bugün

vizyona girisini sabırsızlıkla beklenilen, tv tarihinde efsane olma olayını da asmıs dizinin sinema versiyonudur.
fragmanlardan aklımda kalan bir sahnede polat alemdar, amerikan komutanıyla aynı masada oturmustur.
amerikan komutanı: ben buraya barısı saglamaya geldim ve bunu yapabilen ancak tanrının oglu olabilir
polat alemdar: benim senin gibi bir oglum yok.
(bkz: ayar vermek)
gerçek amacı türkiye'de özellikle ırak savaşı ve sonrasında yaşananlar dolayısıyla oluşan anti-amerikan görüşerin biraz olsun yumuşatmak ve olası iran/suriye operasyonlarında türkiye desteğinin alnmasını kolaylaştırmak olan film.
bir dahaki sefere benzer bir olay yaşandığında 'ay ne güzel polat bunun da intikamını alır' dedirtmeye çalışarak ortamı yumuşatmaya çalışan film.
ha izlemeyeceğiz mi? elbette izleyeceğiz, sadece uyanık olalım. salya yandan akarken izlemeyelim.
Kurtlar vadisinin sadece ve sadece son iki bolumunu gormus biri olaraktan, sirf merakimdan izlemek istedigim film.
3 şubat'da gösterime girecek olan türk sinema tarihinin rekor bütçeli filmi(gora da dahil). aynı rekoru gişede de göstermesi yüksek ihtimal. merakla bekliyoruz.
3 şubat'ta vizyona girecek film.gora'yı geçmesini istediğimiz ama sanmadığımız film.
(bkz: kurtlar vadisi)
çuval hadisesinin intikamının alınacağı filmmiş.diziyi takip etmememe rağmen fragmanlarından hoşlandım ve gideceğim*
http://www.valleyofthewolvesiraq.com
(bkz: sonunu dusunen kahraman olamaz)
filmde polat alemdar gibi bir şizofrenin oynayacak olması ve onun gibi oyunculuk ozurlu olan birinin bu kadar ünlenmesi ile yonetmeni tebrik ettiğim film.
(bkz: neredesin çakıcı)
fragmanları "halkı nasıl gaza getireceğini biliyo bu adamlar" dedirtmiş, zararlı olduğunu düşündüğüm morfin içerikli film...

polat alemdar efendinin "tak şu çuvalı kafana" demesiyle rahatlayan, "intikamımız alındı" çığlıkları atan, "tamam bizi sömürüyolar hemen yanı başımızdaki kardeşlerimizi katlediolar, onurumuzla oynamaktan çekinmiyolar ama polatta onların kafasına çuval geçirdi, rövanşı aldı ohhh beee" diyerek orgazm sigarası içenlerce gişe hasılatları kıracak filmdir...

atatürk'ün koskoca emperyalizme kafa tutmuş türkiye cumhuriyetinden, askerinin başına çuval geçirilirken "ortamı germeyelim" mesajları eşliğinde titreyen, ülkesini alenen bölmeye çalışan teröristlere yalnızca amerika izin vermiyo diye karşı koyamayan, gururunu kurtarmayı polat alemdar diye bi sanal eşkiyaya bırakmış, gurursuz, onursuz, sallabaşçı, türkiye cumhuriyetine geçişte emeği geçen herkesin allah belasını versin diyor iyi seyirler diliyorum...
polat alemdara bel bağlayıp gururumuzu kurtarmayı ona bırakmak nekadar büyük kolaycılıksa, kurtlar vadisi izleyen herkesi cahil cühela takımından zannetmekte okadar büyük kolaycılıktır şekilciliktir... "kurtlar vadisinin gösterildiği salonlar da kavga çıkar haraç kesilir" demekle, "kurtlar vadisi ırak amerikaya kapak olsun" demek arasında da bi fark yoktur düşünce yoğunluğu açısından... her ikiside olaya yüzeysel bakmaktır... genelleme yapmaktır ki çok tehlikelidir... bunca yıl ne çektiyse bu millet yaptığı aptal genellemelerden çekmiştir... şiddetle sakınmak gerekir...
bir cok kişinin sandığı gibi amerikalılar tarafından cuval geciren türklerin intikamını alma umuduyla seyredilmek istenecek film. ve hayal kırıklığına uğranılan flim. 'türklerin gururlu bir millet oldugu düşünülerek, ellerinde kelepce ile gosterilmektense yüzlerine cuval gecirilerek kimlikleri saklanmak istenmiş'. flimde empoze edilen durum budur.
kurtlar vadisi dizisini nekadar izlemesemde bu fime bu filme gidilmeli diye düşünüyorum çünkü cekimler sahne düzenleri gayet iyi yapılmış bir film enazından bunun için gidilmeli
bizim için vazgeçilmez bir zevk olan kurtlar vadisi dizisi ve bunun ekibine olan vefa borcumuzu ödemek için kesinlikle gitmemiz gereken film. güzel de olsa çirkin de olsa.

ayrıca türklerin intikamı alınması hasebiyle ayrı bir güzelliği vardır.
böyle gidersek intikam almak sadece filmlerde olur dememize yol açacak , ayrıca beyin dediğimiz şeyi kullanarak da intikam alabileceğimizi unutmamızda katalizör olacak sıkı , müthiş prodakşın!
bugun itibari ile gosterime giren ve de samsunda biletleri 8 subata kadar tukenmis olan, turk sinema tarihinin en yuksek gise rekorunu kırma potansiyeline sahip film
tamamen ticari kaygıyla yapılmış ,hicbir sanatsal degeri olmayan çopluk.
fragmanda polat alemdar ın cibin içinden attığı mal bakışlara gülmemek elde değildir. diziyi son sezona kadar düzenli takip eden biri için trajedidir bu film. necati şaşmaz bi siktir git ulan.
vizyona girdiği haftasonu bursada bütün salonlar dolu olduğu için, hiç bir sinemada yer bulunamayan film.
fragmanları bile göz yaşartan filmdir.
diziyi izlememiştim ama filmi gerçekten güzel olmuş,tebrik ederiz ekibi buradan.

--spoiler--
filmde çok aşırı amerika düşmanlığı var,sadece bir iyi amerikalı gördüm o da üstü tarafından vuruluyor zaten bu yüzden!!orta doğu'da dönenler son derece gerçekçi anlatılmış,şeyhe yapılan zikir sahneleri eminim baya konuşulacak.aksiyon bölümlerinde yabancı ekiple çalışılmış,çatışma sahneleri çoğu hollywood filminden üstündü zira.ebu garip cezaevinde yaşanılanlara da yer verilmiş.filmden amerika karşıtlığıyla çıkmanız kuvvetle muhtemel.polat'ın kutsal hançeri pislik generale sapladığı yerde salonda alkış koptu.son olarak diziyi izleyen arkadaşlarımın söylediğine göre apayrı olmuş,hiç bir bağlantı yokmuş diziyle arada.sonuç olarak;böyle yapımların korkusuzca devamının gelmesini istiyor,olmuş diyor,dvd'sinin çıkmasını bekliyoruz.
--spoiler--
2.sınıf gereksiz aksiyon filmi.. bu filmi seven insanların show tv nin hafta içi durmadan yayınladığı çölde savaş 3, havada panik 5 tarzı filmlerden de büyük haz alması kimseyi şaşırtmamalıdır.
(bkz: rocky kıbrıs)
ülkücünün izlerken boşaldığı film.amerikan emperyalizmi bu ülkenin her karış toprağına fiilen el attığında da bi çizgi film yaparız, orda da nasrettin hoca pentagona bayrak diker mesela,milletcek rahatlarız.