bugün

nil karaibrahimgil in aybenle beraber söylediği eğlenceli şarkı..

sözlerini de yazayım tam olsun

o beni prenses peri sanıyor
ne hata yapsam geri sarıyor
mitolojiden biri sanıyor
bendeki de saç o taç görüyor

her bi' gidişim güneşin batışı
çiçekler böceklerdir hep arkadaşı
sarılırsam eğer kalbi duracak
bir gün gidersem bilmez n'apıcak
ooo bilmez n'apıcak
ooo bilmez n'apıcak

mitolojiden biri sanıyor

hollywood kızları hepsi hikaye
benim gibi var mı gösterin bir tane
hiçbi' şey yapmasam da tarih beni yazar
takılıp düşersem olucak o da nazar
ooo olacak o da nazar
ooo olacak o da nazar

mitolojiden biri sanıyor

o beni prenses peri sanıyo
ne hata yapsam geri sarıyo
mitolojiden biri sanıyo
bendeki de saç o taç görüyo

(ayben)
aşkın gözü kördür o'ysa sakat
kalbini hep kırarım kalbi sakatat
bende karizma yerle bir fakat
ben herşey değilim oğlum

(ayben)
kontak kuramadık hatamı takmadı
kırıldı kaçmadı kraliçe ben değilim anlamadı
başına taç etti kırmızı halıları
hak etmiyorum bu tacı geri al

(ayben)
mükemmel değilim ne de bir çiçek
ben incinmem korkma hepsi bitecek
nazar boncuklarını al bi' ölücem
afrodit ben değilim bu bi' gerçek

(ayben)
tahtı istemedim geri yolla bi' zahmet
ben hep geç kalırım bekle bi' müddet
ellerim bile çirkin benim
ben en iyisi değilim bunu hazmet!

mitolojiden biri sanıyor

mitolojiden biri sanıyor

(ayben)sihirli bi' güzelliğim yok o beni
peri sanıyo
ayben)hangi hatayı yapsam silip yine
geri sarıyo
(ayben)kalbini kırsam da beni kusursuz
biri sanıyo
bendeki de saç o taç görüyo

