönemlerde benim morelim ise hiç yerinde olmadı ki düzelsin ama umudumu yitirmedim bir gün herşeyin düzeleceğine dair umudum hâla var.
https://youtu.be/jMa88vUQvqk

Biraz da gülelim. Hep keder, hep keder..
bir dusa gireyim belki iyi gelir.

kimin morali duzgun ki.
Kürtçesi moralime bozuke olan durum bildiri cümlesi.
Koy götüne rahvan gitsin bee.

D
E
Ğ
M
E
Z
D vitamini eksikliği.
Bizim çocuğa da yazdı doktor daha mutlu lan.
güncel Önemli Başlıklar