bugün

entry'ler (1787)

arka koltuk

eski tadı yok, dinlemeyeli uzun zaman olmuştu ki bugün yine beni tutamadı. geçmiş hatırına kent fm radyoda kayıtlı kalmaya devam ediyor. *

gereksiz bir bilgi ver

2018de bütün resmi tatiller haftasonu ile birleşiyor. *

aya neden çıkılmıyor

Üstümüzde olmadığı için.

bir kızın en etkileyici yönü

Bu tarafı, bi tarafı. #northremembers

rüzgar çetin

hayatının karardığı, bundan sonra mutlu olamayacağı tarzda yorumları görürken aklıma hep şu karikatür geliyor:
görsel

ses etme

translar sadece fahişelik yapar algısını pekiştiren, lgbt desteği olacakken homofobiyi arttıran klibe sahip athena şarkısı.

reis denilince akıllara gelenler

süvari.

türkiye de feto denince akla gelen ilk kulüp

(bkz: reina)

kurban bayramı

istanbul'da sabah camı açtığınızda içeriye giren koku ile vaktinin yaklaştığını hatırlarsınız.

reflor

Kullanır durumdayken alkol alınmasının çok yanlış olduğu, her şeyin başa dönebileceği unutulmaması gereklidir.

figlmüller

içeride sıcak bir ortamın olduğu çok da büyük ve pahalı olmayan viyana'nın en meşhur schnitzel'cisi. aslında domuz etinden yapılanı şehir halkı tarafından ön planda tutulsa da bizler için tavuk en ideali. verdiğiniz parayı hak eden, mutlu ayrılacağınız bir mekan.

ham madde kontrolcüsü baba

zor şartlarda büyümüş, çalışmış; harcamalarında beğeniden çok fiyat vs değer politikasını güden babadır. alınan her kıyafetin kumaşını elinde test edip "hımmm, pamuklu", her mobilyanın tahtasına iki vurup "hımmm, ceviz" demeden rahat etmez. kolay kolay beğenmez ve çoğu şeyi israf görür. hediye olarak aldığınız şeyi ise çok fazla eleştirmeden mutlulukla kullanır. *

hayatınız kitap olsaydı ismi ne olurdu

merhaba ben flyaway!

sübyan okulu

düşük gelirli mahallelerde meb veya herhangi bir kurumun denetlemesi dışında hizmete başlamış yeni bir örgütlenme. ışık evlerinden farkı giden çocuklarının yaşlarının kreş/anaokulu seviyesinde olması. hadi devlet bu tür yapılanmalara karşı çıkmıyor, önlem almıyor ama bu kadar paralel olaylardan hele hele 9 aylık bebeklere bile cinsel istismar davaları ortadayken ailelerin hangi vicdani sorumlulukla bu evlerdeki kişilere güven duyduğu bilinmiyor ve bu ülke için gerçekten çok korkutucu.

marmara üniversitesi

2000li yıllardan bu zamana sıralamalarda en geriye düşen devlet okulu. bunun nedeni değerli hocaların özel üniversitelere geçişi ile birlikte eğitim kalitesinin düşmesi de olabilir,paralel ile birlikte liyakat sisteminin çökmesi de.

türk aile gelir düzeyi

x kuşağının son demleri ile y kuşağı kadınlarının da iş hayatında erkekler kadar boy göstermesi ile ortalama 5-6k seviyelerine gelmiştir. bu nedenle her türlü tüketimde (giyim, kira, beslenme, vb) daha yüksek fiyatların karşılanabilmesi ile özellikle son 5 yılda hissedilmeyen bir enflasyon artışına sebep olunmuştur. burada asıl etken satıcıların yüksek fiyatlı arzına alıcıların itiraz etmemesi / tepki göstermemesi olarak nitelendirilebilinir.

tarkan cuppa cubba

en kötü şarkısında bile ne dediği belli olan sözleri ve bir müzik ahengi olan tarkan'ın anlam verilememiş şarkısı. sevmek için kaç milyon tekrar gerekli düşünülmeli.

beylerbeyi

deniz kenarındaki ufacık yeşilliği bile halk tarafından piknik yapmak adına tıka basa dolan semt. Boğaz bir başka güzel.

tugayyolu

maltepe cevizli'de bir cadde adı. Cadde boyunca bulunan tüm fabrikalar bir nevi kentsel dönüşümle sitelere dönüştü. Şuanda bir de hastane yapımı başladı. Omsan, Gür-iş ve Pamukspor ayakta kalan yerler.

recall

geri çağırma, davet etme.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.