ne esprilerim komik, ne doğru dediklerim
bu şarkıyı yazdım ya dahi miyim neyim?
almancasi die elfe ve ya die fee olan ucan, sihirli yaratik..
(bkz: kusursuz kadın)
sadece iyi değil, kötü türleri de mevcut olan, hem erkek hem de kadın olabilen, masallardan fırlamış büyülü güç sahibi kişi.
periler için maalesef dilimizde çok fazla ayraç yoktur.bu yüzden perileri daha iyi kavramak adına ingilizce terimlerle anlatmak ve bütün bu spiritual ayraçla sınırlandırılmış varlıkların hepsinin dilimizde peri olarak adlandırıldığını belirtmek en iyisir...
anlamı peri olarak bilinen fairy spiritual ayracı eski fransızca'dan gelen 'fae' kelimesidir.sonradan türeyen 'fae-rie' (bkz: faerie) kelimesi ise büyüleyici, etkileyici ve ilüzyon anlamına gelir ve yine spiritual inançta peri anlamında kullanılır.'fairy' ise tinkerbell, diş perisi (bkz. tooth fairy) ve pixie gibi çocuk masallarında yer alan ve spiritual inancı şiddetle reddettiği ve varlıklarına inanmadıkları dandirik perileri tarif etmede kullanılan modern terimdir.
periler herşeyden önce görünüşleri ve karakterleri yüzünden meleklerle karıştırılmamalıdır.periler tüylerden oluşan kanatları, beyaz kıyafetleri, kafalarının üzerindeki hareleri (bkz: aura) yoktur ve iyilik dağıtan dostcanlısı hareketleriyle betimlenir.perilerin ise kanatları kelebek kanatlarını andırır hatta yer yer kanatlarının haşarılıkları yüzünden yırtık ve yıpranmış olduğu görünür.renkli kişiliklerini yansıtmak için çok renkli kıyafetleri tercih ederler ve dostcanlısından çok yaramazdırlar.karakteristik özellikleri elflerle bağdaştırılabilir.
temel olarak peri dünyası bir çok tür ruh ve kültürle dolu spirituel dünyadır.bu bizimkine paralel bir uzunluk ve bazı durumlarda insanlara bağlıdırlar ve belki de spiritual hayattları için fiziksel insanlardan kurtulmak zorunda olsalar bile...
perilerin izleri yumuşak ışık, ayışığı gibi olan ışık ve mavi pırıltılardır.
bütün gün dinlediğim nil karaibrahimgil albümünün en eğlenceli parçalarından biri. *diğerleri;
(bkz: pırlanta)
(bkz: kamikaze)
(bkz: siz)
(bkz: bu mudur)
son zamanlarda dizilerde çeşitli büyüleriyle günümüz veletlerinin kafasını fena halde karıştırmışvarlıklardır.yazık günahtır.
(bkz: olsada sevsek)
(bkz: sihirli annem)
"ne zaman bir çocuk perilere inanmıyorum dese, bir yerlerde bir peri ölür" finding neverland
nil kişisinin yeni klipli şarkısı. kliplerinde alt yazı detayından vazgeçemeyen nil gene vazgeçmemiş bize alt yazılı bi klip hazırlamış. çok sevimli ayrıca saçları acayip güzel olmuş. ama yine yaşına küçük gelen imaj hareketleri ve seksi bayan elbiseleri birarada. imaj işte. *
genelde masallarda kullanılan doğa üstü bir varlık.
cinin farsçası.
çok eğlenceli olmasının yanında klibi de çok güzeldir. nil karaibrahimgil baya güzel bi hatunmuş onu öğreniyoruz. ayrıca klipte bi hikaye anlatılıyo şarkıdan bağımsız olarak, o da pek eğlenceli. ben sevdim. aferin.
nymph benzeri bir türü de narf' tır..
son zamanların dizi mantığna yerleşmiş karakter denebilir.
bir nil karaibrahimgil şarkısı.nil'in feminist olduğunu; kızlarında rap şarkı söyleyebileceğini belirtmek amacıyla yaptığı şarkı.**
3 elhem 1 kul hüvallahu ahad ile kaçan ruhani yaratık.
(bkz: hayalet diye bişey yoktur)
genelde insanlar iyilik için olduklarını düşünürler
Yıllar geçmesine rağmen umutla beklediğim fakat bir türlü gelmeyen diş perisi var bitane bi yakalasam onu
yarı hayal, yarı gerçek ama insanları bir şekilde inandıran bir durumdur.
(bkz: o beni prens kral saniyo)
fransızca la fée anlamına gelen kelime.
"peri" kelimesi çok çeşitli anlamlara gelebilir. geleneksel olarak, zeki, muzur ve büyülü güçleri olan, minnacık, insan şeklinde kanatlı yaratıklara gönderme yapar. bununla beraber, "peri" kelimesi tam kesin olmayan bir şekilde eski inançlardaki, brownieler, elfler, cüceler, nymphler ve hatta troller gibi bir çok yaratık için kullanılır.
perilerin gerçekten neler olduğu konusunda bir çok görüş vardır. bazıları onların "ne kurtarılmaya değecek kadar iyi ne de kaybedilecek kadar kötü olmayan" tanrıya isyan eden melekler olduklarını düşünürler. diğerleri irlanda'nın pagan tanrıları olduklarını belirtir.
(bkz: la fée)
u: perimmm!
e: delimmm!
(bkz: tinkerbell)
o beni piskopat deli sanıyoooo
götünü bi görse yara sanıyoooo
kalantorlardan biri sanıyooooo
benimkide bütçe içine ediyooooo *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar